Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 35
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4307
Najnoviji korisnik foruma: Skendro1
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ishrana
 Akvaristika » Ribe - Ishrana
Tema Naslov: Hrana na biljnoj osnovi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Andrejica
Član

Član

Član od: 30.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 67
Pol: Ženski
Poslato: 10.03.2011 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj Andrejica

Imam problem, moje ribice sve biljke koje posadim, pa cak i one plutajuce biljke brzo pogrickaju. Nijedna biljka ne moze da opstane vise od nedelju dana u mom akvarijumu.
Ocigledno da imaju nedostatak biljne hrane. Dajem im onu lisnatu hranu koja je navodno napravljena na biljnoj osnovi ali se nista nije promenilo sa time..

Jel ima neko neki savet kako da resim ovaj problem? Ili kako da im napravim neku hranu od bilja ili sa cime ce unositi dovoljno hrane na biljnoj osnovi a da mi ne popasu svu  travu?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Andrejica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Andrejica

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Član od: 03.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 667
Pol: Muški
Poslato: 10.03.2011 u 03:11 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

Drugarice ti moras prvo da rascistis sa samu sobom sta u stvari zelis u tvom aq
da li zabe ili babe xexe, salim se malo, a ako oces i bilje i ribice onda moras da slusas kako to nepisano pravilo stima , i koje ribice idu sa biljem i koliko i zasto i kako, ako pa oces cihlide ili sta vec onda tu idu pecine kamenje i sta vec bilje tu ne opstaje .... , mogu da ti pomognem , ali da bi ti pomogo moras prvo ti meni.
tj da mi kazes sta ti zapravo zelis. da li oces lep prirodan biljni aq ili  stene -kamenje i td. odlici se pa kad se odlucis javi pa ce mo dalje sve da resimo obecavam ti eto
pozzz i svako dobrooo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

Andrejica
Član

Član

Poslato: 10.03.2011 u 10:39 | IP Prijavljen Citiraj Andrejica

Imam akvarijum jako dugo i uvek sam imala i ribice i bilje, sad hocu isto

Od ribica imam Gipiceps, ancitrus, gupike, botiju, trihogastera i sifoku i da, jednu zebricu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Andrejica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Andrejica

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 11.03.2011 u 01:06 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

kakvu podlogu i osvetljenje imas u akvarijumu? ja bih pre rekao da ti biljke propadaju a ne da ih ove ribe koje si nabrojala prozdiru bar ne u toj meri....

Andrejica
Član

Član

Poslato: 11.03.2011 u 09:42 | IP Prijavljen Citiraj Andrejica

Podloga je sljunak a biljke drzim u vazama, caurama od korala itd. retko koja je zasadjena u sljunak jer sam se uverila da bas i ne uspevaju u njoj naravno...
osvetljenje je ok jer imam dugo ovaj akvarijum sa ovim osvetljenjem i nista mu nije falilo.. samo mi je gipiceps jako narastao i poceo da pase i znam da to on radi jer sam ga videla kako mi lize biljke...

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Poslato: 11.03.2011 u 14:20 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

sto se tice podloge za biljni aq za to sam ti doktor u pravom smislu te reci radim sa podlogoom i proucavam je skoro 20 god , na bazi vlasinskog tyreseta i dosta toga jos .da ne davim raspitaj se slobodno za magicnu podlogu pesavr podloga tako je poznatija. slazem se i ja sa stevom ove rinice ne bi trebalo da jedu biljke u vecim kolicinama a ovig gipicepsa sto imas zameni ga uzmi manjeg inace on ti nanosi dosta probleme styruze list biljke , botija ih busi dok su mladi  listovi i tako moras postepeno, aq nije svastarijum moras se opredeliti za jatne ribice , nemoze i babe i zabe zajedno, i ikrasice i zivoridke i sve na jednom mestu, ne ide tako , kuca se pravi dobra kad joj se napravi dobar temelj kapiras, odluci se sta zelis da bi mogo da ti pomognem pozz i svako dobro
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Poslato: 11.03.2011 u 14:31 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

Mozes li da postavis sliku tog tvog aq spominjes mi neki korali?? to mora najverovatnije vani jer korali idu u morskom aq a ne u tom tvom za biljem i ribicama joj andrejice sve si pomesala uhh daj sliku aq

Andrejica
Član

Član

Poslato: 11.03.2011 u 23:22 | IP Prijavljen Citiraj Andrejica

Ma nije ziv koral.. stvrdnut je.. donesen sa mora...

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 12.03.2011 u 15:22 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

gibiceps verovatno "lize" onaj kao neki tanak sloj sluzi sto se skupi na listovima (i po staklu i podlozi i svemu kao sto to rade i anciji i pleko, ja imam pleka od 22-3 cm i ne jede biljke :DD kao ni anciji koje imam :D kao ni botija koju imam takodje :D) tako da ne verujem da cistaci bas, kao, predju preko lista, i veselo ga sazvacu i progutaju... ako vidis da posle lizanja lista od strane gibija list nestaje, onda ga jede, ako ne nestane nije gibi kriv :DDD

mozda mozes da kupis tablete spiruline, to zivorotke obozavaju, kao i cistaci, pa ce se svi nadati u jedenje tablete i imace doboljno povrca da ne jedu salatu po akv :)

ali i ja mislim da je pre nesto drugo problem, ribe koje si nabrojila ne bi trebalo da jedu biljke. ili ti je osvetljenje problem, ili podloga, ili voda, (nemas dovoljno makro i mikro elemenata za rast, razvoj i opstanak tih biljnih vrsta koje drzis) ili sve zajedno..... jel biljke pozute, ili se onako "istope" ili se samo raspadnu i nestanu, kako izgledaju? ajde ne izbegavaj uslikavanje akv-a i biljaka da mozemo da vidimo sta je :DDD

koral koji je sa mora je za morski akv i vodu kad je ziv, suv je za policu, zato sto je sa mora, bas kao i "kljesta raka sa zakintosa", morske skoljke i td ;) :D u slatkovodnim akv-ima je lepse nesto prirodno "recnije" i slatkovodnije :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Poslato: 13.03.2011 u 01:02 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

volim da ti pomognem da taj tvoj aq bude prelep i da uzivas u njeemu ali ti nekako slabo saradjujes, i neces da slusas tako mi se cini?? kao prvo koral napoljeeeeee
pa onda se baci na podlogu i sve sto treba za nju pesak i sta vec... pozz

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2324 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2