Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 72
Gostiju: 72
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Upomoć!!!! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
dr.lucky
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 108
Pol: Muški
Poslato: 17.06.2004 u 13:55 | IP Prijavljen Citiraj dr.lucky

Pre mesec dana kupio sam mladj ciklida i to Convic NIgrofasciatus. Posto su mi za mesec dana porasli veoma malo. Manje od 50% je bilo jedva 1cm prodavac mi je rekao da moram da ih premestim u veci akvarijum i dodam slobodno vodu. Pored moje kuce postoji pumpa iz koje se vadi izvorska voda i koju ja mesecima dolivam bez problema u akvarijum sa ribicama. Medjutim kada sam dopunio u veci akvarijum, mladi su poceli da umiru naprasno. Vec ih je umrlo desetak i to najveci sa tendecijom da svi umru.

Ne znam sta da radim sem da sednem pusim cigaru i placem. Napominjem da sam ih sve vreme hranio suvom sprasenom hranom i to kozna kog proizvodjaca ( takodje i susenom dzigericom ) jer sam slusao prodavca.

POMOC!!!!!!!!!!

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 17.06.2004 u 14:02 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Veći akvarijum. Da nisi požurio sa prebacivanjem riba u nedovoljno uhodan akvarijum. Bilo je dosta kiša, možda je tvoj izvor vode u lošem stanju.

U svakom slučaju verovatno je razlog voda. Probaj da ih vratiš u strai akvarijum, ako ga u međuvremenu nisi izpraznio.

Nigriće je teško ubiti, negde ima neka krupna greška.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

dr.lucky
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.06.2004 u 14:10 | IP Prijavljen Citiraj dr.lucky

Nemam vise vode iz starog akvarijuma. Tako da su ostavljeni na milost i nemilost. Stvarno neznam sta da radim, sem da odem i razbijem glavu prodavcu. ON mi je cak savetovao da tresnem cesmovacu ali sa hlorom neznam kako bi se proveli. Sigurno ne bolje kao sad!!!! Neznam zasto samo najveci umiru a manji ne. Mozda je problem isa hranom jer u ovom sugavom gradu ne mozes naci pocetnu kulturu za bilo koju zivu hranu!!!!!

Od mog prvog pisma do sad umrlo je jos dvoje i plasim se da ce vrlo brzo svi zavrsiti karijeru!!!!!!!!!

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 17.06.2004 u 15:39 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Mislim da nije prodavac kriv, osim sto ti je prodao bebe, ako  je to ta priča. A ono što ti je predložio a to je prebacivanje u veći akvarijum nije ništa loše.

Nešto drugo je problem, ali ja ne znam šta.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 17.06.2004 u 20:53 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa to je nešto strašno,ali ja mislim,da bi ipak bio glavni krivac neadekvatna ishrana.

O takvoj prehrani,baš sam pričao ,kad sam bio u BG,sa ciklidašima.Ustvari,oni su rekli,kako puno ciklida gine zbog neki,kao kobajagi hrane,ko zna šta sve je unutra.Mene je to malo potreslo,jer sam ja ipak mislio,da se i kod vas prodaje hrana,kvalitetna i da po tom pitanju ne bi smelo biti problema.

Medjutim po priči ciklidaša a i po tvom iskustvu,eto hrana od bog zna koga i šta sve je unutra može biti i uzrok tvojoj nesreći.I suva džigerica meni lično ne djeluje kao neka pravilna ishrana za ribju mladj.

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 17.06.2004 u 21:12 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Da suva džigerica je nešto što se provlači već dugo preko foruma kao moguća hrana.

Ja je nikada nisam koristio i sigurno neću. Po meni to je najgora suva varijanta hrane koja može da se da ribama. Koje je poreklo toga i kakav je bio početni materijal od kojeg je pravljena? Koja poznata firma ima ovu hranu na svojoj ponudi?

Po meni to je hrana koje se može koristiti samo za reptile.

dr.lucky
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.06.2004 u 21:58 | IP Prijavljen Citiraj dr.lucky

I ja mislim da je hrana glavni krivac. Ali nisam imao izbora, ili da umru od gladi ili da im dajem ko zna sta. Tako je to u ovom gradu, ni u jednoj radnji nisam nasao Serinu ili sl. kvalitetniju hranu . Inace sve ih je manje i manje. Samo umiru. Posto mi je ovo prvo odrastanje mladji, iako ih nisam sam izmrestio kupio sam ih veoma male, cak neke sa zum. kesom veoma su mu prirasli za srce pa sada sam poprilicno ubedaren. Ali tako je to u zivotu.

Pozdrav svima i hvala

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 17.06.2004 u 23:02 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ma jeste to strašno ali opet nije to toliko strašno,da bih zbog toga objesio akvaristiku na stranu.

A što se hrane tiče,dobro bi ti bilo kontaktirati nekog sa BG,jer tu ima hrane kvalitetne, a i poštarina,mislim poštanske marke nisu skupe.

No svaki takav slučaj,kao što se zbio kod tebe,dadne akvaristu još novijih snaga i volje za akvaristiku, pa se nadam,da če i kod tebe biti tako.

Ipak je akvaristika jedan divan i prijatan hobi,a akvaristi divni ljudi, pa i to puno vrijedi i znači.

Silja Iguana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.06.2004
National Flag of Romania Romania, Temišvar
Poruka: 168
Poslato: 17.06.2004 u 23:48 | IP Prijavljen Citiraj Silja Iguana

Male ribe imaju veliki problem kod promene vode,to je to.Koja je njihova egzaktna velicina?Da li imas testove za vodu,nabavi..Makar ph i test ukupne tvrdoce.Sto se tice hrane-napravi je sam .Posstoji par recepata (sa junecim srcem npr.)koje mozes da uradis i kod kuce.Pokreni temu o hranama u kucnoj radinosti,sigurno ce ti se javiti mnogo kolega.
                                    salut!

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 18.06.2004 u 11:07 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Šta se tiče testova za vodu, ja bih preporučio test za mjerjenje NO2 /nitrate/,jer više sam puta spominjao ,da je to jedan opaki ubica tako mladih i odraslih riba.

a nekako mi opet ne ide u prilog,praviti domaču hranu sa junečem srcem.

Ja sam protiv junečeg srca i sam ga neču nikad davati ribama.Zašto!

kao prvo treba pogladeti čime se hrani odredjena vrsta ribe, pogledamo li ciklide od dr.Lucky-a  /C.nigrofasciatus/ oni jesu svejedi, ali kod takvih treba ,da bude iznos proteina odnosno bjelnčevina negdje oko 35 %.Te se bjelančevine dobijaju  recimo od račiča /morskih/,te kojih školjka.

A drugo što me odvrača od upotrebe junečeg srca,jeste sama flora u crevima ribama.Ta nije predvidjena za varenje toga,pa se može riba od toga naduvati i poginuti.Pogotovo jeste suludo davati juneče srce nekim biljojedima,to je isto,ko da te ribe terate na samoubistvo.

I kao neki treči argumant za to jeste,da nijedna hrana,kvalitetnih proizvodjača nema u svojim sastojcima- juneće srce.

eto valja jeste vreme,da se počne polako topiti ova fama oko junečeg srca ipak po mom uvidu postoji dosta boljih rešenja u pripremi domače ishrane od  junečeg srca.

eto iznjeo sam moje mišljenje,pa mi neke drukčije sugestije ipak budu dobrodošle.

Silja Iguana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.06.2004
National Flag of Romania Romania, Temišvar
Poruka: 168
Poslato: 18.06.2004 u 23:25 | IP Prijavljen Citiraj Silja Iguana

Podrazumeva se da odredjene vrste riba zahtevaju i adekvatan nacin ishrane.Zlatno pravilo je raznovrsnija hrana,zdravija i jaca riba.Jasno je i da hrana koju mozemo da ponudimo nije uvek u skladu sa onim sto bi trebalo.Riba u prirodi ima svoje tabue sta i kad treba jesti a kad postiti.Postoji bar 10 recepata koji sadrze junece srce a u meniu su renomiranih akvarista (KITTY I GAN AQUARIUM)recimo ne zamisljaju proizvodnju bez primene juneceg srca u receptu.Istina je da ciklidi iako omnivori zahtevaju manju ili vecu kolicinu hrana animalnog porekla
Oko upotrebe juneceg srca bilo je mnogo polemika,ali je jedino ustanovljeno to da ne treba preterivati sa hranjenjem,da akvarijum treba detaljno cistiti(usisavati ostatke hrane),da bi bilo pozeljno da krave ne budu tretirane hormonima ili antibioticima.Recepti ne sadrze samo junece srce on je komponenta kao substitut animalnih aminokiselina onim iz prirode.
jedan od recepata :1/2kg srce,1/2 morska riba bez kosti,1/2skg spanac obaren,1 banana 2 jajeta vitamini AD3E hidrosolubilni,sve to sameljes zamrznes i eto jednog od obroka tvojim ribama
                                  salut!

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 19.06.2004 u 07:54 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Puno sam ja prediskutirao sa ostalim našim akvaristima oko promjene junećeg srca, i više ili manje stoji,da ako se več upotrebljava srce kao jedan od sastojka hrane neka to bude barem teleće srce, jer je to ipak najbolje.Ako več mora.

Ipak bolje rešenje od srca jeste upotreba beloga mesa /pilečeg ili čurećeg/ ili meso govedjeg buta, jer je to pusto meso i u odnosu na srce nit nije masno.

I srce kao hrana jeste jako siromašna na vitamnimima te ostalim mikroelementima,koji su nekako neophodno potrebni za pravi razvoj i zato treba i dodavati,kako več spomenuo Silja Iguana vitamine.

Ali ako več upotrebljavate srce u ishrani riba,sa tim se primarno hrani velike ilti odrasle ribe,mladj nikako.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2