Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 72
Gostiju: 71
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Slana voda
 Akvaristika » Slana voda
Tema Naslov: Problem - vulkanska lava? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 6 1 2 3 4 5 6
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Serrasalmus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.07.2004
National Flag of Netherlands Netherlands, Amsterdam
Poruka: 100
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.07.2004 u 17:15 | IP Prijavljen Citiraj Serrasalmus

Peco imas kakvu sliku svoga akvarija..?

evo ga moj sump sa skimmerom unutra..

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Serrasalmus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Serrasalmus Poseti Serrasalmus's Homepage

Peca
Gost

Gost
Poluautomatski menjač pelena

Član od: 10.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 709
Pol: Muški
Poslato: 23.07.2004 u 21:40 | IP Prijavljen Citiraj Peca

Hmmm, to pitanje o mom akvarijumu bi moglo da izazove blagi smeh kod nekih članova ovog sajta . Ma nije još pušten u rad... ja sam ti od onih što tri (ma šta tri, ovde bar 10) puta mere, pa onda seku. Imam svo opremu, stavljenu u akvarijum... i jedno 150l praznog akvarijuma. Trebalo je sve da startuje još pre nekoliko meseci, ali onda... prvo je došla beba, pa onda startovanje jonomata (nisam išao na RO, to ću kasnije, kad bude para), pa sad neki radovi po stanu i sl. Ustvari glavna kočnica je voda iz jonomata. Smola pravi kiselu vodu, pH 3, i sad rešavam taj problem. Moram da dovedem pH bar negde do 5-6, pa onda da sipam so. A dobio sam dve suprotne informacije kako da regulišem pH, pa sad sa tim razbijam glavu. Inače kad mi stignu testovi (Red Sea) imaću kompletnu opremu, a možda i malo više od toga . U svakom slučaju, sve faze rada slikam, pa ću da napišem malo opširnije o tome.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 23.07.2004 u 23:04 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Pa to ti nije nikakav problem cak i sera ima "ugradjenu" buffer, meni moj RO pravi vodu 0 pa kad sipam so i kad aeriram jednu noc ide na 8.3 nekad i vise... ili jednostavnije jena kasika sode bikarbone na 180-200 litara vode i voila imas pH 8.0
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2004 u 23:06 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Mislio sam 0 na alkalnost pH i ne merim jer verovatno spusti oko 4....a koliko ti spusti tvrdocu?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Serrasalmus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2004 u 23:10 | IP Prijavljen Citiraj Serrasalmus

cool, u svakom slucaju moje zakasnjele cestitke na prinovi.
Predpostavljam da sada imas i vaznijih stvari na shopping listi od RO aparata ili kalk reaktora

Jesi li definitivno odlucio da akvarij bude zapremine od 160 litara ili je to jos uvijek samo opcija?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Serrasalmus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Serrasalmus Poseti Serrasalmus's Homepage

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 23.07.2004 u 23:33 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Serrasalmus, prepoznajem li ja to u tvom kolektoru one fitinge što se valjda beše prave u Šibeniku? Pola sveta su prešli do Amsterdama, ali stvarno vrede.

A Peca je Džon Kejdž morske akvaristike. Mene ubeđuje da pravim jedan od 120l. Nažalost nemam mesta za više.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.07.2004 u 08:56 | IP Prijavljen Citiraj Atos

To su PVD fitinzi i ja cisto sumnjam da se prave u Sibeniku...to ti ima u Holanndiji i u Evropi ovde jo gotovo nemoguce naci......

Peca
Gost

Gost

Poslato: 24.07.2004 u 10:05 | IP Prijavljen Citiraj Peca

Da, akvarijum je odavno urađen (ustvari, to je "stari" akvarijum u kome su nekad stanovali Tanganjika ciklidi), sva oprema je povezana i na mestu, poklopac sa (za sada) 3x60cm neonke je gotov. Jednog dana će tu biti i veći akvarijum, a kako ću ga filtrirati...ko to zna?

Atose, i ja sam hteo da regulišem pH sa sodom bikarbonom, ali mi je čovek koji je pravio jonomat (on to radi uglavnom za ljubitelje diskusa) rekao nešto poput: smola je takva da nije pametno sipati sod bikarbonu, već živu sodu? Izgleda da ću morati da napravim jedno 10l vode i da sipam so (na tačnu meru) i da vidim šta se dešava.

Ej, Roguse, jel ti taj Džon Kejdž neki prijatelj?

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.07.2004 u 10:31 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Ma nije istina Peco....svi proizvodjaci RO/DI opreme nudi i posta hardnere , ustvari filteri koji sadrza CO3 , carbonate kako bi re minerazilari vodu, ili pa imas proizvode kao TROPICAL MARINE RE-MINERAL,hW carbonate hardnes increaser, i dr.koje se koriste za isto remineraliziranje.Soda bicarbona, citaj samo drugi deo sastva(CO3), ti je najjeftiniji i siroko dostupni remineralizator ili hardener, ili probaj sa 1 litarom vode iz jonomata i 30-35 gr sinteticke soli i meri pH, mislim da ce sve biti u redu....
nemoj zivu sodu

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 24.07.2004 u 11:01 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Kejdž je moj dobar prijatelj.

Ajde Peco sad onačno poveruj bar Atosu, pa puni taj akvarijum vodom.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Serrasalmus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.07.2004 u 11:07 | IP Prijavljen Citiraj Serrasalmus

cuj fitinzi su tu kupljeni lokalno u nekom shopu za alatlije "uradi sam", ne pise nist na njemu mada moze bit...vidio sam ja tu robe s balkana tek tako.. (tako takodjer imam Iskra brojilo za struju i nabavio sam plombe prvi put kad sam iso na godisnji.. tako da struja nije problem)

Ja Ph uopce nemoram dirati, kad napravim RO vodu i zasolim je ima odprilike 8,0

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.07.2004 u 11:20 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Ma Peca se prvise brine o startu, eto ti, i serrasalmus ti kaze , spremaj vodu i puni, istvari, kamenje to ti  je problem....

Serrasalmus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.07.2004 u 12:37 | IP Prijavljen Citiraj Serrasalmus

Ne mozes biti spreman na sve , greske se rade i radit ce se i mnogo tog ces vidjet kako funkcionira s iskustvom gledajuci u akvarij, u radnji ce ti pricat price da bi ti prodali robu ili sto vec, na forumima ces videti njih koji misle da su svu pamet popili, dok ces ti na kraju znati koji si problem prije imao i kako ga zaobici...super literaturu imas, tamo stoji sve i vise no sto treba znati za start, pravo Atos zbori, samo juris!!!

Peca
Gost

Gost

Poslato: 24.07.2004 u 15:25 | IP Prijavljen Citiraj Peca

Ma kamenje neće biti problem, bar se nadam. Kad onaj ludak (čitaj: Octopus) dođe sa mora, idem da mu poharam podrumske prostorije . Uzeću mu sve što valja od živog kamenja, a ako zafali - halo singapur, šalji paket.

Atose, poznato mi je sve šta pričaš, ali mi je čovek objašnjavao nešto kako ova smola skida nešto i nije preporučljivo da se sipa soda bikarbona??? U svakom slučaju ćuz probati sa par litara vode i malo soli, pa javljam rezultat.

Skok na forum Ukupno strana: 6 1 2 3 4 5 6

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3164 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2