Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 45
Gostiju: 41
Robota: 4
Članova: 0
Broj članova: 4307
Najnoviji korisnik foruma: Skendro1
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ishrana
 Akvaristika » Ribe - Ishrana
Tema Naslov: Gammarus Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Naskovic
Član

Član

Član od: 15.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 92
Pol: Muški
Poslato: 01.11.2010 u 00:10 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

zadnja tri dana sam dosta citao po forumu o ovim racicima, i uopste o zivoj hrani. neki ce u startu reci da ziva hrana nije preporucljiva zbog bakterija, ali na istom ovom forumu sam procitao da ovi racici izmedju ostalog, jedu i bakterije i otpade i kao takvi ucestvuju u filtraciji.

imam japanku koja je pre mesec dana prvi put bacila ikru, od tada ne. uz nju su i dva muzjaka, jedan je teleskop crni, a drugi je klasican zlatno-crvenkaste boje (sta cu kad ne znam tacan naziv). ishrana im je raznovrsna: lisnata hrana, lisnata za pojacavanje boja, suseni tubifex, crvena pahulje za diskuse, granule spiruline i smoki.

pored njih imam i skalare pet komada, mlade. imam ih mesec i po i vec se primecuje ralika u rastu. ne znam tacno koliko meseca imaju, jedan je npr od usta do kraja repa 6,5cm.

da napomenem, ove ribice nisu zajedno u akvarijumu, odvojene su. tu su naravno u oba aq koridorasi.

ono sto ja zelim, jeste da im pored gore pomenute ishrane, ubacim i zivu hranu kako bi jos bolje napredovale, a na forumu sam citao kako drinski lipljan koji za ishranu koristi ove racice sazreva i raste nenormalno brzo i premasuje lipljane iz ostalih reka.

danas je bio lep dan, zadnji u oktobru i resio sam da odem do Niske Banje, da posetim njene potoke, da vidim ima li necega. moji sugradjani akvaristi znaju da gore postoji potok tople banjske vode (topla i zimi) i u njemu se nalaze tzv slajeri. drugi potok je klasican potok, sa klenovima, krkusama itd. zadrzao sam se na toploj vodi jer sam spazio i par maticnih slajera koje sam hteo da uhvatim.

dok sam njih jurio, prilikom vadjenja mrezice primetio sam nesto sto bi moglo da lici na Gammarusa. posto sam tu zivuljku dugu par mm prikupio iz trave, odlucio sam da nastavim sa cesljanjem tog zbuna i na kraju za nekih 30min prikupio oko 50kom potencijalnih racica. uglavnom su oko 8-10mm. odgovaraju opisu-sa jasnom deobom tela, nogama, glavom sa antenama, po boku spljosteni, savijeni... slikao sam jednog pa cu postaviti sliku ako se snadjem.

eh sad, obzirom da je post vec dosta dug a jos nisam zavrsio , zanima me kako da ih serviram ribicama? i da li rizikujem neku povredu s njima jer su racici i imaju ljusturu?

pazljivo sam gledao, bacio sam par komada za probu. prvo seckane a onda cele. seckane su i skalari i japanke pojeli bez problema. a onda celi. japanke kao svinje medju ribama su ih progutale odmah i drobile (ili kako li vec jedu) a skalari su u par zalogaja-na prvo uzimanje su ih odmah izbacivali a onda u zavisnosti od velicine racica na drugi i treci griz definitivno pojeli. narocito skalari kidisu na njih.

zanima me i da li mogu i japankama da ih dajem bez neke bojazni da ce da nastradaju? i da li mogu vise njih slobodno da ubacim u akvarijum jer sam procitao da mogu biti i veoma korisni stanovnici?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naskovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naskovic

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.11.2010 u 00:14 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

evo tog slikanog, nadam se da ce se lepo videti slika.
da li je ovo zaista Gammarus ili sam ja gubio vreme i u skupljanju i u pisanju?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naskovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naskovic

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.11.2010 u 00:21 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

evo malo vece

MArkisha
Član

Član

Član od: 05.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 37
Poslato: 01.11.2010 u 16:45 | IP Prijavljen Citiraj MArkisha

Posto tvoji gamarusi zive u potoku gde ima ribe mislim da rizikujes da ubacis neku bolest sa njima.Ako svoje ribe ne zarazis,slobodno nastavi sa hranjenjem...

Pozdrav!

Bojan Naerac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.01.2010
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Banja Luka
Poruka: 287
Poslato: 01.11.2010 u 17:44 | IP Prijavljen Citiraj Bojan Naerac

A ako ih zarazi, šta će onda??????
Ja nebi rizikovao, druže daješ im toliko raznovrsnu haranu da
čak i nema potrebe da im daješ živu.
Ili uzmi kišnih glista prokuvaj ih i onda im daj, i nema bojazni
od bolesti, a japanke ih strašno vole a primjetio sam da i btže
rastu od njih.
Pozzz:.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan Naerac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan Naerac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bojan Naerac

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.11.2010 u 18:12 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

strepnja od zaraze je uvek prisutna. ono sto me tesi jeste cinjenica da sam i ranije hvatao ribice u tom potoku i ubacivao ih u aq. cak su i svi moji koridorasi i ta zenka japanka bili sa tim ribicama.
njih sam posle odredjenog vremena poklonio, a ove moje evo vec godinu dana kako ih imam i da kucnem u drvo, nikakav problem nisam imao-ali bas nikakav.
inace, imam zaseban aq, pa ih tu prvo pustim kroz par voda i malo ubacim so i to je sve od preventive.

treba da napomenem da je potok, odnosno deo potoka gde se nalaze racici 15m duzine, jer se u nastavku spaja sa drugim. ta voda, gde zive racici, je izvorska i potocic nastaje od cesme sa pitkom vodom.
ranijih godina je to bila atrakcija jer je ribica bilo toliko da se nije videlo dno.

"zasejao" sam i gliste koje su mi ostale od pecanja u posebnoj kutiji od drveta. mislim da su to kalifornijske jer su  sve crvene, i malo spljostene. hranim ih kukurznim brasnom, otpalim liscem, odrzavam vlaznost zemlje i ocekujem da se razmnoze. onda krece i ishrana njima.

naravno, nije nikakav problem kupiti ih u radnji za pecanje, 30din, ali moram da vidim da li mogu da ih gajim, da osetim tu draz

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.11.2010 u 18:16 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

ako sve bude kako treba (pupupu) i ispostavi se da ribice stvarno napreduju bolje sa tim racicima, otkricu tajnu mesta i hvatanja  pa ko voli nek izvoli na prolece.

ako nista drugo, Niska Banja je lepa.

Bojan Naerac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.01.2010
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Banja Luka
Poruka: 287
Poslato: 01.11.2010 u 21:56 | IP Prijavljen Citiraj Bojan Naerac

Dobro je, nisi pohlepan. A gliste je lako razmnožiti, ja sam
uspio i ima ih koliko hoćeš, uspjećeš i ti..
Meni je sad izazov dobiti larve komaraca dosad mi nije
uspijevalo, i to je jako ukusna hrana za ribe.
Pozz.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan Naerac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan Naerac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bojan Naerac

Naskovic
Član

Član

Poslato: 01.11.2010 u 23:04 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

uffff, ne znam da li je moguce sad kad je hladno naci larve
leto je idealno, sve sto ti treba je neka veca kanta, npr od disperzije.
ostavi je napolju u dvoristu, sacekaj par dana i imaces ih koliko hoces.
ja sam ovog leta imao dosta, i to crvene larve, ali sam bio lenj i mrzelo me da ih skupljam i cistim. to je najbolji nacin, drugi, prljaviji je da obidjes neku baru ili bilo koju stajacicu i odatle da ih vadis.
srecno

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2