Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 52
Gostiju: 52
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Prvi susret sa ciklidima Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Peco_Edi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 283
Pol: Muški
Poslato: 22.06.2004 u 21:02 | IP Prijavljen Citiraj Peco_Edi

E Bojko mislim da nebi bilo lose uzeti samo ovu vrstu,ali uzeti njh negdje 10 u akvarijum,ja sad nebi da ih mijesam sa drugima ipak zelim da im prilagodim akvarijum na njihov nacin zivota i biotop koji samo njima odgovara,a nadam se da ce jos biti akvarijuma za druge vrste,ljubav prema ciklidima samo se povecava

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Peco_Edi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Peco_Edi

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 22.06.2004 u 22:31 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa ako misliš uzjeti vrstu C.nigrofasciatus,ne treba ti njih deset,dovoljno ti je par.Ti ciklidi žive u paru.........valja pročitati još jedanput o njima na tom sajtu,pogotovo članak od Rogusa.

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2004
National Flag of Brazil Brazil, São Paulo
Poruka: 868
Poslato: 23.06.2004 u 05:09 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Ja sam ih dugo vremena imao. Odlicne ribe za drzati. Verni partneri i odlicni roditelji.

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Beli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Beli Poseti Beli's Homepage

Peco_Edi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.06.2004 u 17:29 | IP Prijavljen Citiraj Peco_Edi

a koje bi ribe mogle sa njma (mislim na ciklide ),ali ja mislim da cu samo uzeti njih e sad koliko je to dobro neznam,uzeti 3 para.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Peco_Edi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Peco_Edi

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 23.06.2004 u 21:23 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa gledaj to ovako,ta vrsta jeste kao poručena za vrstni akvarij/vrstni akvarij=u akvariju samo jedna vrsta riba/.Dosta ti je samo mresni par,jer ti ciklidi se /po Piromanu/mreste,mreste,mreste,pa kad im dosadno opet se mreste................,dakle ciklidi poznati po tome,da su to kao zečevi,imaju dosta potomstva,pa če tebe ubrzo zaboljeti glava kud sa toliko riba.

cale_una
Član

Član

Član od: 02.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Omoljica
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 25.06.2004 u 00:27 | IP Prijavljen Citiraj cale_una

Imam jedno pitanje u vezi pozadine.Akvarijum je dimenzija 145*55*40.Interesuje me kako se purpena ponasa u vodi i da li je izvodljivo da ona stoju unutar akvarijuma.Srle je pravio takvu pozadinu ali je stavio sa spoljasnje strane?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi cale_una's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor cale_una

Peco_Edi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 26.06.2004 u 00:19 | IP Prijavljen Citiraj Peco_Edi

E ja sam to radio u akvarijumu jednom prilikom,ja sam negdje procitao da pur pjena smije ici u vodu,kao da nista ne steti,ali tada su akvarijumu bile gupike pa sam malo experimentisao

U tekstu se preporučuje kupovina pene koja nema toksine (valjda to piše na uputstvu?), odnosno one koja je napravljena za rad u akvarijumima (gde to naći kod nas?). Proces počinje na komadu drveta (panel, iverica, šper...) koji je isečen na meru nešto manju od zadnjag stakla. Na drvetu se iscrta oblik (putanja) koji će pena imati. Daska se namaže tankim slojem kuhinjskog ulja. Ne zaboravite da se pur pena pri sušenju širi, tako da bi najbolje bilo da prvo probate kato to funkcioniše i dobro odredite količinu nanosa. Penu nanosite relativno brzo. Kada se nanosi sloj preko sloja, dobija se efekat kao na slici (trodimenzionalnost kao u pravim pećinama). Rupe na levoj strani slike su verovatno dobijene korišćenjem nekog objekta za maskiranje (čaša, tegla...). Nakon sušenja, koje traje preko noći, može se seći pozadina. Takođe se može obrađivati sa vrućim metalom. Pazite da se odstrani svaki deo pozadine koji ima komade drveta i ulja na sebi, pre stavljanja u akvarijum

Peco_Edi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 26.06.2004 u 14:55 | IP Prijavljen Citiraj Peco_Edi

E evo i mene sa novim vijestima,nakon neodlucnosti koje ribe da kupim,u planu su bili prvo malawi ciklidi a zatim poslije njih sam bio zagrijan za americke ciklide «nifrofascijatus», i napokon kupio sam ciklide (Malawi) o cijoj ljepoti i zivahnost suvisno je govoriti,ali ne samo da su se meni svidjeli nego i citavoj porodici, sad za sad sam uzeo 6 kom. A za desetak dana treba da uzmem jos 8 kom. Nadam se da ce to biti dovoljno za akvarijum od 200 L ,trnutno u akvarijumu se nalazi 3 primjerka Labidochromis caeruleus «Yellow»  i jos 3 primjerka Maylandia/Metriaclima/ esthera ,a u planu su mi jos da nabavim koji primjerak Maylandia zebre (neznam dali sam pravilno napisao) ona plavo crna ribica (indigo plava) i jos neke primjerke ...

PS:  Snaga ciklida

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 26.06.2004 u 20:46 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa eto prvi susret sa ciklidima jeste najvažniji,ako se ta prva ljubav zagrije,nema,da gasi nikako.

Drago mi je i u tvom slučaju Peco-Edi,da se ti ciklidi svidaju i porodici,i to je značajnog poteza.Dakle,ti su ciklidi obmanuli sve,a to je i jedna dobra potez,pa tako če svako po svojim mogučnostima,da se pomalko brine za akvarij.

Pa još par reči o toj "prvoj ljubavi",kad se akvarista ugleda u ciklide,kad ih posmatra u akvarijumu,ta se ljubav samo jača,ustvari uvuče se akvaristu pod kožu,tako,da akvarista iskoristi svaki svoj slobodni tren,da uživa u društvu ciklida.E sve to su sa jednom rečiju ciklidi i naravno snaga ciklida.

Kad te snaga uvati,ne ispušta te nikako,još jača svakim danom više,pa akvarista postaje i ostaje samo još ciklidaš.

cale_una
Član

Član

Član od: 02.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Omoljica
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 10.10.2004 u 00:55 | IP Prijavljen Citiraj cale_una

Evo mene posle nekog vremena ponovo.Akvarijum ce za koji dan biti spreman za ciklide ali me interesuje koliko dana je preporucljivo da voda odstoju u njemu pre nego sto se ubace ribice.Problem pumpe sam nazalost resila atmanom 3338,rasvetu gro lux 120 cm ali na nosacu za cev ima jos jedno mesto za iste duzinu pa me interesuje da li je potrebno jos svetla i kog?interesuje me i koliko ciklida bi bilo najbolje da stavim u akvarijum (300 l) za sada imam po jednog i to aceia,johanu demasonija i auratusa ,pa bi htela da formiram jata.na koje stvari uopsteno bi trebalo da obratim paznje.pozdrav svima
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi cale_una's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor cale_una

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 158
Pol: Nije unešeno
Poslato: 10.10.2004 u 11:22 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Aq bi trebalo da radi jedno 10-14 dana na prazno, pa je tek onda spreman za ribice. Za forimiranje jata bi trebalo da se vodis pravilom 1 muzjak i nekoliko zenki. Malo prelistaj predjasnje teme pa ces dosta toga videti. Nemoj da zuris i da odjednom ubacis max broj ribica, jer ih ima fenomenalnih pa ce ti biti zao kad ti bude pun aq, a ti vidis neku novu vrstu koja je prelepa, ali je ti nemas gde. Znaci samo polako. Svetlo stavljas onako kako ti se svidja, nemoj da bude suvise mracno, ali ni suvise svetlo, ukljuci pa ces videti. Koliko znam Gro lux ima neki crveni spektar, pa nece biti bas najbolje da ti i druga sijalica bude ista jer ribe koje imas su na plavo i zuto i onda ne vidis njihove prave boje.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 10.10.2004 u 12:23 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa što se tiče formiranja ili ciklanja novog akvarij,sve ti lepo silvester rekao,dodao bih još samo to,da ako seodlučiš na taj način,svaki dan baciš u taj prazan akvarij malo hrane,kako bi se ti nitrifikacione bakterije što pre naselile u podlogu te filter medije.

Šta se tiče svetla.ciklidima nit ne treba neka jaka osvetljava,ustvari poželjeno je,da imaju koji kut u akvariju zamračen/taman/.Kad se priča o svetlu,treba gledati kakve boje ili spektar ima sijalica,sad ako ima neki žuti,to baš za ciklid akvarij i nije najbolje rešenje,baš zbog nekog drugog koloriteta tih riba.

Kod svetla,probaj sa SERA blue moon,ili pak pogledaj ideju osvetljenja kod Buce.O idealnom svetlu,pa ima dobro razradjena tema sa naslovom:Ciklidi i svetlo.Možda češ tamo nači i neku ideju.

Na šta da te još podsjetim,naravno na dekoraciju,puno,puno kamenja jim stavi u akvarij,pravi pečine,prolaze,špilje.Ipak ti več imaš osim Ps.acei,ostale ciklide agresivce,pa treba i zato se oko dekoracije potruditi,kako bi uživala u ciklidima,a ne u nekim borbama.

Ciklidi žive u grupi,od 5 pa i nadalje i tako bi bilo dobro,da bih i ti uradila.I moj je predlog,ako je to finansijski kod tebe izvodljivo,da bih sve ciklide kupila odjednom,te sve skupa,nove i te koje več imaš istodobno bacila u akvarij.To je bitno iz jednog razloga,da su sa tim činom svi ciklidi ravnopravni,kad je u pitanju traženje teritorija u akvariju i manjwe če imati posla sa nekim novim ciklidima.

Pošto se agresija ciklida,naročito m'buna smanjuje sa večim brojem istih,ja bih tako imao u tvome akvariju negdje oko 20-tak ciklida,ili možda još koga više.Preporučujem ti i post:Agresija kod malawi ciklida,da budeš nekako saznanjena i sa tim činom.

Eto toliko,imaš pitanja slobodno,što če manje nedvoumica ili pitanja biti,to če više uživancije sa ciklidima biti

nenadjovic
Novi član

Novi član

Član od: 24.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Šabac
Poruka: 1
Poslato: 24.10.2004 u 13:51 | IP Prijavljen Citiraj nenadjovic

Posto si se ti to nesto kao raspisao o ciklidima i vidim da ih dobro poznajes, izabrao sam te kao potencijalnu zrtvu za ovo moje pitanje.

Akvaristikom se bavim vec nekih 5 godina (ako je to nesto bitno) ali nikada do sada nisam drzao ciklide. Njih smatram najlepsim ribama i voleo bih da probam da ih gajim u mom akvarijumu (90 l jos jedan nepotreban komentar). Ali tu postoji jedan problem. Koje ciklide izabrati? Koliko su zahtevni? Da li mi treba nesto specijalno za njih? Molio bih tebe (i sve ostale koji o tome znaju vise) da mi napises nesto o tome izbor, hrana, uredjenje okoline...

Unapred zahvalan Nenad

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 28.10.2004 u 04:41 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa 90l akvarij nije to akvarij u kome bih ti mogao imati neki veliki odabir ciklida.Ali se ipak nadju,baš iz jezera Tanganyika.Tu ima puno malih,takozvanih patuljstih ciklida,koji bi bili kao stvoreni za akvarij kakav imaš ti.

Koliko su zahtevni?kako god pogledaš.Brineš se o njima,napraviš im dekoraciju kakvu oni trebaju,voda koja im odgovara,te hrana kvalitetna,eto oni če imati sve i sve če biti u redu,dakle bez problema.No ne brineš o njima,te ne menjaš vodu,imaš neke parove koji se medjusobno ne podnose......ti ciklidi postaju zahtevni,i puno traže.

Puno odgovora na tvoja nadaljna pitanja neči češ na tom sajtu/post Patuljasti ciklidi/,gdje su i nabrojani,te najzanimljiviji i opisani

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2422 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2