Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 29
Gostiju: 29
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Šta činiti? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Zwerdc
Član

Član

Član od: 09.05.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 23
Pol: Muški
Poslato: 12.06.2004 u 20:24 | IP Prijavljen Citiraj Zwerdc

Cime prati akvarijum? Da li sona kiselina ostecuje silikon? Koje preparate preporucujete za odrzavanje(pranje). koji silikon je pogodan za lepljenje akvarijuma (neki kvalitetniji ako moze)?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zwerdc's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zwerdc

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 423
Poslato: 12.06.2004 u 21:20 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Ja akvarijume perem solnom kiselinom,mislim da solna kiselina najbolje opere akvarijum i mislim da ne ostecuje silikon.

E sada koji je silikon najbolji za ljepljenje akvarijuma,to ti ne bih znao reci,vjerovatno octopus zna.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neven's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neven Poseti Neven's Homepage

Struja
Član

Član

Član od: 07.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Kostolac
Poruka: 21
Poslato: 12.06.2004 u 22:15 | IP Prijavljen Citiraj Struja

Slazem se sa Nevenom.Ja sam ga prao dosad solnom kis. i nista mu ne fali hvala bogu(samo pazi da ga dobro isperes!!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Struja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Struja

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 12.06.2004 u 22:20 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Jeste,da sona kiselina,valja kao najbolja,mora da bude to tehnička.A valja i malo jači kis /sirće/ i to dobro služi.

I treba,da se u radu sa sonom kiselinom,dobro zaštiti ruke i lice,da ne dodje do koga nepredvidjenog slučaja,ipak u pitanju jeste sona kiselina.

A što se tiče silikona,bilo je na forumu dosta priče o silikonu,pa valja to pronači i pročitati.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 12.06.2004 u 23:05 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Kako mislis "odrzavanje akvarijuma" pomocu solne kiseline....pa ne radis valjda to cesto kao odrzavanje???
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Silja Iguana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.06.2004
National Flag of Romania Romania, Temišvar
Poruka: 168
Poslato: 13.06.2004 u 00:01 | IP Prijavljen Citiraj Silja Iguana

perem akvarijume 20 godina sonom kiselinom i nisam imao problema,isperi dobro.sto se silikona tice neznam sta mozes da nadjes u Beogradu,u svakom slucaju preporucicu ti neke sa kojima ja radim najbolji DEN BREVEN AQUASILICONE danski,mislim da mozes da nadjes BISON za akvarijume,HENCKEL takodje ti je precizirano na njemu da je za akvarijume a obojeni silikoni po meni najbolji je SARATOGA e sad sta mozes tamo da nadjes,neznam,ali obrati paznju na datum proizvodnje,tj.rok trajanja i ako nisi u prilici da nadjes ni jedan od ovih pokusaj sa univerzalnim ali ni u kom slucaju ako je specificirano na njemu da ima antibaktericidna ili antifungicidna dejstva

Zwerdc
Član

Član

Član od: 09.05.2004
Poruka: 23
Poslato: 13.06.2004 u 03:00 | IP Prijavljen Citiraj Zwerdc

Pa prao sam ga posle vojske(novembar '03), i izgleda da je silikon pojela sona kiselina(tanji delovi silikona su se "odlepili" od stakla, ima svega u tom prostoru uglavnom prljavstina i poneka alga), posto je poceo da pusta(nista strasno 5-6l, havarija je sprecena na vreme) pa ne znam dal da ga krpim ili da lepim sve iz pocetka(pusta na spoju dna i stranice), to mi nece biti prvi put; e i hvala za marke silikona ako lepim da bude kvalitetno. inace imam 3aqua (120L,96L,42L), uglavnom drzim zivorotke. na odrzavanje mislim na neko pranje u daljoj buducnosti.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zwerdc's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zwerdc

moj_akvarijum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poruka: 158
Poslato: 13.06.2004 u 20:05 | IP Prijavljen Citiraj moj_akvarijum

Sva prljavština(alge, organski otpad...) koja se nakupi na silikonu i staklu se voma lako otklanja običnom vodom, jedini problem je kamenac koji se taloži na staklu, grejaču, prelivnim cevima, termometru... Kamenac se lako i veoma efikasno uklanja uz pomoć "žice" za pranje sudova ili žileta, naravno pri upotrebi ovih pomagala za čišćenje treba voditi računa da se ne ošteti silikon!!!

Ja radije pribegavam ovom metodu održavanja akvarijuma, jer kao što je Bojko rekao sona kiselina je voma opasna ako se sa njom nestručno rukuje!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi moj_akvarijum's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor moj_akvarijum

Silja Iguana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.06.2004
National Flag of Romania Romania, Temišvar
Poruka: 168
Poslato: 13.06.2004 u 23:36 | IP Prijavljen Citiraj Silja Iguana

ne bih rekao da je problem u solnoj kiselini ako sam dobro shvatio "tanji delovi silikona "bi trebali da budu visak silikona preko spojeva ili ti fuga koji neki vuku prstom" da bolje drzi"e vidis to je pogresno silikon drzi samo na spoju izmedju dva stakla.tanji sloj spoj je jaci ali rigidniji;deblji sloj nesto slabiji ali elastican,koristi se cesto za akvarijume vecih dimenzija jer pusta staklo"da radi"i jos nesto staklo obavezno ocistiti pre lepljenja spiritusom ili acetonom,ponekad je dovoljno i malo vlaznijom krpom obrisati buduce spojeve.To se radi jer stakloresci koriste ili naftu ili masinsko ulje za podmazivanje staklorezackih nozeva.

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
Poruka: 1014
Poslato: 14.06.2004 u 00:07 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Citiraj: zwerdc
Pa prao sam ga posle vojske(novembar '03), i izgleda da je silikon pojela sona kiselina(tanji delovi silikona su se "odlepili" od stakla, ima svega u tom prostoru uglavnom prljavstina i poneka alga), posto je poceo da pusta(nista strasno 5-6l, havarija je sprecena na vreme) pa ne znam dal da ga krpim ili da lepim sve iz pocetka(pusta na spoju dna i stranice), to mi nece biti prvi put; e i hvala za marke silikona ako lepim da bude kvalitetno. inace imam 3aqua (120L,96L,42L), uglavnom drzim zivorotke. na odrzavanje mislim na neko pranje u daljoj buducnosti.

Sona kiselina nemoze da osteti silikon.Ovo sto ti se desilo ima veze sa kvalitetom silikona a ne sa sonom kiselinom.Vecinu silikona koje ti shilja preporucuje ne mozes naci u slobodnoj prodaji kod nas.TKK silikon za tvoje potrebe nije los(Ali onaj koji je namenjen za lepljenje akvarijuma.)Ima i mnogo boljih ali mislim da ti se nece svideti cene. 

Rottex
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.05.2004
National Flag of Germany Germany, Düsseldorf
Poruka: 125
Poslato: 14.06.2004 u 10:10 | IP Prijavljen Citiraj Rottex

Do sada sam samo prao sa kuvanom vodom i bilo je sva u redu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rottex's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rottex Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rottex Poseti Rottex's Homepage

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 14.06.2004 u 18:29 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Ja aq perem sa CIF-om, moras strasno dobro oprati bilo cime da ga peres, pa i sa ovim!

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 15.06.2004 u 03:00 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Sona kiselina je definitivno najbolja stvar za dezinfekciju akvarijuma,i treba stvarno dobro isprati.Mislim da je najbolje posle tretmana sonom kis. staviti akvarijum nagnut pod uglom i uz pomoc creva ispirati vodom do besvesti.Ono sto se Zwrerdcu raspao aq je zbog toga sto se kamenac zavukao izmedju silikona i stakla,pa kad ga je pojela kiselina,staklo nije imalo vise sta da drzi.U vec oformljenom akvarijumu mislim da je najbolje natalozeni kamenac na zidovima akvarijuma skidati ziletom.Ili jos bolje,omeksati vodu prilikom zamene,tako da voda nikad nije tvrda dovoljno da bi se natalozio kamenac.

Postoji jedan trik kako da vam se akvarijum raspadne u rukama.Prvo ga operite sa toplom vodom,a odmah posle ga isperite sa hladnom vodom.Raspadanje je zagarantovano,u najboljem slucaju odvalice se samo dno.

Drugarski pozdrav!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

moj_akvarijum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poruka: 158
Poslato: 15.06.2004 u 07:27 | IP Prijavljen Citiraj moj_akvarijum

Au bre Jancika taj trik! Ne bi nikome savetovao da ga isproba! Pri nagloj promeni temperature stakla (toplo-hladno) neminovno dolazi do pucanja stakla, pogotovo ako je tempraturna razlika vode velika. Ovakvo pranje pored toga što može da stvori štetu (uništenje akvarijuma) je i izuzetno opasno!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi moj_akvarijum's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor moj_akvarijum

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2