Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 72
Gostiju: 72
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bolesni barbusi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Pol: Muški
Poslato: 24.07.2004 u 02:28 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Desava mi se nesto sa barbusima. Ovo nisam ranije video, tako da ne znam bas sta da radim. Pre 3 dana jedna zenka barbusa (tetrazona, ako je to vazno) pocela da pliva nekako... dezorientisano. Danas je predala dusu ribljem Bogu .

Do sada nisam mnogo mario oko barbusa, umirali su retko, i to pojedinacno, s vremena na vreme. Ali sada mi se i jedan od muzjaka tako ponasa. Pliva u krug, postavlja se vertikalno, i to ne samo glavom prema dole, kako to tetrazoni cine, nego nekada i uspravno. Ne moze uhvatiti pravac u plivanju, a deluje i apaticno. Dali je neko imao ovakav problem, i sta bi ovo moglo da bude?

Struja
Član

Član

Član od: 07.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Kostolac
Poruka: 21
Poslato: 24.07.2004 u 08:47 | IP Prijavljen Citiraj Struja

Cini mi se da imamo isti problem.I kod mene jedan barbus pliva kako ti kazes dezorijentisano(obicno sa glavom okrenutom prema dole),a cini mi se da su mu i peraja iskrzana?!Ako neko zna sta je to voleo bi da cujem i ja?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Struja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Struja

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 24.07.2004 u 11:37 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Sto se iskrzanih peraja tice to je verovatno posledica medjusobnog grickanja i igranja, koje jos ribice imas u aq sa tetrazonama?

A sto se tice plivanja, tetrazone na originalan nacin pokazuju kada im nesto nije po volji, i to ovakvim ponasanjem!

Meni se to desavalo kada mi se povecavala temperatura, ili nesto slicno!

Proverite da li im je sve u redu, verovatno je to u pitanju!

Pozdrav!

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.07.2004 u 16:27 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Da, ja sam zaboravio da pomenem iskrzana peraja, ali ne verujem da je od ugriza. Ne izgleda mi tako. Pored barbusa imam crene tetre, palmere, serpe... sve mirnije ribe od barbusa, tako da i da su ugrizi u pitanju, mogu biti samo od drugih barbusa.

Vec sam pretpostavio da problem moze biti temperatura, ali moze biti i ovo: pre neko vreme sam nabavio 2 zenke ( trabala mi je "sveza krv", da ne uparujem barbuse u srodstvu). Prvo je uginula jedna od tih zenki (nakon sto se izmrastila). E sada je bolestan jedan od muzjaka koje imam vec duze vreme. Mozda sam uneo neku bolest?

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 27.07.2004 u 19:49 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Dobro je, stanje se poboljsava. Promena pola vode je ucinila svoje, cak i jedan bolestan muzjak poceo da se oporavlja (drugi je uginuo dok sam pisao prthodni post.

Dakle, Struja, menjaj cesce vodu!

TheSaint
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.12.2003
Poruka: 149
Poslato: 27.07.2004 u 22:13 | IP Prijavljen Citiraj TheSaint

ljudi tetrazone kada dube na glavi pokazuju i jednu vrstu hijerarhijske podele odnosno podredjenosti suparniku, zar niko od vas nije primetio da kada se uskomeshaju(biju) kada pobedjeni odustane a pobednik ga juri ovaj se zabode totalno vertikalno(glavom nadole) i pliva samo uz pomoc stomachnih peraja.

poz

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi TheSaint's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor TheSaint

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.07.2004 u 00:25 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Da, TheSaint, primetio sam i to. Ali tako stoje i posto se najedu, a i kada im nije dobro. Znaci, nije uvek socijalno ponasanje u pitanju.

TheSaint
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.12.2003
Poruka: 149
Poslato: 29.07.2004 u 23:22 | IP Prijavljen Citiraj TheSaint

pod uglom stoje kad se najedu, skroz vertikalno kad spavaju ili kad je ovo "socijalisanje" u pitanju :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi TheSaint's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor TheSaint

maci
Novi član

Novi član

Član od: 29.07.2004
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 7
Poslato: 29.07.2004 u 23:59 | IP Prijavljen Citiraj maci

Ja do sega ne sum imal problemi so barbusite, a gi cuvam poveke od edna godina, super se najaktivni mi se vo akvarium.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi maci's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor maci

McKrsta
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 134
Poslato: 30.07.2004 u 00:12 | IP Prijavljen Citiraj McKrsta

I ja sam imao isti problem sa barbusiam i mogu samo da vam kažem ad sam imao 15 komada i da su svih 15 završili kod ribljeg Boga.

Isto su imali iskrzana peraja i neku belu skramicu oko usta oka... i na još nekim delovima tela

Žao mi je što nemogu da vam pomognem jer zaista neznam o čemu se radi ali

Pokušajte da smanjite temp.

Želim da sačuvate svoje barbuse pošto ja nažalost moje nisam uspeo

Silja Iguana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.06.2004
National Flag of Romania Romania, Temišvar
Poruka: 168
Poslato: 30.07.2004 u 00:47 | IP Prijavljen Citiraj Silja Iguana

Capoeta tetrazona je jedna veoma cudna riba,kazu ima divlje srce koje nikad nemozes pripitomiti i koje burno reaguje na sve promene,kad sam uvozio ribe to je bila jedna od najkomplikovanijih za prijem.Desavalo sa da nakon sto ih raspustim u akvarijume za 5 minuta uginu svi,iz cista mira.Sto se tvog problema tice,najcesce se pojavljuje zbog promene hemizma vode,ili,kod nepravilnog nacina ishrane,ovog barbusa nesmes da prehranis,mora uvek da bude poomalo gladan.Kad se ponovo sretnes sa ovim problemom ja bih ti savetovao da pojacas aeraciju,da stavis tripaflavin ili baktopur i da nakon 2-3 dana promenis vodu(to je za infekcije usta i belu liniju koja se pojavljuje na kraju repa,ako se nevaram tako se obicno manifestuje ovaj problem)Ribe najcesce uginu od srcanog udara a ne od infekcije zato nije liose da im za vreme tretmana smanjis svetlo.Toliko od mene

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.07.2004 u 22:14 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Kod mene je i samo menjanje pola vode zavrsilo posao. Sada su odlicno. Valjda su se nakupili nitrati u vodi, tome do sada nisam obracao paznju.

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 30.07.2004 u 22:55 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Citiraj: Nenad

Kod mene je i samo menjanje pola vode zavrsilo posao. Sada su odlicno. Valjda su se nakupili nitrati u vodi, tome do sada nisam obracao paznju.

Takodje sam ovo uradio ali i malo promenio temperaturu i ponasali su se normalno, sto znaci da im stvarno nesto nije odgovaralo!

Naravno znajuci za teror koji sprovode Tetrazone, mozda bi po ostale ribe u mom aq bilo bolje da nisam ovo radio! Ali ovako su lepsi i zivahniji, i priznacete tada smo i mi zadovoljni!

Antea
Novi član

Novi član

Član od: 08.08.2004
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Dubrovnik
Poruka: 3
Pol: Ženski
Poslato: 08.08.2004 u 14:02 | IP Prijavljen Citiraj Antea

Sorry drustvo ali nista mi nije jasno nova sam u akvaristici ali je i meni barbus poludio, plivao dezorijentirano a temp. je ok , nista mu nije sa perajama vec je nakon dva dana caoooo!!!!!!!!!

Druge ribe plivaju normalno pleco, sharkovi, molly, platy, guppy

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Antea's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Antea

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2422 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2