Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 36
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 130
Dana: 05.10.2021
Članova [0], Gostiju [130]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Шта би &#10
Autor: Turbopedja
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 13.07.2021 u: 22:09

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Pelvicachromis pulcher - Kribenzis Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.03.2005
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Kotor
Poruka: 331
Pol: Muški
Poslato: 26.06.2006 u 01:26 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Ostavio sam jednu GroLux od 18W da bude upaljena cijelu noc... Prije ovoga primjetio sam da ikre vise nema na kamenju ali kribenzisi i dalje brane svoju teritoriju... Moguce je da su je zalijepili za unutrasnju stranu lista jer sam gledao zenku kako to pokusava cijelo vrijeme... Vidjecemo sutra da li ce i dalje da brane svoj coskic...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Igi

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 26.06.2006 u 19:33 | IP Prijavljen Citiraj Igi

I dalje cuvaju svoju rupu i primjecujem ikru na unutrasnjem dijelu lista... Nema druge ribe u radiusu od 20-tak cm..
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Igi

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.06.2006 u 15:49 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Mrijest uspio! Upravo sam dosao kuci sa posla i vidim da su iskopali novu - manju rupu na par cm od prethodne u njoj se nalaze nedefinisani zivotinjski oblici velike glave i repa kojim non stop mashu! Roditelji i dalje tjeraju sve radoznalce sto dalje od ovog mjesta! Predivno ih je gledati!

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 28.06.2006 u 16:46 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Bravo Igi ,znam kako je kada se neka riba izmresti.I ja sam tako uzivao posmatrajuci mlada multispinose.Pokushaj samo da odrzish sto veci broj mladih u zivotu.
pozz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2006 u 16:22 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Ima oko 30-tak malih... I dalje se nalaze u zajednickom akvarijumu... Sada vec plivaju u jednom cosku, a roditelji ih odrzavaju u zivotu stiteci ih od drugih napasnica... Ovaj mrijest i odgoj ce proci bez moji pomoci jer nisam na vrijeme reagovao, a i zelim da vidim koliko roditelji mogu da spasu u ovakvim okolnostima...

Interesuje me svake koliko se odigrava mrijest kribenzisa, posto ako je na 30 dana kao sto negdje procitah, interesuje me sto ce da rade sa ovim malcima za 20 dana dok budu polagali ikru ili ce prvo ove male da "izvedu na pravi put u zivotu" pa tek onda da se polaze nova ikra?

RISbo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 495
Pol: Nije unešeno
Poslato: 04.07.2006 u 12:38 | IP Prijavljen Citiraj RISbo

ZA Malke2-neznam kako bi se kribovi ponasali sa tetrama u vecem aq ali u mom su "ubili" 10neonki...a nisu ni bili blizu mrijesta
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RISbo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RISbo

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.07.2006 u 03:20 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Veceras sam uspio da prebrojim svega 6 zivih koje je majka i dalje cuvala od ostalih riba, ali sam isto tako primjetio odredjen umor kod nje... Naime, svaku noc je ostavljeno manje svijetlo da bi roditelji mogli da cuvaju prvo ikre pa sad i male i nakon 13 dana od mrijesta, prvimjetio sam da je dosta ribica "nestalo"... Od masu polozene ikre prebrojao sam oko 30-tak malih, da bi veceras nasao svega 6... Odlucio sam da male premjestim u 9-to litarski akvarijum koji sluzi samo za ovakve sluchajeve.. Imam jedan 60-to litarski u kome se nalaze mlade zivorotke sa par nesto vecih primjeraka (stari 2 mjeseca) pa nisam htio da ih izlazem tom riziku...
U ovih 9 litara postoji samo svijetlo, a vjerovatno cu im ubaciti i jedan sundjer filter...

Da li sam nesto pogresno ucinio? Da li ih je dovoljno hraniti Serinom suvom hranom za male ribice? Imate li jos neki predlog?

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.07.2006 u 22:03 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Poslije 36h uginulo je 6 od 8 (ipak sam ih 8 prebacio) malih kribenzisa i jos 2 miruju u malom akvarijumu... Do kad ce oni biti zivi, nazalost ne znam...

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 31.07.2006 u 23:41 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Mali krib se bori sa granulom koju ne moze da proguta iz jednog zalogaja:

Click on image to open in new window

Florim
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 329
Poslato: 20.10.2006 u 22:36 | IP Prijavljen Citiraj Florim

JA imam 2 kribenzisi masko zenka so paroti i sve je ok. sad ke kupim mali akvarium od 60l za niv.Fala Dane za KRIBENZISITE.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 20.10.2006 u 22:44 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Nema na sto Florim.

Bubush
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 260
Poslato: 21.10.2006 u 20:04 | IP Prijavljen Citiraj Bubush

imam pitanje vezano za kribenzise,kako bi se oni slagali sa borcem,colisom gupi,moli,ancitrus...
hvala

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 21.10.2006 u 20:16 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Gadno,meni su cepali limun tetre.Mislim da bi borci gadno prosli sa njima,zbog dugih peraja koja zivciraju kribove.Kod mene,muzjaku kolise su pojeli pipke-peraja.Sa ancistrusom nema nikakvih problema,a za ove zivorotke nisam siguran.Iako sam imao loshe iskustvo sa karakterom kribova,i dalje ih volim i nadam se da ce jednoga dana opet zaplivati u jednom od mojih akvarijuma.Inace,lepo su se slagali sa patuljastim americkim ciklidima.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Bubush
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 260
Poslato: 21.10.2006 u 20:28 | IP Prijavljen Citiraj Bubush

uf,neznam pravim ukrasni od 200 l.pa bi da probam tu kombinaciju,colisa i borac su vec zajedno u nazalost za sada 45 l.ali ce biti prebaceni u veliki.
a tamo bih da probam sa mladim parom kribenzisa.a da jos nisu u punoj velicini i da su vec spremni za mrest itd.
tj.da im agresivnost nije na najvecem nivou..pa da se eventualno malo sviknu.

Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2