Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 53
Gostiju: 52
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4312
Najnoviji korisnik foruma: JesseVoss
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Kratki opisi bolesti riba Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Puki
Član

Član

Član od: 22.03.2004
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 43
Pol: Muški
Poslato: 02.04.2004 u 15:11 | IP Prijavljen Citiraj Puki

Pozdrav ljudi!

Ako bi neko mogao da mi pojasni neke stvari:

Na jednoj japanci (japanki?) se pojavila nekakva izraslina izgleda kao pubertetska bubuljica a nije posto je japanka suvise stara za tako nesto (ima 5-6 godina) to se pojavilo pre tri meseca i nista se ne menja riba i dalje normalno izgleda, mislim ako se to ne racuna? To je moje prvo pitanje a druga stvar koja mi zbunjuje je to sto sam pre 6 meseci dobio zlatnu ribicu i ubacio sam je sa japankom u akvarium (u drugom akvarijumu su mi plati i blekmoli pa nisam hteo da ih mesam) i ribica je bila Ok medjutim pocela su peraja da joj crne?! rapidno, i posle par dana peraja su skoro skroz pocrnela i na boku sjedne strane se pojavila crna strafta debljine 0.5-1cm ?! Kako to? Sada imam zlatno-crnu ribicu, jel to moze? Znam da japanke mogu od crne da postanu crvene ali za ovo nisam cuo, jel to normalno? Gledao sam neku knjigu koju imam (pisac Zivadin Simic) ali tamo nista ne pise. Ako nekoga bude zanimalo mogu da slikam pa da posaljem slike. Nadam se da nisam mnogo konfuzan ali mnogo je rano pa se nadam da mi ne zamerate. Hvala unapred.

ZeNoN
Novi član

Novi član

Član od: 07.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd Zemun
Poruka: 9
Poslato: 14.10.2004 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj ZeNoN

Da li bi neko maogao da mi odgovori?

Sto se tice raspadanja peraja muku mucim vec mesec dana taman izlecim  a ono opet.

Pa me interesuje ono sto s te rekli za antibiotik. mogiu li ja da rastvorim jednu tabletu(na 50 l vode) antibiotika?

Duda i Zare
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 261
Pol: Ženski
Poslato: 16.04.2006 u 09:28 | IP Prijavljen Citiraj Duda i Zare

jos jednom, da pitam

ne mogu nigde da nadjem po opisu simptoma bolest koja je kod nase japanke

na repnom peraju su se pojavila po dve crvene "vene" i na tim mestim se peraje susi i suzava

ne znam sta je u pitanju, ostale ribe su ok

od istih simptoma nam je vec jedna japanka uginula ali davno, bila je manja i tek stavljena u aq

ova, sadasnja je kod nas vec godinu dana

pozdrav 

Mariha_va
Novi član

Novi član

Član od: 12.07.2006
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 1
Pol: Ženski
Poslato: 12.07.2006 u 15:00 | IP Prijavljen Citiraj Mariha_va

Ja imam zlatnu ribicu, narandzasto-belu. Od skoro je pocela da gubi narandzastu boju i sada je skroz bela. Mozete li da mi kazete je li se razbolela i sta da radim. Inace se ponasa normalno. Hvala unapred
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mariha_va's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mariha_va

Dimi
Član

Član

Član od: 09.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 25
Poslato: 31.10.2006 u 15:32 | IP Prijavljen Citiraj Dimi

A kakav sam ja baksuz! Ako mozete pomazite! Odskora sam poceo da se bavim akvaristikom i skoro oformio aq i onda ubrzo zatim mi je crkla zenka ksifoa, sad se jedna platy pripila uz kamen i ne mrda vec dva tri dana (ziva je) a na ostalim ribicama su se pojavile bele tackice na perajima! STA DA RADIM? Molim pomoc!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dimi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dimi

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 31.10.2006 u 19:41 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

covece samo contra ihtio ja doziram jedna kap na 10l posle 3 dana promeni trecinu vode pazi da bude priblizne temperature kao u aq to bi trebao ponovit bar 3 puta to bi trebalo da resi problem e  da povecaj temperaturu na 29

kada ribe prezdrave stvori im se imunitet za datu bolest tolko od mene.Ako neko ima sta da doda neka doda

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Dimi
Član

Član

Član od: 09.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 25
Poslato: 31.10.2006 u 20:28 | IP Prijavljen Citiraj Dimi

U radnji nema contra ihtio vec neki FMC da li njega da uzmem?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dimi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dimi

STEFIL
Novi član

Novi član

Član od: 01.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Požarevac
Poruka: 1
Poslato: 27.03.2007 u 12:24 | IP Prijavljen Citiraj STEFIL

Ljudi jedno pitanje od skoro se bavim akvaristikom i imam akvarijum od 200lit. U njemu su mi samo skalari, pre jedno desetak dana uginuo mi je jedan skalar , samo od jednom preko noci ujutru sam primetio i imao je na ustima i glavi crvenilo i modro plavo, od tada se nista nije desilo do jutros kada sam primetio jos jednog ali on nema nikakve simptome, sasvim normalno izgleda, gledao sam mu i peraja i oci i usta i nista neobicno nisam uspeo da primetim.POMOC!

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 27.03.2007 u 12:54 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Jesu to povrede od udaraca?Jesi dodavao naknadno nove skalare?Kako im gasis svetlo?Znaju da se preplase i da udare u nesto u aq.

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 131
Poslato: 24.04.2007 u 00:22 | IP Prijavljen Citiraj Dano

ej help ako ima neko u moja akvarjum imam neku gadnu bakteriju unutrasnju crevnu. Licilo mi je na hexsamita ali nije , imaju cirevi a neki kao male rupice iz te rupice izlaze crvcici bele i plutaju po povrsine voda gledao sam ih sa lupom kao da su zive mrdaju. Riba pliva grbno mucise i samo izlucuje sluz iz rupice konkretno se radi za blue moori delphin ispod skrge ima rupa gadno nesto pre dva dana sam imao pmor uginule pola ribice se sredilo sve sa hipermanganom a evo sad ovo. znate li o cemu se radi

Djavoizkrsa
Gost

Gost

Član od: 12.03.2007
National Flag of Germany Germany, Köln
Poruka: 588
Poslato: 24.04.2007 u 00:38 | IP Prijavljen Citiraj Djavoizkrsa

dano pogledaj prvu opisanu bolest i vidi da nije to u pitanju

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.04.2007 u 02:03 | IP Prijavljen Citiraj Dano

http://tinypic.com/view.php?pic=29oh5c1

ovako to izgleda ovo je rupetina covece neka sigapurska bolest jer su ribice uvezeniod tamo a i bolest sa njim.

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.06.2006
National Flag of Italy Italy, Milano
Poruka: 182
Poslato: 24.04.2007 u 08:44 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Dano, nisam razumeo o kojoj se vrsti riba radi, a ako vec nisi, onda probaj da dodas kuhinjske soli u vodu (za pocetak 3g/lirtar + postepeno podigni temperaturu za 3°C i pojacaj vazdusnu pumpu na max.), zato sto to crvi nikako ne trpe. Posto ne znam koja ti je to vrsta riba, nisam siguran da podnose ovu vrstu terapije, pa budi oprezan. U svakom slucaju se radi o veoma ozbiljnoj zarazi, pa budi emotivno spreman na gubitak svih riba (na zalost, moguce je da su ti sve zarazene). U tom slucaju ces morati da dezinfikujes ceo akvarijum (staklo, filter, podlogu) i da bacis bilje, kako ne bi rizikovao da ti se sve ponovi (ti crvi bacaju gomilu jaja po celom aq).

Ako mozes, daj vise podataka o tvom aq, zarazenim ribama, eventualnim novim ribama ili biljkama. Ako ti je jasno da su sve ribice u kriticnom stanju i da im nema spasa, onda nemas sta vise da izgubis: probaj sonu terapiju.

Javi sta se desava...

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.04.2007 u 12:11 | IP Prijavljen Citiraj Dano

ovako ostale su aluonkara pink prime 1 komad,labidohromis 2 limon, skalari 2kom ,demasoni 2,kom oni su u kofi sa flazilom i hipermangan akvarij ja rasturen pesak skuvan akvarij od juce je bio pun sa vodom i hipermanganom . filtr co da isto napunim vodom i hipermanganom naravno vrucu vodu. a ribe sada nemaju neke simptome da se nesto desava ali videcemo.oni planiram leci ti ih sedam osam dana ako prezive u kofi.
sa flazilom i hipermangan povecana temperatura i so pa videcemo.

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2