Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 33
Gostiju: 29
Robota: 4
Članova: 0
Broj članova: 4302
Najnoviji korisnik foruma: Renatodarija@gmail.com
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Kratki opisi bolesti riba Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 131
Pol: Muški
Poslato: 24.04.2007 u 12:12 | IP Prijavljen Citiraj Dano

ovako ostale su aluonkara pink prime 1 komad,labidohromis 2 limon, skalari 2kom ,demasoni 2,kom oni su u kofi sa flazilom i hipermangan akvarij ja rasturen pesak skuvan akvarij od juce je bio pun sa vodom i hipermanganom . filtr co da isto napunim vodom i hipermanganom naravno vrucu vodu. a ribe sada nemaju neke simptome da se nesto desava ali videcemo.oni planiram leci ti ih sedam osam dana ako prezive u kofi.
sa flazilom i hipermangan povecana temperatura i so pa videcemo.

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.04.2007 u 12:14 | IP Prijavljen Citiraj Dano

a radilo se o ribom blue moori(delphin plavi)

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.06.2006
National Flag of Italy Italy, Milano
Poruka: 182
Poslato: 25.04.2007 u 17:27 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Ako im obezbedis dovoljno vazduha, imace vece sanse da prezive u kofi. Naravno na stranu problemi sa bolescu. Ako mozes, nabavi manji aq od tridesetak litara kao karantin, kako bi u buducnosti izbegao ovakve probleme.

Srecno

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.04.2007 u 21:52 | IP Prijavljen Citiraj Dano

Do sad je sve u redu lecio sam ih sa jugocilin jer na jedan sajt sam naso slicnu boles koja je vrlo slicna sa ovom koju ribe imaju danas je 3 dan sa tom lekom + flazil procitao sam da je neki crv koj jede utrobu riba onda izlazi iz ribe najvise stradale ribe u vecim bazenom koji ima mnogo ifuzorija hranili su se sa njom ali kad predze kod ribe je fatalno po samom ribom i puno larve ostaje iza sebe tako da se unistava sa prokain koj se koristi u humanu upotrebu kod nas.u jugocilin ima najvise prokain tako da to je injekcija pa sa praskom i kolo kod coveka litar vode u akvarij i onda to je to.

Slavisos
Novi član

Novi član

Član od: 10.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 3
Poslato: 10.05.2009 u 14:25 | IP Prijavljen Citiraj Slavisos

Imam teleskopa,kome se rep raspada i tesko pliva.Ima li mu spasa?Stavljao sam plave kapi..
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Slavisos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Slavisos

Molamola
Zaslužni član

Zaslužni član
Nevidjena pitanja

Član od: 20.11.2007
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 781
Pol: Ženski
Poslato: 10.05.2009 u 14:51 | IP Prijavljen Citiraj Molamola

Raspadanje peraja je bakterijsko oboljenje pa ti treba lijek na bazi antibiotika, pri cemu mu boja kapi ne moze pomoc. Inace plave boje su uglavnom lijekovi za parazite (zbog aktivnih supstanci u sebi) pa mi mogao da probas zuti lijek. Nabavi sera baktopur inace teleskopu stvarno nema spasa.

Slavisos
Novi član

Novi član

Član od: 10.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 3
Poslato: 10.05.2009 u 17:05 | IP Prijavljen Citiraj Slavisos

Znaci mom Buljku nema spasa!!Primetio sam da se pu poslednje vreme dosta krio,da mu ne smeta jako svetlo,da nije neka nocna riba?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Slavisos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Slavisos

Makile
Novi član

Novi član

Član od: 23.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 1
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.05.2009 u 12:29 | IP Prijavljen Citiraj Makile

imam problem sa sivom ajkulicom. juce je bila sasvim ok i bila je veoma aktivna. kada sam jutros ustala da ih nahranim ona je veoma slabo plivala i cesto se mogla videti na dnu kako ``dubi na glavi``!!!!!!!!! primetila sam i da ima neke crno-zuckaste tackice po krljusti. sta da radim? p.s. pocetnik sam

Aki88
Novi član

Novi član

Član od: 08.10.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 2
Poslato: 20.10.2009 u 11:24 | IP Prijavljen Citiraj Aki88

Ako moze neko kratko da mi pomogne ,verujem da je vama to rutinska stvar...
Kupio sam malu ajkulicu i nisam video ali fali joj malo krljusti pa sam je izolovao i stavio joj hranu al ona nece ni da pipne ,kontam da je bolesna pa ako bi mogao neko da mi kaze sta da radim (koji lek da koristim ili nesto sa solju sto sam video da pishe...)

hvala
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Aki88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Aki88

Aki88
Novi član

Novi član

Član od: 08.10.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 2
Poslato: 24.10.2009 u 19:43 | IP Prijavljen Citiraj Aki88

neko bilo ko?!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Aki88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Aki88

Ficaanla
Novi član

Novi član

Član od: 27.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Bojnik
Poruka: 1
Poslato: 01.12.2009 u 00:20 | IP Prijavljen Citiraj Ficaanla

pre par dana sam dobio akvarijum od 40l sa nekoliko ribica ali na zalost skoro su mi sve uginule. Prvo se smire neke su na dno a neke na povrsini ne jedu a posle nekog vremena nemaju snagu ni da plivju. kad ih prebacim u teglu sa vodom oporave se a u akvarijumu opet isto. Ostale su mi jos dve sta da radim?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ficaanla's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ficaanla

Goran.tomic@yahoo.com
Novi član

Novi član

Član od: 06.12.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kovin
Poruka: 6
Poslato: 27.12.2009 u 05:52 | IP Prijavljen Citiraj Goran.tomic@yahoo.com

POZDRAV SVIMA Posle mutne vode i zelenih algi desi se da po neka riba strada kako evo ovako primetim da slabije jede te da se slabo krece tj.nije vesela i malo po malo ode dopovrsine da uzme vazduh.zadjneg je to snaslo borca crvenog muzjaka koji je bio prelep i koji se sam bio izdvoio i kome je bilo belih tackica oko glave.Kako se to leci dajte neki savet i sa cime.Hvala unapred  L A V 1 

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 27.12.2009 u 12:11 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Bele tacke se lece dodavanjem soli u akvarijum(1 kafena kasicica na 10l vode) i povecanjem temperature.Ako to ne pomogne,onda uzmi lek sera costapur i doziraj ga po upustvu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Molamola
Zaslužni član

Zaslužni član
Nevidjena pitanja

Član od: 20.11.2007
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 781
Pol: Ženski
Poslato: 27.12.2009 u 13:17 | IP Prijavljen Citiraj Molamola

Sto ne otvarate nove teme u bolestima riba? Ovde se nakupilo 100 pitanja i kad je net posebno spor (nama smrtnicima sa dial up-om) treba mi 1000god da se ucita stranica. A i bice lakse i preglednije, ovde su kratki opisi bolesti sa lijecenjem, a ne mjesto da ukratko pisete o bolestima kod vas, u akvarijumu.   ... Mislim ovo je posao za administratora al eto... Plus su pitanja uglavnom pokazatelj da ljudi ne citaju prije nabavke riba nista, pola problema je vezano za trovanje zbog necikliranja kako vidm, ostali su vjerovatno zbog navrat ubacivanja u akvarijum poslije kupovine (bakterije i moguce pukao riblji mjehur).

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2227 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2