Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 83
Gostiju: 83
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4356
Najnoviji korisnik foruma: Ser4f1m
Najviše poseta: 118
Dana: 25.10.2020
Članova [0], Gostiju [116]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: Ancistrus Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
THEDjosha
Novi član

Novi član

Član od: 07.12.2010
National Flag of Srbija Srbija, Požarevac
Poruka: 0
Pol: Muški
Poslato: 08.12.2010 u 08:59 | IP Prijavljen Citiraj THEDjosha

El ima neko da prodaje, poklanja :D ancistrus muzjaka ?? :) Ja imam jednu zenku, bogami ima je min 10cm do 12 nije vise, a treba mi muzjak...il dal zna neko gde moze da see nadje i po kojoj ceni...

hvala ;)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi THEDjosha's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor THEDjosha

Petar_Kozic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vinča
Poruka: 421
Poslato: 30.01.2011 u 21:52 | IP Prijavljen Citiraj Petar_Kozic

Maticne ces tesko naci da ti neko pokloni.

Za prodaju mozda negde naletis ali nisu jeftini maticni jer sporo rastu i tesko se uparuju. Ne mora da znaci da ako imas muzjaka i zenku da ce se upariti. Ja moje imam 7 godina i tek su se 5-te godine uparili i poceli da mreste.

Ali kad krenu ne staju.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petar_Kozic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petar_Kozic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Petar_Kozic Poseti Petar_Kozic's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 31.01.2011 u 00:53 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

postavi oglas, nemoj ovako.....

Naskovic
Član

Član

Član od: 15.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 92
Poslato: 31.01.2011 u 13:39 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

ja sam slucajno naisao u radnji na odraslog muzjaka, neki momak ga je menjao za plekostomuse, i kupio sam ga za 300din inace se u radnjama prodaju jako mali. postavi oglas pa mozda neko naidje.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naskovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naskovic

Bojan_Knj
Član

Član

Član od: 07.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Knjaževac
Poruka: 71
Pol: Nije unešeno
Poslato: 31.01.2011 u 16:38 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Ja mrestim ancistruse, imam nekoliko parova, za to uprivanje prvi put cujem (ili imam neverovatno srece :) ), moj je savet ne kupovati odrasle ancistruse nego ih ocuvajte, jer niko nije lud da proda maticnu ribu ako ima koristi od nje ... Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan_Knj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan_Knj

Misoo83
Član

Član

Član od: 26.08.2009
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 34
Poslato: 01.02.2011 u 08:47 | IP Prijavljen Citiraj Misoo83

Maticni ancistrusi najjeftinije sto sam ja naletio na netu je 500 din po maticnoj ribi onosno 1000 din za maticni par 

Ja imam maticnog muzjaka i jedno vreme sam jurio po netu da kupim zenku za njega ali sam odustao od potere i kupio 4 mala ancistrusa koja cekam da porastu i da pocnu da se mreste sad su stari oko 1 godinu a za 2-3 godine bi trebalo da porastu a meni se ne zuri nikuda 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Misoo83's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Misoo83 Poseti Misoo83's Homepage

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.02.2011 u 13:11 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

auuuu tako sporo rastu. zanima me koliko su stari ovi koji se prodaju u radnjama, oni imaju negde oko 3-4cm. ja sam brku kupio za 300din, ali ne mogu da znam da li je matican jer nemam zenku s kojom bih probao da ga mrestim, dug je oko9cm. uz njega imam jos dva komada, jedan je bas mali oko5cm, a drugi ima oko7cm (mere su bez repa) i jos nema brkove. njega imam oko 7 meseci, pa me zanima da li je zenka jer ribe obicno oko godinu dana starosti postaju polno zrele, ili ancistrusi sazrevaju kasnije pa postoji mogucnost da dobije brkove. a malo mi je sumnjivo da im trebaju tri godine 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naskovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naskovic

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.02.2011 u 13:12 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

eh da, je l ima neki sajt pa si video cenu ribica, ili to neki slucajni oglas?

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 01.02.2011 u 13:51 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Ako je sve teklo po planu, ti od 3-4cm sto se prodaju, su stari 3-4 meseca. I ja prvi put cujem za uparivanje. Najcesce su dobra hrana i ceste zamene vode odlican stimulans za merest. Dobra stvar je drzati muzjaka sa dve zenke.I da, mere se sa sve repom

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 01.02.2011 u 14:08 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Mnogo zavisi velicina ribica od raznih faktora, kad imam do 50 mladih mnogo brze rastu nego kad su neki veci mrestovi, a i kada nekog malog prebacim u nekom zajednickom akvarijumu on napreduje mnogo brze nego njegovi vrsnjaci koji su zajedno, tako da velicina moze da bude razlicita za istu starost ribica u zavisnosti od kolicine vode kojom se raspolaze, uglavnom, ja sve mrestim mlade parove (7-8cm)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan_Knj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan_Knj

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 01.02.2011 u 14:12 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

I slazem se za ovu promenu vode, cak ja u akvarijumima od 40-50 litara gde je par cesto ako nece da se mreste izvadim 10-tak litara i postepeno dodajem vodu iz aparata, to mi je uspevalo (ne kazem da je to neko pravilo, ali neki stimulans bar kod mojih parova, svakako jeste, pogotovo jer je cesmovaca katastrofalna)

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.02.2011 u 19:23 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

onda je vrlo moguce da imam zenku. u svakom slucaju, prelepe ribe, na neki cudan nacin kad sam u radnji za muzjaka rekao da je prelep, devojka koja radi me je samo bledo pogledala

Naskovic
Član

Član

Poslato: 02.02.2011 u 12:20 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

a je l se sigurno mere sa sve repom? jer kad pecam, ribe merim bez repa, to je pravilo za duzinu, ne znam da li je u akvaristici tako. a bas me zanima jer imam nekoliko malih japanki koje na prolece planiram prodati i jedan zainteresovani kupac me pitao koliko imaju cm, a ja reko meru bez repa.

izvinjavam se sto ovo nije vezano za temu, al kad smo se dotakli duzine, da resim nedoumicu.

MrVain
Član

Član

Član od: 24.01.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 20
Poslato: 02.02.2011 u 16:06 | IP Prijavljen Citiraj MrVain

Ja imam maticni par od godinu i 4 meseca starosti,skoro mi se zenkica izmrestila i imam malih ancistrsa koji su vec oko 1cm,primetio sam da se muzijak opet krije ispod panja danima verovatno je u toku sledece leglo.
Inace kupio sam ih jako male mozda su bili 3-4cm,i evo proslo je 7 meseci i eto malih ancistrusa.ja mislim da nebi trebao da se cimas oko matica, uzmi par komada i sve sto ti preostaje je da cekas da porastu i eto malih ancistrusa.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi MrVain's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor MrVain

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2490 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2