Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 33
Gostiju: 33
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Xiphophorus helleri - Ksifo Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Strendzer
Član

Član

Član od: 31.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 10
Pol: Muški
Poslato: 09.12.2007 u 00:07 | IP Prijavljen Citiraj Strendzer

dali postoji odredjeno doba dana kad izbacuje mlade?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Strendzer's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Strendzer Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Strendzer

Reddy
Član

Član

Član od: 11.06.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Kotor-Varoš
Poruka: 49
Poslato: 09.12.2007 u 21:50 | IP Prijavljen Citiraj Reddy

Ovako izmrijestio sam ribice prije godinu dana i porasle su jedno 2-2.5 cm tako da sam ih prebacio u veliki aq. Mene interesuje kada postaju polno zrele posto mi jedna vec ima poveci stomak a ne bih da ju prebacujem u filter i da ju maltretiram ako se nece mrestiti. I jos to da dodam da je kod mladog muzjaka vec narasla sablja. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Reddy's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Reddy Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Reddy

Njezic025
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Odžaci
Poruka: 148
Poslato: 09.03.2009 u 00:37 | IP Prijavljen Citiraj Njezic025

Mene interesuje dali zenka može da ima crnu mrlju na stomaku iz nekog drugog razloga.koliko sam stigao da pročitam zenka nosi male od 4 do 6 nedelja a kupio sam je sa crnom mrljom na stomaku pre 6 nedelja i nista se ne desava.ponasa se normalno i bez drugih fizičkih promena

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 09.03.2009 u 01:09 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

moze da se odlozi mrest ako nema odgovarajuce uslove...

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 09.03.2009 u 01:14 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Moje iskustvo govori da se mreste na 28 dana,mrlja sa tim nema veze,to je verovatno neka greska. zanima me da li je neko uspeo da ukrsti razlicite varjatete ove vrste,konkretno,recimo,rubin zenku sa crnim lira? Odgovor moze i na PP

Njezic025
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.03.2009 u 01:35 | IP Prijavljen Citiraj Njezic025

uslovi su dobri,jedino neznam dali temperatura odgovara,mesovit je aq pa držim na 24 stepena

Zola UE
Zaslužni član

Zaslužni član

National Flag of Srbija Srbija, Užice
Poruka: 126
Poslato: 09.03.2009 u 02:36 | IP Prijavljen Citiraj Zola UE

Nije naucno dokazano,koliko ja znam, da adultne forme nizih, a narocito ne visih kicmenjaka, mogu menjati pol!!!

Kod ksifoa to sigurno nije slucaj, citao sam o tome, neki muzijaci kasnije sazrevaju i zbog toga im se kasnije razvijaju sekundarne polne karakteristike (produzetak kopulacionog organa, i repnog peraja u obliku maca), i ti muzijaci su fertilni.

Kod krokodila je tacno da spoljasna temperatura, utice na pol kod mladunaca u toku inkubiranja, ali kasnije ne mogu da menjaju pol, i to je sigurno.Ne znam da li to vazi i za ribe.

Sa druge strane postoje neke vrste kod kojih muzijaci uopse nepostoje, vec se zenke vrse samooplodnju, i to je partenogeneza, ona je dosta zastupljena medju insektima (recimo Phasmidae - stap bube), a mislim da se javlja i kod nekih riba, vodozemaca i gmizavaca, samo nisam siguran da postoje i neke akvarijumske vrste riba sa ovom odlikom.

Njezic025
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.03.2009 u 09:36 | IP Prijavljen Citiraj Njezic025

Ako sam dobro upucen crna lira je bleck molly a rubin ženka je ksifo sto znači da su različite vrste,a promenu pola sam odma odbacio jel ženka ima 7-8cm,znači malo je stara da bi se to desilo ako je uopšte moguće

Petar_Kozic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vinča
Poruka: 421
Poslato: 09.03.2009 u 15:28 | IP Prijavljen Citiraj Petar_Kozic

Ne naprotiv Njezic025,

to se bas desava kod starijih i velikih zenki xipho da promene pol.

To mi se desavlo bar 3 puta, a mozda i vise.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petar_Kozic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petar_Kozic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Petar_Kozic Poseti Petar_Kozic's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.03.2009 u 17:24 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

nisi dobro obavesten. npr u jatu riba klovn ako muzijak  strada ili ugine a nema mladjih muzijaka, dominantna zenka ce promeniti pol i postati muzijak. tacno je da neki muzijaci sazrevaju kasnije ali ksifoi menjaju pol i to je dokazano a uzrok su opet uslovi u kojima zive i nedostatak muzijaka iste vrste. zenke menjaju pol i postaju muzijaci a nikada obrnuto.

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 09.03.2009 u 23:05 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Haracin,Crni xifo lira sa narandzastim ocima,ledjima i repom. na to sam mislio,znam sta je blek moli . Pozdrav

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 09.03.2009 u 23:14 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Jesi li siguran.

Zivorotke se lako ukrstaju i izmedju vrsta tako da moze doci do ludila u aq punom zivorotki,mislim moze svasta da se vidi,ali opet kada pogledate sve je to priroda koja se prilagodjava odredjenom stanistu i uslovima u njemu,a svaki aq je prica za sebe,nema istog,mozda kod kineza samo.  

Vole ujutro da se poradjaju i ima ih raznih varijeteta,lire takodje,a i izmedju ponesto,temperatura ne ispod 25C,hranu usitniti ako je krupna,nisu izbirljivi mnogo,crvice razne obozavaju,znaju biti agresivni da neverujes,ja najbolje volim zelene,plave i tuksedo varijetet,Steva ima jake ksifoe.  

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Njezic025
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.03.2009 u 23:28 | IP Prijavljen Citiraj Njezic025

Haracin,Crni xifo lira sa narandzastim ocima,ledjima i repom. na to sam mislio,znam sta je blek moli . Pozdrav

Nisam ni mislio da neznaš,samo se nismo razumeli a i još nisam kompletno obavešten,bez uvrede.u bazi riba nema toliko opširno o varijetetima

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.03.2009 u 00:40 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

lira je isto sto i slajer. kod ksifoa slajer muzijaci su sterilni jer im je gonopodijum deformisan. inace svaki ksifo moze da se ukrsti jer je to samo izvedena boja ali su sve iste vrste.

Drago mi je da to cujem Dario komplimenti od tebe su bas retkost

moja omiljena (lira ili slajer)

Click on image to open in new window

i prokleti transvestit koga sam kupio kao zenku, i bio je zenka neko vreme a onda je odlucio da promeni ekipu i sad je sterilan

Click on image to open in new window

slike su malo losije jer ih je stvarno tesko uloviti za slikanje

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2