Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 73
Gostiju: 73
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: T5 fluo cevi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Ticma
Član

Član

Član od: 26.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 25
Pol: Muški
Poslato: 19.09.2010 u 11:58 | IP Prijavljen Citiraj Ticma

Želim da promenim osvetljenje u akvarijumu. Imam "stare" neonke, jednu običnu a jednu Gro-lux i želeo bih da zamenim sa novim tipom fluo cevi model T5, za koje sam pročitao da su mnogo bolje za akvarijume, to su sijalice HQ (High Output) i za svoj rad koriste elektonske prigušnice što ih odlikuje samim tim da su lake za montažu, lake po težini imaju duži radni vek i zauzimaju malo prostora u haubi.

Tu nastaju nedoumice, da li su nosači cevi isti (deo gde se uvrću cevi), kakva je prigušnica, da li ima starter, kako se povezuje i da li se pravi u dužini od 1,2 m koje su mi potrebne.
Ako neko ima iskustva sa tim tipom osvetljenja, dobro bi došlo malo edukacije.
Hvala!

Akvarijum je dimenzija - dužine 140 - v 55 i - š 50 cm dosta bilja a ribice većinom barbusi

Rosoft
Član

Član

Član od: 08.07.2010
Poruka: 73
Poslato: 19.09.2010 u 14:40 | IP Prijavljen Citiraj Rosoft

Neznam koliki hoces da odvojis para za lampe. Ja sam sebi pre neki dan pazario u Halogenu na Telepu Philips TL5 HO 965 T5 54w 6500K index93, platiio sam ih oko 1.300,00rsd komad, a u pet sopu na Novom Naselju uzeo sam Serine Tropic Sun Royal T5 38W 4700K index 94 njih sam platio 2.000,00 po kom. A sto se tice nosaca mislim da su isti ali naisam siguran ali nije ni to problem ja sam u halogenu platio digitalne nosace za neonku 60cm duzine oko 600,00rsd i nemoras nista da budzis prigusnice, startere...itd vec ih povezes i direkt u utikac na 220w. Neonke sijaju kao lude a nalazemi se na oko 70 cm od dna Aq. Ako imas biljke u aq. gledaj da ti potrebna kolicina svetlosti dopre do dna zbog same fotosinteze biljaka.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rosoft's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rosoft

Ticma
Član

Član

Poslato: 20.09.2010 u 09:06 | IP Prijavljen Citiraj Ticma

Zanimljivo je što sam malo tražio po netu i ima
 21W - T5 - kanlux - fluo cev, 10 000 sati rada po Cena: 280 din (sa PDV-om)

http://www.lampelusteri.rs/Kanlux/1411-Sijalice/3187-Fluo-ce vi/3188-Obicna-fluo-cev/21W-T5-kanlux-fluo-cev-10-000-sati-r ada-KAN-12713.html#lampelusteri

a ima i ovde  http://www.mgelectronic.rs/ pod sijalice - neon -fluo cevi
SINF21
SIJALICA NEON FLUO CEV T5 21W
Click on image to open in new window
Karakteristike: NEON FLUO CEV 21W
Kućište: T5
Tip: NEON  
Cena: 229,90 din
Sve prodaju preko neta pa ne znam da li je to baš takva cev. Suviše mi je velika razlika u ceni, pa sam malo nepoverljiv.

Nisam razumeo ono za prigušnice, ne mora uopšte da se budži, misliš ostaje stara instalacija od običnih neonki, samo zamenim cev, a sve ostaje isto i prigušnica i starter??

Ticma
Član

Član

Poslato: 20.09.2010 u 09:49 | IP Prijavljen Citiraj Ticma

Našao sam odgovor, to se prodaje komplet armatura sa sijalicom, odnosno fluo cevi.
Ja sam tražio sve posebno, elektronsku prigušnicu i posebno cev da ugrađujem u poklopac. Ovde prodaju samo kompletnu lampu sve sa kabelom.
Na kraju ću tako uzeti pa prepraviti kako mi odgovara, pošto su mi prekidači izvučeni napred.

Rosoft
Član

Član

Član od: 08.07.2010
Poruka: 73
Poslato: 20.09.2010 u 19:02 | IP Prijavljen Citiraj Rosoft

Ma ne... i ovde kupujes sve posebno. Nosac za neunku u sebi ima ugradjenu prigusnicu nemoras je kupovati posebno. Mislim da se taj nosac zove elektronski jer ima vec sve u sebi. To sam ja sebi stavio. Kupio sam samo neonke i kabel sa prekidacem, povezao i to je to.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rosoft's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rosoft

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 20.09.2010 u 21:21 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Neonke od 21W nisu HO - High output nego NO - Normal Output. Razlika je vise nego vidljiva kada se stave jedna pored druge. Cevi od 54W jesu HO i za njih ti treba posebna prigusnica. DIY varijante prigusnica nisu zadovoljavajuce. Stedljive sijalice koje mozes kupiti kod nas lazu za snagu. Prigusnica sa nazivom 13W je u stvari samo 9W prigusnica od 26W je oko 20W tako da ni u ovoj varijanti tvoje cevi nece sijati punim sjajem nego tek nekih 75% snage.

Pokusaj da nabavis orginal prigusnicu i cevi i videces razliku.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Ticma
Član

Član

Poslato: 21.09.2010 u 20:43 | IP Prijavljen Citiraj Ticma

Baš je loš izbor u Novom Sadu.
Našao elektronske prigušnice od 30W,
cevi ima ali su dužine od 116 cm i snage samo od 28W a temperatura ili boja svetlosti od 6000 k odgovara.
Nisam znao za HO da su snage od 54W, video sam takve u radnji Halogen, ali mislim da su bile duže, od 150 cm.
Neverovatno kako su i prodavci neobavešteni, jedan kaže da su te male tanke cevi neke kineste i lošeg kvaliteta, da ne pričam kako ne znaju ni kakva je razlika između cevi sa oznakom 2600 K i 6000K, a rade u specializovanim odeljenjima za sijalice!
I definitivno nigde nema posebno da se kupi grlo za te male cevi.

A cene su za
elektronsku prigušnicu od 30 W - 250 din,
cev T5 od 28W 116 cm - 240 din

Akcija se nastavlja, sad kad me ponovo vide sa novim pitanjima o HO 

Hbojan
Član

Član

Član od: 26.03.2007
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 67
Poslato: 21.03.2011 u 21:30 | IP Prijavljen Citiraj Hbojan

Citiraj: Rosoft
digitalne nosace za neonku 60cm duzine
oko 600,00rsd

A šta je ovo??? Gde ima da se kupi ? Prvi put čujem za
digitalni nosač....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Hbojan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Hbojan Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Hbojan

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2