Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 54
Robota: 4
Članova: 0
Broj članova: 4307
Najnoviji korisnik foruma: Skendro1
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Napravi sam lekove za ribe Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Tegan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 470
Pol: Muški
Poslato: 21.04.2006 u 01:13 | IP Prijavljen Citiraj Tegan

Mislim da je upozorenje u vezi FMC-a sasvim opravdana,jer znam iz licnog iskustva.Diskusima koji su u akvarijumu u galeriji sam pogresnom dozom dosao glave za samo nekoliko sati.Sestra mi je donela iz BG-a od urednika akvaristicke rubrike iz Pet-planet-a industrijsku dozu FMC-a ali sa pogresnim uputstvom o primeni tj. umesto 8 kapi na 10l ona mi je rekla 8 kapi na 1l i kada sam ujutru dosao sa posla diskusi ne da su bili mrtvi vec su se skoro raspali.Nije da mi nije bilo sumnjivo na pola doze,jer je voda vec bila drasticno tamna,ali sam zurio,a na telefon se niko nije javljao i ja umesto da poslusam instinkt pomislim to je samo jedna informacija i nemoguce da je sestra pogresno zapamtila.Zato pamet u glavu.Ono sto mene licno interesuje je doziranje orvazil tabletama.U prodaji ih ima od 250 i 400mg,ali ono sto sam cuo po Srbiji i ono sa neta je razlicito,pa me interesuje ako je neko,a verujem da jeste primenjivao ovaj lek,kako se dozira i koliko se dana stavlja?

Tegan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 470
Poslato: 21.04.2006 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Tegan

P.S.Zaboravio sam jos nesto,posto nemam mnogo iskustva sa lekovima jer jedva da sam imao par puta problema za 25god.akvaristike interesuje me ako se orvazil stavlja u zajednicki akvarijum,a nema mogucnosti gasenja filtera,sta se desava sa nitrifikacionim bakterijama i da li se posle tretmana voda filtrira kroz aktivan ugalj?Nije da mi treba,ali zlu ne trebalo,valja znati!

PedjaK
Član

Član

Član od: 24.05.2005
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 64
Poslato: 22.04.2006 u 01:38 | IP Prijavljen Citiraj PedjaK

Citiraj: Armagedon
He zaista odlicno odradjeno ali kojim lekom se sta leci?

Pogledaj ovde:

teme

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi PedjaK's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor PedjaK

Aqua
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Doboj
Poruka: 361
Poslato: 23.07.2006 u 00:56 | IP Prijavljen Citiraj Aqua

Citiraj: boban_nz
3.5g metilen plavog,3.5g malahit zelenog,u formalinu. Dakle gornja doza komponenata se rastvori u 1 l 4O% formalina pa bi formula izgledala ovako: 3.5g malahit zeleno+3.5g metilen plavo+400g formalin(100%)+?%alkohola+voda do 1000g (1000 ml) . Formalin sadrzi i alkohol da bi se stabilizovao ali to netreba da te buni.

FMC lek

Hteo bih da probam da napravim ovaj lek, ali mi nije bas jasno ovo sa formalinom!! Znaci treba da u 1l (1000ml) vode stavim 3.5g metilen plavog+3.5g malahit zelenog i sad taj formalin koji me buni, kako sam skonto treba staviti 40%formalina (A posto je 400g(100%) onda je valda 160g (40%) ). i jos alkohol koliko nega treba staviti??? Sve kontam osim formalina molim vas da me ispravite jer sigurno grijesim!!!

boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.07.2006 u 01:56 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Formalin koji nabavljas je vec 40 % rastvor i ti samo pripremis ostale komponente i dodas takav formalin.

Ako kojim slucajem nabavis rastvor sa vecom koncentracijom formalina onda ga svedi na 40 % i pomesaj sa gore navedenim komponentama.

Alkohol se koristi za stabilizovanje rastvora formalina i on je vec prisutan u formalinu pa ti ne mora da ga dodajes. On je tu ne zato sto mi to zelimo nego zato sto je to tako.

Prosto receno ti izmeri metilen plavo i malahit zeleno i rastvori to u formalin. To bi bila cela mudrost oko FMC-a. I nemoj da zaboravis da sve to radis na bezbednom mestu, recimo na sred dvorista, jer je metilen plavo uzasna stvar i sve boji oko sebe. To vazi i za malahit zeleno ako je u prahu.

www.beke.co.nz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Aqua
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Doboj
Poruka: 361
Poslato: 23.07.2006 u 22:49 | IP Prijavljen Citiraj Aqua

Znaci kada nabavim metilen plavo i malahit zeleno i formalin(40%) samo to pomesam u 1l vode i to je to!!!

E hvala ti puno!!!

Wice
Član

Član

Član od: 13.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Obrenovac
Poruka: 41
Pol: Nije unešeno
Poslato: 19.02.2008 u 17:10 | IP Prijavljen Citiraj Wice

dobro je ko je u mogucnosti da napravi lekove.kod mene u gradu ima dve manje radnje sa ribicama ali lekova nema,muljas mi vec neko vreme ima slepljena peraja a ja ne mogu da mu pomognem...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Wice's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Wice

Branko321
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 129
Poslato: 20.02.2008 u 10:34 | IP Prijavljen Citiraj Branko321

Citiraj: Aqua

Znaci kada nabavim metilen plavo i malahit zeleno i formalin(40%) samo to pomesam u 1l vode i to je to!!!

E hvala ti puno!!!

...Aqua. Puno je proslo vremena. Tek sada vidim da nisi razumeo recepturu i nadam se da nisi pravio ovaj lek, -jer ce biti razblazen pa nece vaziti mere za doziranje. Zapravo treba da stavis zeleno i plavo u 1l formalina od 40%.(koji se kao takav i u tom rastvoru sa vodom najcesce nalazi u prodaji), -bez dodatne vode, -onako kako je to "boban_nz" objasnio.

Ako neko ima viska malahit zelenog, -menjam za metilen plavo.

Pozdrav.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Branko321's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Branko321

Goranza
Novi član

Novi član

Član od: 04.08.2008
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Zavidovici
Poruka: 2
Poslato: 04.08.2008 u 16:39 | IP Prijavljen Citiraj Goranza

Od prijatelja, "velikog uzgajivaca" riba sam dobio algara, silver molly i black molly. Nakon par dana algar je uginuo a na silveru i blacku su izasli ti kao neki bijeli plikovi.

Aq je 85l i vec skoro godinu dana ja, bez ikakvih problema, u njemu imam 1 algar, 2 muljara, 2 ksifa, 3 neonke, 2 zebre, 2 barbusa, 4 gupija, trihogaster...

Zarazene ribe sam izvadio iz aq i jedna je vec uginula, sta dalje da radim, kako da tretiram aq i ostale ribe u njemu?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goranza's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goranza

Big bang
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.11.2006
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Tovarnik
Poruka: 298
Poslato: 05.08.2008 u 02:52 | IP Prijavljen Citiraj Big bang

hm
mozda je bolest bijelih mrlja

ako jest onda digni temp. na 30
nadi lijek za to u pet shopu
ili stavljaj sol odnosno malahit zeleno i formalin

nek netko napise koliko toga ide u koliko litara i kako
jer ja nemam pojma

Goranza
Novi član

Novi član

Član od: 04.08.2008
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Zavidovici
Poruka: 2
Poslato: 05.08.2008 u 16:46 | IP Prijavljen Citiraj Goranza

Hvala.

Ako netko zna omjer za pravljenje ovih lijekova, narocito ovaj sa solju, bio bih jako zahvalan kad bi mi rekao...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goranza's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goranza

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2227 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2