Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 62
Gostiju: 62
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4318
Najnoviji korisnik foruma: Kizami88
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Napravi sam lekove za ribe Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Radaleks
Novi član

Novi član

Član od: 24.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 9
Pol: Muški
Poslato: 08.04.2003 u 18:05 | IP Prijavljen Citiraj Radaleks

Bobane, da li moram da uklonim aktivni ugalj ako stavljam npr. tonik i koliko puta ponavljam tonik? Imam problem sa Krobom, mislim da je u pitanju hole in head.

Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radaleks's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radaleks

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 12.04.2003 u 20:58 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Puno vise je riba bilja  i ostalih organizama spaseno sa izmjenom vode sa pravim parametrima, nego li bilo koji lek na svetu. To je fakt i tacka. Testirajte svoju vodu , napravite vecu izmjenu ako je potrebno , preselite svije zivotinje i karantin sa dobriom vodom.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 13.04.2003 u 16:38 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Tonik mozes da ponavljas nekoliko dana zaredom bez problema. Obicno tri dana. Izmena dela vode je obavezna. Aktivni ugalj sve skuplja pa ga izvadi, operi i sacuvaj za strenija vremena.

Sta je to Krob? Koja je to riba. Nisam do sada cuo to ime da neko koristi.

Atos, tvoja opaska je u redu ali kada ribe obole onda to pomaze ali ih nece izleciti. Ti ne mozes da ocekujes da svi znaju da kontrolisu akvarijum. Neko nezna, nekoga bas briga itd.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 13.04.2003 u 19:45 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Citiraj: boban_nz

Sta je to Krob? Koja je to riba. Nisam do sada cuo to ime da neko koristi.

U pitanju je greska u kucanju mislio je krib (kirbenzis).

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Radaleks
Novi član

Novi član

Član od: 24.03.2003
Poruka: 9
Poslato: 13.04.2003 u 22:25 | IP Prijavljen Citiraj Radaleks

Upravo tako, hvala i Bobanu I Ciri

Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radaleks's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radaleks

zooBgd
Novi član

Novi član

Član od: 11.11.2003
Poruka: 7
Poslato: 25.11.2003 u 03:34 | IP Prijavljen Citiraj zooBgd

sve je to lepo i meni bar poznato,ALI sto praviti lekove i sladistiti(sve ima rok trajanja)kad ima u radnjama super lekova za sve.npr serini lekovi su strava!ja ih koristim i vrlo su uspesni i tacne doze vrlo lako se odredjuju.Ustvari ja sam trgovac pa tako gledam,mada ja nebi  prvi dozvolio da mi riba crkava,STO BI NDA RADIO!?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi zooBgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor zooBgd

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 25.11.2003 u 05:08 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa možda ovo i ne ide baš u kontekst ove teme,mada ču iznjeti svoje viđanje.

Ja se naveliko klonim od lekova,jer lekovi i pogotovo antibiotici ,ako se jih puno koristi za lečenje ribe,bakterije sa vremenom postaju imune na te antibiotike.

Dosta puta se u panici,sipa ljekove,a nit se zna,jel stvarno riječ o bolesti ili ja šta drugo u pitanju.A posle toga mogu,da konstatujem,da se često sipaju ljekovi,ali za savim drugo bolest ili zarazu.

Prema tome par činjenica/moje mišljenje/:

• kvalitetna voda jedan je od največih činitelja u kakvom če vam stanju biti ribe,da li vi redovito menjate vodu,vodite brigu o filterima,često merite vodu testerima,do bolesti teško če vam doči
  • pravi broj riba u akvarijum,tu treba,da se drži neki pravilan broj riba,ipak bolje manje negoviše,jer u prenaseljenim akvarijuma,dođe do gužvanja,borbe za prostor i eto stres,što navodi dalje pad imunskog sistema ribe i eto ti bolesti.
  • hrana,nepravilna hrana isto je uzrok za bolest ribe,tu bi samo naveo to,da se recimo ribu,koja je biljojedka,hrani visoko bjelančevinstom hranom
  • i kod svake mjenjave vode treba sipati u akvarijum pripravke ,kao što je SERA AQUTAN,jer ta zaštiti kožu ribe i ima i vitamin B,koji je opet dobar za zaštitu .
  • kupiti  na izgled zdrave ribe i te ne unositi direktno u akvarijum,nego ih imati u malome karantenskom akvarijumu i prosmatrati barem 14 dana

Treba nastojati,da je bolja preventiva nego kurativa.A i želja akvarista je ,da ima zdrave,življe i temparamentne ribe i treba raditi na tome,i ljekova uopšte neče se trebati.

Ali jes Boban pravi "Fiš"doktor,alal mu vera 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojko

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 25.11.2003 u 05:47 | IP Prijavljen Citiraj Cira

AKo kupac ima mogucnosti da kupi ORGINAL SERIN ILI TROPICIN LEK U NEOTVORENOM PAKOVANJU ONDA OK ali ako ne?

Ima nekoliko razloga zasto volim da sam napravim svoj lek:

• Puno puta sam video u radnjama razblazene lekove. Jednostavno nemas orginalnih pakovanja nego je sve u nekim no-name flasicama. Znam kako izgleda voda kada u nju stavis odredjenu dozu orginalnog leka i mnogo puta sam video dejstvo leka koji je "presecen" vodom. Kod delovanja takvih lekova kupac kupuje vodu! Mora da stavi mnogo vecu dozu i nikad nije siguran da je ta doza dovoljna ili ce mozda potrovati ribe.
  • Lekove koje sam naporavi znam sta sam stavio. Neki lekovi sadrze komponente koje ne odgovaraju svim ribama ili biljkama (malahitsko zeleno je recimo otrovno za neonke).
  • Lekove koje sam napravim znam na cega deluju. Lekove tipa "Leci sve" ne volim jer ne verujem da postoji lek koji leci sve bolesti. Ako znam da moje ribice imaju bele tacke tretiracu ih samo pomocu soli ili cistim metilenskim plavom.
  • Lekovi koje sami napravimo su DALEKO jeftiniji od kupovnih. Nekoliko grama metilenskog plavog prosecnom akvaristi moze trajati godinama. Posto su u pitanju ciste hemikalije nema roka trajanja. Rok trajanja stavljaju proizvodjaci lekova zbog toga sto ih deklaracija o kvalitetu na to obavezuje.
  • Ako sam siguran u sebe zasto da ih ne uradim sam? Slicnom logikom bi smo svi trebali da kupujemo fabricki napravljene akvarijume Brand name proizvodjaca. Ko nam garantuje da taj akvarijum nece puci kao i neki napravljen od pancevackog stakla. Da li imamo garanciju na takav akvarijum ili sve nezgode se svrstavaju u greska priliko instalacije?

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 25.11.2003 u 17:13 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Mislim da svako ima pravo da odluci sta ce i kako ce da radi. Da ponovim opet da je ovo samo informacija a ne neko ubedjivanje.

Tacno je da ima raznih lekova raznih proizvidjaca a manje vise sve je to sto je gore navedeno samo u razlicitoj ambalazi. Ima tu jos dosta stvari ali to je drugo pitanje. Mi mora da uvazavamo i cinjenicu da u mnogim mestima nema kvalitetne pet prodavnice pa samim tim nije na odmet da akvaristi znaju kako da pripreme sopstvene preparate. Stoji i ovo sto je Cira naveo pa samim tim to jos otezava situaciju. Mislim na zloupotrebu lekova s ciljem da se zaradi vise na prevaru.

Ja licno pravim te lekove pa ih akvaristi kupuju preko radnji. Bez obzira na to nikada ne forsiram nikoga da kupi te proizvode vec prepustam svakom na volju. Gotov lek je mnogo udobnije koristiti ali ako je sve ok kao sto je cena a prvenstveno poverenje.

Rok upotrebe postoji za neke preparate a u ovom slucaju to je preparat sa CuSO4 jer je on ne postojan. Antibiotici podlezu posebnom zakonu i proizvodjaci su duzni da daju rok upotrebe.

I za kraj ovoga komentara jedno pitanje. Zasto ljudi misle da je metilen plavo koje zapakuje Sera mnogo bolja od metilen plavog koje zapakuje neka druga firma ili mi sami? Koja je tu logika?

PS

Mislim da bi ovakve stare teme trebalo zakljucati jer olako prelaze u bez veze diskusije koje nevode nikuda.

www.beke.co.nz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

NRadisa
Član

Član

Član od: 28.09.2003
Poruka: 16
Poslato: 07.12.2003 u 09:16 | IP Prijavljen Citiraj NRadisa

Gde u Beogradu mogu da nadjem hemikalije za pravljanje lekova. npr. metilen plavo, malahit zeleno itd? Ja nisma uspeo da nadjem ih nigde, unapred hvala.

Puno pozdrava Nenad

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi NRadisa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor NRadisa

Branko321
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.11.2003
Poruka: 129
Poslato: 03.03.2004 u 19:43 | IP Prijavljen Citiraj Branko321

Hvala Bobanu_nz sto nam je omogucio da i sami poradimo na kucnoj apoteci akvaristike. Ovo moze da bude od velike koristi pogotovo u slucajevima kada se ima mnogo riba. Tako sam i ja ovih dana navuka neku gadnu bolestinu (od "drugara" ribicara), koja mi umalo nije opustosila ribone. Po opisu iz literature rekao bih da se radi o ihtiofonusu. Kod riba se masovno pojavila saprologenija kao sekundarna pojava, a kada im je pocela da otpada krljust i da ugibaju, -shvatio sam da je vrag odneo salu. Razleteo sam se da nabavim potrebne hemikalije, -ali kao sto obicno biva (kod nas), bez uspeha. U Jugolabaratoriji (kod Savskog pristanista u Beogradu) su imali ranije ali za dalje nista ne znaju i t.d.. Na srecu u prodaji se pojavio F.M.C., (mozda po recepturi sa ovog foruma), i na moje odusevljenje lek je uspesno zaustavio dalji pomor. Problem je sto je ovo miks infekcije i tesko da bi se snasao sa firmiranim lekovima (a da i ne pricam koliko bi to sve kostalo), pa je F.M.C. spas za efikasnu i brzu kurativu, narocito kada se ne moze pouzdano utvrditi uzrocnik primarne infekcije. Pravo je cudo da se vecina ribica posle ove bolestine izvukla, -s obzirom na ostecenja. Plasim se da im prekinem terapiju, -da se bolest ne povrati, pa bi bilo dobro da se zna; da li mogu da ostanu na lecenju i duze od tri dana, t.j. sve dok ne nestanu simptomi?
Sjajno bi bilo da ova diskusija ostane i dalje kao aktivna, jer ce resenja za probleme ribljih bolesti ciniti ovu temu uvek zanimljivom.

Pozdrav.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Branko321's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Branko321

SKovac
Član

Član

Član od: 08.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Herceg Novi
Poruka: 41
Poslato: 21.10.2004 u 14:06 | IP Prijavljen Citiraj SKovac

Na sve strane sam trazio da napravim ove lijekove, ali dzabe. Ni u jednoj apoteci niti vrsti apoteke niko nije ni cuo za njih. A imao sam potrebu (tj. moje ribice) za njima.

Daj, ako neko sazna za apoteku gdje imaju ove supstance, neka kaze!!!

Krca
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.07.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 198
Poslato: 01.04.2005 u 21:08 | IP Prijavljen Citiraj Krca

Evo sada mi se namece pitanje povodom Brankovog posta.kako si dozirao taj"FMC"?
Koliko dugo.Ja jos nisam imao problema sa oboljenjima,ali,nikad se nezna.krca

Armagedon
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
Poruka: 109
Poslato: 18.04.2006 u 21:21 | IP Prijavljen Citiraj Armagedon

He zaista odlicno odradjeno ali kojim lekom se sta leci?

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2354 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2