Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 74
Gostiju: 74
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Premestanje akvarijuma Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 158
Pol: Nije unešeno
Poslato: 02.07.2004 u 23:45 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Mojim mukama nikad kraja. Tek sto sam formirao akvariujum i malo se ustalio dobio sam nalog da se selim do 01.08. (inace sam podstanar). Da li bi mi neko objasnio kakav je postupak premestanja akvarijuma. Samo da mi ne kaze da moram da prenesem svu vodu.

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.07.2004 u 23:47 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Zaboravio sam da napisem da je akvarijum 160 l i da imam 11 ciklida, ako je to uopste bitan podatak za ovo moje pitanje.

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Poslato: 03.07.2004 u 00:10 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Pa najbolje je da to izvedes u roku od 3 sata (premestanje aq), skoro svu vodu izbacis a ostavis podlogu i biljke pa vodu iz filtera prebacis u flase tako da mozes da je posle vratis na isto mesto u filter, a ribe...

Ne znam ribe mozes da stavis u neku vecu teglu, ali nece imati vazduha, ili u kesu, to moras smisliti, daj neke pojedinosti pa ce biti vise pomoci!

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2004 u 00:23 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Ovako: dimenzije su 100x40x40 cm, zidana pozadina, staklo 10mm (znaci i prazan je tezak kako tuc) ,filter je unutrasnji sa tri komore i motornom glavom (znas ono: vata, bio kugle, perle). Za ribice imam kofu od 18 l. Ciklidi su, ali su jos mali, nijedan nema preko 5-6 cm.

NeO
Zaslužni član

Zaslužni član
This time next year I will be Admin!!!

Član od: 29.06.2004
Poruka: 815
Pol: Muški
Poslato: 03.07.2004 u 00:35 | IP Prijavljen Citiraj NeO

Mozda ti je veci problem da preneses akvarijum nego ribice. Sa zidanom poszadinom i podlogom mnogo je tezak i ako uspes da ga nekako podignes neces daleko stici. Najbolje da ga skroz ispraznis- mucenje je ali nema rizika, a lako ces posle opet da ga formiras. U svakom slucaju srecno!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi NeO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor NeO Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor NeO

moj_akvarijum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poslato: 03.07.2004 u 00:41 | IP Prijavljen Citiraj moj_akvarijum

Od veličine riba zavisi i veličina posude u kojoj ćeš ih transportovati!

Najveći problem prilikom selidbe predstavlja voda, velike promene vode svežom mogu da prouzrokuju mnoge probleme. Probaj nekako da što veću količinu vode, makar 2/3, takođe "preseliš" u nekom buretu, kofama, balonima...

Akvarijum transportuj bez vode zajedno sa podlogom i biljkama, ali bi se obavezno trebalo izvaditi svo veliko dekorativno kamenje, panjevi... Biljke u akvarijumu bi mogle da predstavljaju veći problem. Ukoliko u akvarijumu ima dosta biljaka i ne želiš da poremetiš uređenje akvarijuma, selidba bi trebalo da bude jako brza kako se biljke bez nedostatka vode ne bi posušile. Pošto je letlji period, moj savet bi ti bio da celu podlogu i biljke prekriješ najlonom kako bi se isparavenje i gubitak vlage što je moguće više smanjili.

Pošto je u pitanju akvarijum sa zidanom pozadinom, pozovi prijatelje da ti pomognu da ga preneseš!!!!!! Jer kao što si rekao ovakav akvarijum je i prazan veoma težak!!!

Ribe se mogu transportovati u većim kofama koje bi obavezno trebale da imaju poklopac, za to veoma dobro mogu da posluže veće kante od "jupola". Transport riba nebi trebalo da predstavlja veliki problem osim ako ne dođe do drastičnog pada temperature vode usled zahlađenja ili povećanja temperature ukoliko ostaviš ribe da se "čvare" na suncu....

Selidba akvarijuma je najbezbolnija ako se izvede što je moguće brže!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi moj_akvarijum's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor moj_akvarijum

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Poslato: 03.07.2004 u 01:05 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Citiraj: -=neo=-
 Mozda ti je veci problem da preneses akvarijum nego ribice. Sa zidanom poszadinom i podlogom mnogo je tezak i ako uspes da ga nekako podignes neces daleko stici. Najbolje da ga skroz ispraznis- mucenje je ali nema rizika, a lako ces posle opet da ga formiras. U svakom slucaju srecno!

A i sto si reko relativno skoro si ga formirao tako da jedino po ribe moze biti lose ovo seljakanje!

Mrvica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.02.2004
Poruka: 502
Poslato: 03.07.2004 u 01:34 | IP Prijavljen Citiraj Mrvica

I ranije je bilo pitanja o preseljenju, a neke od saveta možes naći i ovde.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 03.07.2004 u 08:15 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pošto sami ja pre dve godine selio akvarij eto ti par uputstva.

• kako reče moj akvarij za prenosenje riba najbolje su Jupol kante.Tu moraš obavezno staviti vodu iz akvarija i po koja kap SERA Aquatan ili TETRA Aqua safe.
  • iz akvarija odstraniš svu vodu.
  • pijesak i kamenje staviš u plastičke đakove.Moram,da napomenem,da ti ne treba seliti vodu,jer ima korisnih bakterija u samome pesku,jer takav pijesak u več ulaufanom akvariju jeste živ,a bakterije se ti nailaze i u filter medijama.
  • sad ribe su ti u kantama,pijesak u đakovima i akvarij je spreman za transport/prazan naravno/.Tu ti mogu jedino pomoči drugovi,ali budite jako pažljivi kod prenosenja akvarija.,bolje ruka više ,nego manje.
  • sad si došao u novi stan i akvarij si postavio na mesto.za vreme pravljenja i dekorisanja akvarija ti u kantu gdje ti ribe stavi vazdušnu pumpu,da pravi mjehuriče
  • eto sad se ti polako latiš posla oko akvarija,staviš stiropor prvo,pa pijesak te skale.Kad to uradiš staviš vodu,onu iz česme,opet par kapi SERA ili TETRA i pohvataš ribe i u akvarij.I vjeruj mi neče im biti ništa,jer su bakterije več u samoj podlogi i u filter medijama,pa tako one več rade svoj posao
  • ovako sam ja preselio svoja tri akvarija i u to vreme nabavio još jedan,pa eto kod mene sve ispalo u najboljem redu,pa če i kod tebe biti tako
  • ali moram da te opomenem,žurbu i nervozu ostavi vani,taj se posao radi polako i sigurno i sa puno dobre volje
  • Ugodno preseljavanje akvarija i ciklida eto da ti poželim.

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2004 u 11:18 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Pa nemam mnogo biljaka: dve nane koje su vezane za dva mala panja. (ima slika u moj akvarijum). Za njih cu da nabavim posebnu kofu.  Kad budem zavrsio pricacu vam kako je proslo. Mozda jos nekom bude trrebalo.

Danist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.02.2004
National Flag of Germany Germany, Ludenscheid /SCG, Sr.Mitrovica
Poruka: 467
Poslato: 03.07.2004 u 17:15 | IP Prijavljen Citiraj Danist

Uf znam te muke
Ja se doduse nisam selio daleko ali opet  selidba akvariuma je uvek glavno pitanje, sta i kako?
Ovako sam ja resio:
Najveci problem su bili veliki akvariumi.
Pola vode iz velikog akvariuma izvadio u plasticno bure (100L) U jedan cist akvarium bez icega od 100l ubacio tu vodu i ribe unutra. Filtere od velikog namestio na ovaj od 100L.Resio sam pitanje ribica jer one su ipak najvaznije.Dva velika sam potpuno ispraznio i oformio ponovo.Da nebih cekao mnogo da ribice ponovo ubacim u nove akvariume posluzio sam se hemijom,preparatima Nitrivec(biostarter) i Sera Aqutan.Posle 24 sata ribice sam stavio u akvariume.Narednih 10 dana nastavio sa tretmanom akvariuma, 10ml sera nitrivec na 100L vode i nikakvih problema nije bilo.

Ako se odlucis za ponovno oformiljivanje akvariuma, filtere nemoj prati ili cistiti ako nemas odgovarajuce preparate koji ce ti ubrzati sazrevanje akvariuma!!

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.07.2004 u 20:00 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Citiraj: Bojko
  • sad si došao u novi stan i akvarij si postavio na mesto.za vreme pravljenja i dekorisanja akvarija ti u kantu gdje ti ribe stavi vazdušnu pumpu,da pravi mjehurièe
  • eto sad se ti polako latiš posla oko akvarija,staviš stiropor prvo,pa pijesak te skale.Kad to uradiš staviš vodu,onu iz èesme,opet par kapi SERA ili TETRA i pohvataš ribe i u akvarij.I vjeruj mi neèe im biti ništa,jer su bakterije veè u samoj podlogi i u filter medijama,pa tako one veè rade svoj posao

Bojko, a sta je sa temperaturom vode sa cesme? Ako odmah ubacim ribice mogu da se slognu. Koliko one mogu da borave u kofi sa Atmanovim filterom? Mislim dok grejac ne odradi svoje.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 03.07.2004 u 20:36 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa ti napraviš več temperaturu,koja odgovara ciklidima,ovako:otvoriš vruču vodu i otvoriš hladno vodu,to probaš,sad ako imaš prakse,več po osječaju znadeš kolika je temperatura,a ako ne onda se poslužiš termometara i to staviš u akvarij.To je sve,što se tiče temperature vode.Pa i kod promjene radi se isto,pa to su ciklidi,tako lako more svako

Dubravko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 117
Poslato: 04.07.2004 u 23:44 | IP Prijavljen Citiraj Dubravko

Veće kamenje povadi van, a ribe stavi u veće kante sa manje vode a više zraka i poklopi ih poklopcem.

Što više vode uzeti u druge kante i iskoristiti ju za ponovno uljevanje u akvarij, podlogu sa pijeskom ostavi i u istoj visini ostavi vodu tako da ti sav biološki sistem i dalje živi.

Kod slaganja obrnutim slijedom i bez žurbi da ne zamutiš pretjerano vodu,nebi smio imati nikakavih problema , takvim načinom sam ja frendici preselio akvarij iz Zagreba u Rijeku i to još u zimi kad je bilo frke oko temp. za ribe(tropski akvarij)

Jedino trebaš ekipu za akvarij ako je betonska pozadina,no ekipu na roštilj i nemaš frke,odnjet će ga i dalje nego što treba!!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dubravko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dubravko Poseti Dubravko's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2