Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 114
Gostiju: 113
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Biljke i alge Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 24.04.2003 u 22:15 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Sljunak

Glavna fora kod bioloskog filtera je stalna cirkulacija vode a podloga je bioloski filter. Pesak bas nije idealan za to a ustajala voda zna da smrdi a kada smrdi onda bas i nije dobra za ribe. Glasam za sljunak u kombinaciji sa Under gravel filterom. Prosto i vrlo funkcionalno. Za biljke je to dobro jer se postize efekat hydroponic sistema.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Goran
Član

Član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 81
Pol: Muški
Poslato: 02.05.2003 u 09:22 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Na neke biljke namesto zeleni novi listovi, rastu mi zuti (duvanska boja) listovi. O kom nedostatku je rec (ja mislim zelezo) i sta da radim. Dali se isplate neke Tetrine bocice za biljke?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goran

Heliaca27
Član

Član

Član od: 03.02.2003
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 39
Poslato: 02.05.2003 u 20:38 | IP Prijavljen Citiraj Heliaca27

imam isti problem ali nemoj biti siguran da je problem u mikroelementima, pogotovo ako ti je akvarijum novooformljen. ja sam gotovo 236% siguran da imam svega dosta, pogotovo gvozdja....

Goran
Član

Član

Poslato: 02.05.2003 u 22:04 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Jeste, taj akvarium je novoformiran vec oko 2 meseca, ali ovo prvi put vidim i to samo na jednoj vrsti (6 kom.patuljasta amazonka), drugi vidovi su OK.

I na dnu, gde pocinje sljunak primecujem neka vrsta alge braon boje koju prvi put vidim u zivotu. Za nju sam nesto procitao ovde http://www.algone.com/diatoms.htm

Pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goran

Heliaca27
Član

Član

Član od: 03.02.2003
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 39
Poslato: 02.05.2003 u 23:20 | IP Prijavljen Citiraj Heliaca27

Meni probleme zadaje hrast (higrophila), a amazonke su mi pocele zuteti nakon dodavanja lekova (FMC, Metilen plavo, Malahit zeleno, antibiotika na bazi sulfata, soli u cc 0,3 g/l) u mojoj trenutnoj borbi protiv neke bolesti.  Ako imas nesto od lekova ili mozda previse soli pokusaj sa promenom vode. ako nema leka onda su mikroelementi (mislim ja)

Sto se algi tice verovatno ti je problem u osvetljenju. Ili ga imas premalo ili ti je spektar nepotpun i fali odredjena talasna duzina koju jos nisam uspeo ni ja da identifikujem jer imam isti problem. Ako imas obicnu sijalicu problem je u kolicini svetla jer one daju pun spektar isto kao i sunceva svetlost. medjutim ako imas neonku bilo koje vrste i bilo koliko, probaj dodati obicnu sijalicu, ne moras velike wattaze pa vidi.

No ovo je moje vise nego skromno iskustvo....

pozdrav

Goran
Član

Član

Poslato: 03.05.2003 u 09:43 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Nemam nikakvi lekovi ubacivano u akvarijum. Listovi se ne suse, nego se takve boje radjaju, sto nije bilo prije i fizicki su potpuno zdravi.

Od osvetlenja imam 1x18W gro-lux i 1x18W standardna bela neonka. Za 80L mislim da je i suvise nego dobro.

Moje mislenje je da ipak nesto ne dostaje u hrani biljaka.

Pozdrav.

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Član od: 18.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 241
Pol: Ženski
Poslato: 04.05.2003 u 06:53 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Ako nisi nista stavljao, neophodno ti je gvozdje koje imas u tabletama Sera Florenette -30 din kom., ide valjda jedna tableta na 20l ali vec pitaj u prodavnici. I jos neki mix, na pr. Sera Florena ili Terin Plantamin ( sipa se u vodu prema uputstvu). To bi trebalo da bude dovoljno ako nemas treseta - kod mene jeste. A za alge: prvo ih mehanicki ocisti, a onda sipaj Tetrin Algumin i sa algama - gotovo. Jel si sipao nesto za formiranje akvarijuma?

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Poslato: 04.05.2003 u 07:03 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Ja imam pesak. Ne volim sljunak jer izmet propada kroz njega, pa za par meseci dodje do havarije. Jedino ako mozes da nadjes taj podni filter sto kaze Boban ( ako je na to mislio). Na pesak pada sav otpad pa mozes da ga usisas

s druge strane, moras dobro da properes pesak pre nego ga stavis u akvarijum jer bi se dizao sitni talog pri svakom vecem strujanju. I nezgodan je za sitnolisne biljke jer se posle dorucka dize talog,pa biljke bivaju "prasnjave".

Goran
Član

Član

Poslato: 04.05.2003 u 09:38 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Uzecu Tetrin Plantamin pa cu videti. One alge koje sam spomenuo ne zadaju problem jer su jako malim kolicinama i koncetrirani na jedno mesto (izmedju peska i staklo) tako da ako hocu mogu i da ih ostranim.

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Poslato: 31.05.2003 u 03:33 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Gorane, kako napredujes?

Goran
Član

Član

Poslato: 31.05.2003 u 12:16 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Sve je super hvala na pitanje. Bilje raste a alge...Sta je to alge?

Nego stariji akvarium sam preuredio i ispalo je prilicno dobro a ispod sljunka sam stavio prokuvani treset u visini od 1-2 cm.Tu mi se bilje dosta dobro razvija i to je ideja koja je Marcus pomenuo u vezi njegovog kolko se secam komsiji koji je stavio treset na taj nacin i bilje mu jako dobro uspevalo.

Videcemo, pa cu vam preneti iskustvo, jer jednom je Vedran napisao da se mogu stvarati neki gasovi od treseta.

Pozdrav.

Brana
Gost

Gost

Član od: 14.04.2003
Poruka: 355
Poslato: 12.06.2003 u 06:01 | IP Prijavljen Citiraj Brana

A sta ako nemam nikakve alge, da li je to nesto lose? Sem tanke skrame smedje boje na zadnjem zidu i bocnim zidovima koja se uopste ne povecava.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brana

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Poslato: 12.06.2003 u 07:39 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Branislave,naravno da je lose ako nemas nikakve alge!To znaci:blago tebi! Pazi da ne potrosis svu akvaristicku srecu na "nemanju algi"

Imas li i biljke,i ako imas,koje i kako rastu?Kakvu rasvetu koristis?

Brana
Gost

Gost

Član od: 14.04.2003
Poruka: 355
Poslato: 13.06.2003 u 03:05 | IP Prijavljen Citiraj Brana

Uf, sada mi je lakse a ja mislio da nesto ne radim kako treba, ali sada kul.

A ono sto imam od biljaka je: jedan veliki aponogheton (60-70cm), ne znam tacno ali negde oko 8-10 valesneria gigantea visine 30-40cm (koje luduju) , jedan poveci limun i ono sto mi je omiljeno i sto je u sredini akvarijuma je crveni lokvanj koji raste nenormalno.

A osvetljenje je gro-lux (18w)u kombinaciji sa obicnom sijalicom od 40 w. Ali ja mislim da je resenje to sto sam  probao i za sada uspeva, da ispod poklopca sa osvetljenjem stavim jednu tablu zatamnjenog pleksiglasa u velicini akvarijuma a iznad biljaka koje zahtevaju senku po jos jedno parce tog pleksiglasa tako da samo na njih pada senka (nadam se da ti je jasno) a sve to u akvarijumu od 75L. I ja mislim da je tu kljuc uspeha ali  sve su biljke usporile rast zbog vrucine i moje nemogucnosti da ohladim vodu, ako znate neki pametan nacin pomagajte.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brana

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2813 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2