Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 76
Gostiju: 76
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Odmor na jezeru Malawi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 19.06.2004 u 12:41 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Eto svega mi bilo dosta,pa odputovao.Prvo išao do Trsta,tamo se ukrcao u avion i sljetio u Rimu.U kasne noćne satove evo me več u Kairu,iskoristio slobodne sati,pa si ogledao egipatske piramide i napokon sam tu:Llongwe,glavni grad Malawi-ja.Posle kratkog ogleda grada,koji je baš lepo podeljen u imučniji,te siromašniji dio grada,ja sam krenuo mojoj destinaciji u susret.Sjeo sam na lokalni autobus /ustvari više je bio jadan/ i odvezao se do lučkog mesta Chipoka.Na autobusuupoznao sam več prvu posebicu Malawijca,to je,da oni strašno vole putovati,i neki su imali sa sobom i sve svoje bogatstvo,jer se sele za boljim životom.A u Malawiju sad ima negdje oko 31-36 stupnjeva,ali pošto je to suva vručina nit nije tako vruče.

Posle dvosatne vožnje došli smo do obale jezera Malawi,do gradiča Chipoka.Sam grad leži na južnome delu jezera.I taj grad podeljen je na neke kolibe /uradjene iz svakojakih materiala/ i u njih žive pretežito lokalni stanovnici, pretežito ribari i opet ima i "bolji" dio grada u kome žive pretežito Englezi. u gradu ima i pogon za preradu riba.

Sam sam odsjeo u hotelu sa imenom:Chipoka royal hotel.No unutarnjost hotela nikako nije djelovala kraljevski,u sobi je bio krevet,te uzidan ormar i kupatilo.U kupatilu imaju samo jednu ročku na slavini, a mi kasnije recepcioner kaže,da kod njih uopšte nema hladne vode i da je to sve O.K.U hotelu govore engleski i njemački jezik.Okolina hotela jako je lepo sredjena,imaju dosta bilja ,od kojih sam se najviče divio baš Hibiskusu,a trava naravno engleska,ko da nisam u afriki,pomislim.

Juče ujutro ukrcao se na brod sa imenom M'buna,koja vozi turiste po samome jezeru Malawi,ali više po južnome delu.

a smer kretanja broda jeste bio:

• Maleri island
  • nazad do prirodnog rezervata Monkey bay
  • Boadzulu
  • Benga
  • M'benji
  • i polako natrag

Na toj panoramskoj vožnji jeste značajno,da se ogleda bogatstvo i to po vodom.No pored mene na brodu ima i dosta Nemaca,Engleza ,ponešto Amerikanca,Skandinavca i zanimljivo čak i Japanci.

Prije polaska svaki je dobio i neku knjižicu,sa opisom i slikom riba,koje čemo vidjeti.Prilikom vožnje broda uz nas su bili i ptice /plamenci/,koji se brinu,da ipak ciklida i ostalih riba ne bi bilo u izobilju.Obala samog jezera jako je lepo sredjena,a vidi se i podosta ribiških sela i čamca,impresivno.

Za dorućak smo dobili eto pravi malawi doručak,znači sardelu Engraulicypris sardella,po ukusu jako slična našim sardelam,Pored sardele našao se i sladak krumpir, sama hrana jeste jako ukusna,ali to ne vredi za vodu,koju treba kupovati.

Posle doručka evo opet nas na brodu .Prespavali smo u mestu Mangoche. Moram ,da rekenm još ponešto o Maleri.Tu smo imali neku podužu stanku,pa eto,to ustvari i nisu neki otočiči, nego baš pravi otoki,onako poveči.Največi otok iz te grupe Maleri/ima ih pet/ služi kao pristanište i ima i radnja sa lokalnim suvenirima,ali se nadje i pokoja azijska.Sami su otoki kamneiti,i porasli sa malim žbunjem.Na tim otocima ima jedna jako snažna kolonija ptica.

Malo kasnije eto sledi najbolje,šta se moglo da se desi,naime ronjenje.pa to je bila stvarno fantazijau koloru,mislim vidjeti te ciklide u živo,pa to uopšte nemama reči ,da vam opišem.

No kako se vreme odlazka bližio,eto srdačno smo se pozdravili sa jako gostoljubivim domačina i krenuli ka prirodnom rezervatu Monkey bay.Negdje oko pola puta,u samome jezeru opazili smo velike vrtloge.Vodič nam je objasnio,da takvi vrtlogi predstavljaju prirodnu barijeru za ribe i zbog takih pojava ,eto ciklidi i ostale ribe ne može ,da se sjele .a sama voda u jezeru malawi jeste jako čista,pa smo i tako mogli vidjeti još pokoju ribu.

Prirodni rezervat Monkey bay:Koliko bio nad dotadašnjim putovanjem jako impresioniran,tako se u ovome rezervatu sve svodi na komercializam.Tu smo sjelu u džipove i otišli na ogled kopnenih životinja.Vidjeli smo eto lava,žirafu,zebru.Po povratku iz savane otišli smo u lokalni botanički vrt,gdje su bile razstavljene biljek iz tog regiona,ustvari jako zanimljivo.I na kraju otišli smo još u Livingstone house,gdje je soba koja je u cijelini namenjena velikom istržitelju i drugaru Afrike :David E.Livingston-u.

Posle večere ,eto još folklorno veče sa predstavom afričkih plesova.

Toliko za danas i jedan divan pozdrav iz vruče Afrike

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2004
National Flag of Brazil Brazil, São Paulo
Poruka: 868
Poslato: 20.06.2004 u 15:38 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Super care!
Ja cu jos malo, pa na vikend u amazoniju, pa cu isto tako da napisem dnevnik :)

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Beli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Beli Poseti Beli's Homepage

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 20.06.2004 u 17:15 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa to bi ti bila dobra ideja

Ali eto,moram,da se ja malo uvatim za uši,ono gore sve je istinsko,samo sa tim,da mene nije bilo tamo

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.06.2004 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Sram te bilo, mator covek, a laze
hehehehe

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Beli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Beli Poseti Beli's Homepage

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 21.06.2004 u 08:16 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Ma Beli laži i ti slobodno, važno je da nam bude lepo.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 21.06.2004 u 11:18 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ma sad mi je baš krivo,eto od svih koji su proćitali taj post,samo se Beli"upecao".

Jeste,da sam si u tome postu možda priuštio malo previše takozvane pesničke slobode,mada nisam ništa slabo mislio,samo sam mašti pustio,da dodje do izražaja.

Ali da ponovim:sve je istinito i tako i izgleda,kako sam opisao,no kako rekoh,mene nije bilo tamo,a voljeo bi i ja biti tamo.

Pa sad kad sam več to napisao,rekao,ajde da se malo opiše i to,pa po mom uvidu i jeste to dio ciklidne kulture,ja sam takav,da volim i ponešto da znam o zemlji odakle imam ciklide,eto u toj želji ja i napisao taj post..

Dobro,da se više ne izvlačim,mogu i na kraju krajeva,da taj post i obrišem,pa kao da ga nije nit bilo.

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 21.06.2004 u 11:47 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Ma i ja sam se upecao Bojko, ali nema veze

Važno je da svi mi plovimo onuda, kuda želimo da nas vetar nosi, makar i u mašti, a biće i u zbilji jednog dana.

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.06.2004 u 13:34 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Ma nemoj da brishes, super je tekst. To sto ti nisi bio nema veze, jer kako si dobro opisao, kao da sam i ja bio tamo.
Ja volim malo da podjebavam, nemoj da se uzbudjujes.

Inace, da, poverovao sam, jer iz mog ugla, uopste nije problem otici do Malawi-ja. Problem je uhvatiti slobodnog vremena.

Mrvica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.02.2004
Poruka: 502
Poslato: 21.06.2004 u 13:51 | IP Prijavljen Citiraj Mrvica

Svaka cast za pricu !

Ovo je jos jedan dokaz da tvoja ljubav prema ciklidima nema granicu, pa cak i u masti.

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 21.06.2004 u 17:25 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Citiraj: Mrvica

Svaka cast za pricu !

Ovo je jos jedan dokaz da tvoja ljubav prema ciklidima nema granicu, pa cak i u masti.

Slazem se, prijao bi mi ovakav odmor!

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.4063 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2