Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 67
Gostiju: 67
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: Kanister filter i alge u cevima. Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Alexajlo
Novi član

Novi član

Član od: 30.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 9
Pol: Muški
Poslato: 18.03.2011 u 17:32 | IP Prijavljen Citiraj Alexajlo

Posedujem mali akvarijum Atman CR-320. Pre dva meseca, zbog čestog mućenja vode (žućkasta voda) zamenih unutrašnji (podni) filter i postavih kanister filter Resun CY-20.

Tokom prve dve nedelje bio sam prezadovoljan. Voda je bila besprekorno bistra i sve je bilo "apotekarski" čisto.
Nakon ovog perioda primetio sam da mi se u crevu koje izvlači vodu iz filtera kao i u crevu koje čistu vodu prebacuju u akvarijum  pojavljuju tamne fleke. Za samo par dana obuhvatile su unutrašnje zidove creva da su postala u potpunosti neprozirna.
Šljunkoviti podni materijal se brzo "uprljao" i postao svetlobraonkast.
Ubrzo je usledila intervencija i sve je oprano. Naravno filter masa samo vodom iz akvarijuma.
Nakon nedelju dana čista creva ponovu su zahvaćena (čini mi se zelenkasto-braonkastim) naslagama.
Za usisno crevo bih i pomislio da treba da bude "prljavo" ali ono koje čistu vodu prebacuje u akvarijum to ne bih rekao ni pomislio.
Voda ima temperaturu od 26,5C. Da nije zbog visoke temperature?
Jednom u 5-6 dana menjam odokativno 1/3 vode ustajalom iz flaša.
U filteru se nalazi sledeći materijal: u prvoj komori - kesica sa aktivnim ugljenom i kesica sa keramičkim perlicama a u drugoj komori samo 12-ak santimetara debeo bio-sunđer (krupniji otvori). Imam utisak da sama filtracija nije odgovarajuća.
Kako da nadogradim sistem a da ipak ne opteretim pumpu i smanjim njen protok?
Pozdrav.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Alexajlo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Alexajlo

Darkoni
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.07.2008
National Flag of Netherlands Netherlands, Roterdam
Poruka: 218
Poslato: 18.03.2011 u 18:33 | IP Prijavljen Citiraj Darkoni

Prvo nesvidjami se sto koristis aktivni ugalj, ako ti je sve u ravnotezi on je potpuno nepotreban, drugo ja imama isto kanister filter i meni se takodje javljaju alge samo mnogo sporije. Zato mislim da ti je mozda prevelik nivo NO3 (nitrati ) . Pitanje jel ti se javljaju alge u AQ, a moze da je i povisen nivo fosfata , vidi ako imas testere pa prekontrolisi parametre vode 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Darkoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Darkoni Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Darkoni

Alexajlo
Novi član

Novi član

Poslato: 18.03.2011 u 19:59 | IP Prijavljen Citiraj Alexajlo

AKvarijum ima oko 30-ak litara zapremine, veliku količinu biljaka i 10 ribica (2 neonke, 2 tetre, 2 zebrice, 2 kardinala, 1 ksifo i 1 leteća lisica).
Biljke se dobro razvijaju a bogme i zelene naslage na staklu ( u središnjem delu stakla na strani koja je pod direktinm udarom mehurića i pri dnu tik iznad šljunka).

Akvarijum nije pod direktnim sunčevim svetlom ali ima dosta difuznog osvetljenja.

Evo slika:
http://img585.imageshack.us/i/p1040653a.jpg/
http://img830.imageshack.us/i/p1040650a.jpg/

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Alexajlo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Alexajlo

Darkoni
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.07.2008
National Flag of Netherlands Netherlands, Roterdam
Poruka: 218
Poslato: 19.03.2011 u 18:05 | IP Prijavljen Citiraj Darkoni

Velika kolicina biljaka i nije , koliko puta hranis ribe i sa koliko hrane ako dajes previse hrana se raspada i truli tako da se pojavljuje visak stetnih materija samim tim javljaju se i alge. Sto se tice algi u srevima od pumpe normalno je samo se kod tebe jako brzo vrate sto je znak da ti je povisen NO3 to mozes da resisi dodavanjem biljaka i smanjenjem hrane za ribice, Kad menjas vodu obavezno probaj da usisas ostatke hrane izmeta sa dna AQ trebalo bi da se postepeno smanjuje i kolicina nitrata a samim tim i algi
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Darkoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Darkoni Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Darkoni

Minimall
Član

Član

Član od: 12.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Batajnica
Poruka: 36
Poslato: 19.03.2011 u 20:24 | IP Prijavljen Citiraj Minimall

kako stoje stvari? pogledaj creva da li su izlozena svetlosti nisam siguran da treba uopste da peres creva alge su tu i jedu ono sto je lose za ribu ako ti daju jos i dobru boju creva onda je to za deset :) taj filter upali i nediraj jedno 5-6 meseci pa tek onda peri ako si skoro oformio akvarijum menjaj vodu iskljucivo jednom nedeljno ako primetis da voda menja boju promeni i cesce 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Minimall's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Minimall Poseti Minimall's Homepage

Minimall
Član

Član

Poslato: 19.03.2011 u 20:37 | IP Prijavljen Citiraj Minimall

a sto se tice aktivnog ugla koristi ga slobodno ali u unutrasnjem filteru i menaj ga jednom mesecno ako taj u kanistru stoji tu duze vreme izbaci ga i nemoj u kanistar staviti novi umesto njega stavi perle ili sundjer
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Minimall's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Minimall Poseti Minimall's Homepage

Alexajlo
Novi član

Novi član

Poslato: 19.03.2011 u 22:29 | IP Prijavljen Citiraj Alexajlo

Akvarijum sam formirao polovinom januara. Ribice sam u početku hranio mrvljenjem "listića". U to vreme sam imao samo podni filter i voda je brzo menjala boju a podloga dobijala braon nijansu. Nakon "usisavanja" dna i promene filtera počeo sam da ih hranim celim listićima, jednom dnevo (dok nisam shvatio da imam i pomoćnike, moje klince koji mi broj i čestinu hranjenja nisu u potpunosti otkrili).
Creva iz filtera se nalaze između TV-a ,zida i akvarijuma tako da nema direktnog svetla.

Poslušaću savet da kod sledećeg čišćenja filtera probam sa izbacivanjem aktivnog uglja i postavljanjem sunđera na njegovo mesto. Samo se nadam da ne prepolovim brzinu filtriranja.

Hvala na lepim savetima.

Pejc
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niška Banja
Poruka: 526
Poslato: 20.03.2011 u 10:04 | IP Prijavljen Citiraj Pejc

I samo još nešto, dobro bi bilo da se broj različitih vrsta riba svede na minimum. 1 ova, 2 ove nije dobro za te ribe jer su to uglavnom jatne ribe. Opredeli se za određenu vrstu i ostale ribe zameni za, recimo, 10 kardinala, 2 koridorasa i 2 ancistrusa.
I obavezna kontrola broja i količine hranjenja riba.

Alexajlo
Novi član

Novi član

Poslato: 20.03.2011 u 11:56 | IP Prijavljen Citiraj Alexajlo

Jedan ancitrus je kod mene uginuo. Kada sam otišao u prodavnicu da nadoknadim gubitak prodavac mi je rakao da je do uginuća došlo zbog gladi. U to vreme su uslovi u akvarijumu bili "apotekarski" tj. bez naslaga i algi.
Sutra idem u nabaku. Samo nije mi jasno  da li moj akvarijum od nepunih 30 litara nije mali za dva muljaša, dva čistača i jednog algara?

KOliko često da ih hranim i koliko je to količinski između prstiju?
Pitanje je za iskusne glupo ali će meni biti od velike koristi.

Pozz.

Pejc
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.03.2011 u 13:24 | IP Prijavljen Citiraj Pejc

Pod pojmom čistači misliš na ancistruse? I oni su algari
Nema glupih pitanja, samo glupih odgovora
Ja svoje ribe hranim jednom dnevno, u 2 nedelje jedan dan ih i ne hranim. A što se količine tiče stavljaš onoliko koliko mogu da pojedu u roku od 2-3 minuta. Probaj i za neki dan imaćeš dobitnu količinu

Alexajlo
Novi član

Novi član

Poslato: 20.03.2011 u 13:42 | IP Prijavljen Citiraj Alexajlo

Uh....ala ja grešim dušu sa mojim ribicama.
Ja sam načuo da je ribici potrebno onoliko hrane dnevno koliko je veliko njeno oko.
Ja imam deset ribica i hranu brzim pokretom ruke bez mrvljenja bacim po površini od ugla do ugla.
Količinski, pa otprilike 1,5 listić po ribici. One to smažu za deset sekundi.
Ako mi se učini da je neka ostala bez sledovanja nastojim da joj bacim novu količinu ispred nosa ali pritom i ostalima dajem, ali na drugom kraju mog nevelikog akvarijuma.

Alexajlo
Novi član

Novi član

Poslato: 20.03.2011 u 13:47 | IP Prijavljen Citiraj Alexajlo

[QUOTE=Pejc]Pod pojmom čistači misliš na ancistruse? I oni su algari

Obrukah se.
Veruješ da će mi tri algara (naučio sam lekciju) održavati ravnotežu u akvarijumu a da pritom ne crknu od gladi.
Kako hranim ostale njima se kod mene neće lepo pisati

Pejc
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.03.2011 u 17:32 | IP Prijavljen Citiraj Pejc

Uzmi ti još jednog ancistrusa za početak i kad im bacaš hranu, gledaj da bude još nečega osim listića, potopi prste u akvarijum pa će hrana da tone. Ako misliš da će ancistrus da gladuje, ja sumnjam u to, ubaci mu malo spiruline.

Minimall
Član

Član

Poslato: 20.03.2011 u 23:25 | IP Prijavljen Citiraj Minimall

gladuju ribe dna ako su u blizini africki ciklidi ja svoje ribe hranim skoro stalno a i nekad ih nehranim dan dva jednom nisu jele 10 dana i nijedna nije falila ubacujem im dve supene kasike po hranjenju one to pojedu za nekih 30s bitno je samo da neostaje hrana u akvarijumu jer se drzo raspadne i zagadi vodu neke ribice su sklone prejedanju pa mogu da uginu ciklidi su ti sto jedu do smrti dok ostali jedu koliko im je dovoljno..... nadji neku mericu pa ih hrani iz toga 

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2207 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2