Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 63
Gostiju: 63
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Moji ciklidi /RamOne/ Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Pol: Muški
Poslato: 03.07.2004 u 11:38 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Da ne bude da saljem samo diskuse, evo slike mojih akvarijuma sa afrikancima pre nego sto sam "zapalio"

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RamOne's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RamOne Poseti RamOne's Homepage

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 187
Poslato: 03.07.2004 u 13:11 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

super izgleda,koje su vrste ciklida na slikama?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vladan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vladan

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2004 u 13:19 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Citiraj: Vladan
super izgleda,koje su vrste ciklida na slikama?
Ahli, demasoni, pseudotrofeus zebre, labidohromisi...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RamOne's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RamOne Poseti RamOne's Homepage

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2004 u 13:34 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

hvala na brzom odgovoru,koja je tacno vrsta ovaj plavi ciklid koji je u prvom planu na poslednjoj fotografiji,on mi je najlepsi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vladan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vladan

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2004 u 14:22 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

U pitanju je Sciaenochromis ahli , popularan pod imenima Electric Blue Haplochromis i Blue Ahli.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 03.07.2004 u 20:53 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: RamOne

U pitanju je Sciaenochromis ahli , popularan pod imenima Electric Blue Haplochromis i Blue Ahli.

Jeste RamOne dugo se vremena taj divni ciklid prodavao pod tim imenom,možda bi se i dandanas,da nije Ad Konings posle pada berlinskog zida posjetio Humboldtov prirodoslovni muzej.Taj muzej ima posle Londona najveću zbirku ciklida iz jezera Malawi,naročito iz Tanzanijskoh dijela,koji je svojevremeno bio nemačka kolonija.I tu je Ad Konings ustanovio i 1993 zvanično opiso novu vrstu Sciaenochromis fryeri.A to je našao sasvim slučajno,kad je preučavao baš primjerke vrste Scaeniochromis ahli.

Dakle ta je vrsta Sciaenochromis fryeri /opisana i detaljno u podforumu Haplochromisi/,a njeno je trgovačko ime baš takvo,kao što je i RamOne naveo.

Još slika iz prirodnog okruženja.

I zbog takvih stvari valja biti ciklidaš

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2004 u 21:38 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

Ovaj lepi ciklid nije mbuna,a ostale ribe iz ovog akvarijuma jesu,kako se slazu.Ovo pitam zato sto Bojko i mnogi drugi predlazu da se u jednom akvarijumu ogranicimo samo na mbune ili samo na haplochromis vrste.Pocelo se u ovoj temi sa tanganjikom da bi se opet vratili na malawi.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 03.07.2004 u 22:06 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Eto ja sam tu temu sad odvojio.

Vladan,eto,kako se vidi na slici slažu se.I ja sam držao neke Haplochromise sa M'bunama dok sam imao jedan akvarij,Medjutim,sasvim prirodno jeste,da se te dvije grupe razdjele.Zašto razdjeliti:

• sama dekoracija,dok M'bune traže dosta kamenja,Haplochromisi traže više mjesta za plivanje,ipak su to ribe koje žive na otvorenom delu jezera.
  • Dok se M'bune može držati u recimo 5 primjerka po jednoj vrsti,to za Haplochromise ne važi.Da bi jedna grupa Haplochromisa funkcionisala treba i 10 ili čak i više primjerka.To su ribe jate.
  • Sam mrijest jeste razlićit,dok M'bune potraže neko mjesto na kamenju ili u zaklonu,Haplochromisi naprave prave kratere,koji predstavljaju mjesto za mrest.
  • I vječinoma traže Haplochromisi veče akvarije,dok m'bune/neke od njih/ zadovolje se i sa stotinjak i kusur litara.
  • A zanimljivo jeste i to,da su kod M'bune ženke lepo obojene,dok su kod Haplochromisa ili smedje ili sive,ali mužjaci,stvarno su super.

Pa eto Vladan,nadam se da sam ti barem djelomice odgovorio,no opet treba da se čuje i neko drugo mišljenje.

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.07.2004 u 12:47 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Posle Bojkovog odgovora nemam sta da dodam

Sto se imena tice u pravu si , ali stvar navike za mene su uvek bili i ostace "ahli"

A sto se tice grupnih akvarijuma sa svakojakim ribicama sam eksprimentisao, i na tome dosta naucio, knjige su jedno praksa je drugo, to su mi uvek i stari akvaristi govorili, tako gde god sam mogao da probam neku kombinaciju to sam i uradio. Malavi i Tanganjika biotop, tj. staniste za ribice iz oba jezera je moguce napraviti u velikim akvarijumima, kao sto sam ja recimo uradio nekada kod mene, znaci akvarijum je bio dubok i visok, jednostavno treba biti sto veci, na dnu sto vise mesta za skrivanje, saksije,stenje, pecine... ostatak za jurnjavu i slobodno plivanje, i verujte mi da ce funkcionisati odlcno. Cak sam i ribe iz drugih jezera imao u tom mix-u, Viktorija na primer. Tu su bili i moje omiljene stidljive ribice "kazuariusi" koji su jedno vreme bili bauk kod Beogradskih akvarista sto se mresta tice, dok jednog jutra nisam primetio jato mladji u jednoj pecini, jedini uslov koji oni traze je extremno miran akvarijum, tj. pecina u njemu, i najbitnije oformljen par, sto je kod njih najteze, po mnogim knjigama par se samo jednom formira i parnere ne menjaju. Dok je recimo moja praksa to pobila, jednostavno jedna zenka je bila sa dva muzjaka (sa drugim posto je prvi uginuo).

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 04.07.2004 u 13:07 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Super je, samo me zanima koji je ciklid na poslednjoj slici, narandzaste boje skroz desno, da li je to Labidochromis caeruleus yellow, cini mi se da jeste ali oni treba da budu yellow=zuti??

I jos nesto da li je to jedan aq?

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.07.2004 u 13:25 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Citiraj: Sn00py

Super je, samo me zanima koji je ciklid na poslednjoj slici, narandzaste boje skroz desno, da li je to Labidochromis caeruleus yellow, cini mi se da jeste ali oni treba da budu yellow=zuti??

I jos nesto da li je to jedan aq?

Da to je Labidohromis karleus. Muzjak je imao zaista jake boje, hrana je najvazniji faktor kako za zdravlje tako i za izgled ribica.

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Poslato: 04.07.2004 u 18:27 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Pa znam koristim Tetra Diskus, i sve ribice imaju jako lepe boje, a ciklide drzim od skoro, i to bas labidochromise i ove zebre koje i ti imas, ali sve jedno nemaju tako jake boje, ali bice valjda jednog lepog dana!

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 04.07.2004 u 20:24 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa ako se osvrnem samo na boje Labidochromisa.Tako obojenih,što su na slici u prirodi nema,uprirodi siu ili žuti ili beložuti.

Ta vrsta ,na slici,jeste proizvod Nemačkih uzgajača,koji su eto forsirali tu boju,kako bi taj Labidochromis caeruleus bio boje žumnaca i ako takav zanimljiv.U zavisnosti ,koju ti liniju L.caeruleusa imaš,takve če ti biti boje,pa ti hranio,neznam sa čime.I ja imam L.caeruleuse pa su mi svetlijih boja,a moj drug ima takvu liniju ko što RamOne ,a hranimo ih istiom hranom.Tako,da je sve zavisno od linije L.caeruleusa.

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Poslato: 04.07.2004 u 21:49 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Pa moji su relativno mali i nemaju bas ovakve boje ali su ipak malo tamnije zuti!

Kod nas su u 80% slucajeva, te linije slabog kvaliteta, a i samim tim bledjih boja.

Steta, ali mi (prvenstveno mislim na sebe) sitniji akvaristi, tu ne mozemo mnogo, sem da pokusavamo da te propuste uzgajivaca  nadoknadimo nekom boljom hranom!

Valjda i to nesto znaci!

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2461 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2