Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 59
Gostiju: 59
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Zipovan sajt - bilo bi cool Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Hiawatha
Novi član

Novi član

Član od: 01.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 3
Pol: Muški
Poslato: 13.03.2003 u 04:29 | IP Prijavljen Citiraj Hiawatha

Posto je sajt super uradjen, a uz to ima dosta prakticnih saveta i dodatnih informacija kojih nema u literaturi (pa dobro nekih i ima...:)) bilo bi fino da se sajt ili deo sajta sa gore pomenutim informacijama zipuje i tako postane dostupan onima koji ne umeju da skinu ili nemaju vremena da skidaju ceo sajt stranu po sranu...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Hiawatha's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Hiawatha

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 13.03.2003 u 05:36 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Sajt za sada zauzima nesto manje od 12 MB. Trudim se da sajt sto je moguce cesce azuriram i da mu dodajem nove sadrzaje. Bilo bi bezveze kada bi morao stalno da ZIPujem sajt iz pocetka ili saljem "zakrpe" ili "upadate" sajta svakih nedelju dana. Onda to vise ne bi licilo na sajt nego na Windows.  Posetioci bi se onda zadovoljili onim sto imaju na svom disku i sajt bi izgubio svoj smisao. To ce mozda biti ako se ja odlucim da uradim CD izdanje sajta "Akvaristika".

Da li s i vec negde video tako uradjen sajt? Mislim sa ZIP-ovanim sadrzajem. Ja sam jedino imao ZIPovanu Tropicinu bazu biljka ali na ovom novom sajtu vec nisam mogao da je nadjem nego je potrebno da je gledas on-line.

Doduse i sam sam razmisljao da neke sadrzaje sajta koji su ne promenjljivi pretvorim u PDF format  i stavim za download posetiocima koji ce onda moci da ih odstampaju i imaju neku vrstu skripte. Cak sam sa Veselkom pricao o tome da uradimo skriptu na recimo 8 strana A5 formata (dva presavijena lista A4 formata) koja ce imati najneophodnije informacije za pravilan pocetak bavljenjem akvaristikom i kako da pocetne troskove pocetnik minimizuje pa da odstampamo (fotokopiramo) neku kolicinu i podelimo vlasnicima radnji da dele svojim korisnicima. Sera ima jako lepo uradjene prirucnike za pocetnike. Ali smo se nasli sa ne premostivim problemom: Nasi saveti istovremeno smanjuju i profit vlasnika radnji pa sa tim konceptom ne bi nigde stigli.

Sad si me bas naterao da se vratim razmisljanju o ovoj temi.

Koje sadrzaje mislis da bi trebalo ZIPovati? Ajde molim te napisi, bas me interesuje tvoje misljenje.

Ovaj predlog naravno vazi za sve clanove.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

SrEbRnI
Član

Član

Član od: 26.02.2003
Poruka: 28
Poslato: 13.03.2003 u 09:40 | IP Prijavljen Citiraj SrEbRnI

I ja se slazem za to. Na sajtu sam nasao gomilu informacija o akvaristici. Trebalo mi je vise od sat vremena da bih poskidao sve sto me je interesovalo. Open in new window, pa save as... Open in new window, pa save as... Open in new window, pa save as... Open in new window, pa save as...

SrEbRnI

<SCRIPT language=javascript>postamble();
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SrEbRnI's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SrEbRnI

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 13.03.2003 u 09:50 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Imas ti jos srece. Mogao sam da stavim da se svaki put prozor otvara u novom frejmu (sa novim zaglavljem) ali me je nesto zezalo i mrzilo da testiram pa sam odustao od te ideje. (Ustvari i nije tako tesko, uradio sam na mom racunaru ali mislio sam da nema smisla stavljati tako nesto. Jedino ako se pojavi neki sajt koji bi "prisvajao moje stranice uradicu to. Drugi razlog je taj sto neki ljudi prvo dodju na neke ne-glavne stranice i onda rucno moraju da brisu deo adrese da bi dosli na pocetnu stranu.)

E da sam i to uradio, imao bi jos gori posao.

Stvarno: nabrojte delove koje mislite da bi trebali da se nadju u tom zipu. Uzmite u obzir da bi to trebalo da bude recimo manje od 1MB.

Ne kazem da cu to uskoro uraditi ali ako se jednog dana resim ... cisto da znam sta po vasem misljenju treba da se nadje...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Llic
Član

Član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 19
Poslato: 14.03.2003 u 22:32 | IP Prijavljen Citiraj Llic

možda nije točno ono što želite, ali mogla bi vam biti neka referenca, na sajtu hraquatice smo imali stari forum koji je kasnije zamjenjen novim...taj stari je prebačen u .txt, malo pročišćen i posl*gan,

možda nije baš pregledan, ali je mali za download (oko 500kb) i vrlo koristan

evo link http://www.orbicon.com/hraquatica/files/stari_forum.zip

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Llic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Llic

SrEbRnI
Član

Član

Član od: 26.02.2003
Poruka: 28
Poslato: 15.03.2003 u 05:06 | IP Prijavljen Citiraj SrEbRnI

Pa morao sam da to uradim zato sto bas ne provodim mnogo vremena na netu, a sve mi je bilo vazno da bih bio sto upuceniji za pocetak. Obecavam da se nece naci na drugom sajtu i da je skinuto samo u licne svrhe!!! :o)))

Sto se zipovanja tice najbolje bi bilo da se sve zipuje. :o))) Naravno bilo bi veliko za skidanje ali moze da se zipuje sve posebno:bolesti, biljke, ribe, pa kome sta treba nek skine. Cak i na forumu ima dosta stvari!!!

SrEbRnI

P.S.(Tek sad sam video da na naslovnoj strani stoji moj komentar!!! Pocastvovan sam!!! <SCRIPT language=javascript>postamble();

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 15.03.2003 u 08:03 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Pa morao sam da to uradim zato sto bas ne provodim mnogo vremena na netu, a sve mi je bilo vazno da bih bio sto upuceniji za pocetak. Obecavam da se nece naci na drugom sajtu i da je skinuto samo u licne svrhe!!! :o)))

Nema potrebe da se pravdas. Verujem da je tako. Inace ako neko zeli nesto da sacuva na hardu nikakva zastita nemoze tu pomoci. U krajnjem slucaju mozes View->Source pa File->Save.

Sto se zipovanja tice najbolje bi bilo da se sve zipuje. :o))) Naravno bilo bi veliko za skidanje ali moze da se zipuje sve posebno:bolesti, biljke, ribe, pa kome sta treba nek skine. Cak i na forumu ima dosta stvari!!!

Razmislicu.

P.S.(Tek sad sam video da na naslovnoj strani stoji moj komentar!!! Pocastvovan sam!!!

boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 15.03.2003 u 20:17 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Onda to vise ne bi licilo na sajt nego na Windows.

Nema sanse. Windows ima preko 100 Mb zakrpa.

Svako kome treba nesto od poruka ima "Verzija za stampanje" na dnu stranice pa moze da odstampa a jos je lakse ctrl+a pa u tekst editoru ctrl+v i ima sve sa neke strane osim slika.

E da, frameset . Moram da koristim F11 a i mail linkovane poruke nerade radi doga.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 15.03.2003 u 21:38 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Nema sanse. Windows ima preko 100 Mb zakrpa.

Odkud znas da nece i moj sajt.

E da, frameset . Moram da koristim F11 a i mail linkovane poruke nerade radi doga.

Evo obecavam da ce od sutra ujutro (po nasem vremenu) forum raditi bez frejmova  i na novoj verziji foruma.

boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 15.03.2003 u 22:32 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Nova verzija - PHP ?  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 15.03.2003 u 23:08 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Ne i dalje ASP. Ipak je meni Visual Basic maternji jezik.

Hiawatha
Novi član

Novi član

Član od: 01.03.2003
Poruka: 3
Poslato: 24.03.2003 u 03:41 | IP Prijavljen Citiraj Hiawatha

Mislim da bi zipovanje sajta moglo da se stavi i na glasanje!!! (ako webmaster moze i ima vremena to da uradi?)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Hiawatha's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Hiawatha

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 24.03.2003 u 04:17 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Verujem da bih bio nadglasan ali posto ja jos uvek sam uredjujem sajt: Zao mi je!Nema demokratije vladam autokratski.

Seba
Član

Član

Član od: 15.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 24
Poslato: 24.03.2003 u 08:40 | IP Prijavljen Citiraj Seba

Tih 12 mb, je većinom tekst i pokoja slikica... Znači ZIP cca. 4-5 mb, što je prihvatljiv download.. Ako nemaš mjesta na siteu imam ja na svom...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Seba's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Seba Poseti Seba's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2666 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2