Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 68
Gostiju: 68
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Iznenadna smrt ribica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Goran
Član

Član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 81
Pol: Muški
Poslato: 07.03.2003 u 11:26 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Imam problem u akvariumu, a to je da sam pre nedelju  dana kupio par skalara koji su se mrestili i sklonio ikru u manji akvarium ali bezuspesno.Skalari su bili u dobroj kondiciji i nisam primetio nikakvih problema. Prvo je umrla zenka i to iznenada, znaci uvece dobra zivahna, jede a sutradan ujutro pluta po povrsini. Ispcova sam malo misleci da je tu kraj kad ono sutradan i muzjak koji je od zdravu ribu, uginuo.Primetio sam prije smrti da nije imao dobar balans ramnoteze. Prvi signal je bio da pliva vise vertikalno.

Dobro, rako sam mozda sam im napravio PH sok od kupca do mene i zato su umrli, kad ono veceras u roku od 5 sati od totalno zdrave ribe umro mi karas koji je vec godinu dana stanovnik u mom akvariumu.

Molim vas pomagajte a ja cu vam reci sta sam radio u akvariumu.

1. Napravio sam reaktor za CO2 ( nije previse radio, i u akvariumu sam imao stalni dovod kisloroda + motorna pumpa, i nije bila postavljena druga flasa u akvariumu, nego kros rasprsivac direktno u akvarium CO2

2. Kupio sam i face=Arial color=#800080 Gyrinocheilus aymonieri algar zute boje, koji je stalno jurio pomenute ribe, ali mi nije poznat kao ubica.

Pozdrav.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goran

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 751
Poslato: 07.03.2003 u 16:32 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Mislim da si ili sa reaktorom zatrovao akvarijum.. Ili je takodje usled reaktora povecana koncentracija CO2 sto izaziva zgrusavanje krvi kod riba. + mislim da povecava kiselost..

Meni je tata napravio sok pre neku godinu tako sto je pri menjanju vode sipao vodu koja je prethodno bila u smoli za omeksavanje. A tako omeksana voda nema uopste kiseonika kad se izvadi iz smole. Znaci na 250 litara je promenio 10-20 litara i stavio tu vodu.. u roku od jednog sata.. ribe nisu bile vertikalno.. nego horizontalno.. i to po povrsini.. razvaljenih skrga. Sreca pa sam brzo reagovao i poceo da dosipam cesmovacu. Oporavili su se kroz 3-4 h .. . Naravno sve su imale razvaljene skrge i nisu se nedeljama skroz oporavile.

Nisam razumeo sta je dovod kisloroda ?

p.s.
Meni je jednom algar (ne znam mu ime.. ima onu prugu po telu.. sivkaste je boje)
otkinuo jednom diskusu oko .. prethodno im se kacio na tela i grickao ih.
Posle toga je zavrsio karijeru u mom akvarijumu

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Goran
Član

Član

Poslato: 08.03.2003 u 06:02 | IP Prijavljen Citiraj Goran

@marcus

Mislio sam na aeraciju.

Ali ipak napominjem da ispustanje CO2 je bio po propisu, oko 1 baloncic svake sekunde, samo ne znam dali moze od tog fermentiranja da se pojavi i neki otrov. Ili mozda je poceo da ispusta alkohol, pa su ribe bile mrtve pijane (vise mrtve:-)))

Jadne ribe.

Pozdrav.  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goran

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.03.2003 u 07:01 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Hm..
Koliko sam ja citao.. taj reaktor je preporucljiv u akvarijumima u kojima se gaji samo bilje .. tj. u kojima nema dovoljno ugljen dioksida.
Za obicne akvarijume  sa ribama mislim da je dovoljno ne ukljucivati pumpu sa vazduhom i ribe ce same napraviti ugljendioksid.. a biljke od njega kiseonik.. pa ce ribe moci da disu i prave jos C02 i tako u krug:)))))

A ako se ima akvarijum samo sa biljkama onda nema sta da proizvodi ugljendioksid pa je pozeljno staviti reaktor.
Mislim da ima nekih serinih testova za O2 u vodi .. mozda si trebao da proveris posle toga kakvo je stanje sa vodom pa da znas za ubuduce koliko je dovoljno mehurica da ispusta reaktor
Reci mi sta je ostalo zivo u akvarijumu od riba?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Goran
Član

Član

Poslato: 08.03.2003 u 10:00 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Uglavnom sitnis je prosao skroz ne ozledjen, na pr. Kardinali, Crne udovice, algar (drugoosumnjiceni ubica), i jos neki koji ne znam ime i prezime.

Pozdrav.

Goran
Član

Član

Poslato: 12.03.2003 u 12:09 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Znas markuse sta sam zaboravi da navedem u vezi promene u akvarijumu, a moze da bude razlog smrti, to je da sam jedne noci sipao u 60L akvarium oko 0,7L gazirane mineralne vode. Vec sutradan skalari su poceli mrestom iako prije nisu davali neke znake. Nakon 5 dana umrli su oba dva plus jedan karas.

Moje je pitanje dali ima sanse da su ribe dozivele PH sok i to nakon 5 dana jer mi je poznato da gazirana voda naglo smanjuje PH i zatim PH naglo se vraca na predhodnu vrednost. Nemam merac za PH (nameravam ga nabaviti preko Conrad u Deutchland) , ali smatram da kao sto kazete iz cesme je 8PH.

Ili i dalje mislis da je CO2 reaktor kriv za sve.

Pozdrav.

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.03.2003 u 16:50 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Huh.. pa ti bas volis da experimentises sa vodom
Moguce i zbog toga..  mozda je bilo nesto u tim mineralima sto njima ne prija.
Ko zna sta je sve moglo da se izdesava. Ja sam pre jedno 10 godina probao sa gaziranom vodom da sipam i da vidim sta ce da se desi i gupika koja je testirala ceo moj experiment se momentalno izvrnula. Verovatno zbog svog tog C02 u vodi usled gazirane vode.
Znaci moguce da je ili nedostatak kiseonika ili PH sok.
A ta oba mogu da se jave usled reaktora + gazirane vode koja je puna C02

Jesi gledao kako su umirali ? ili si ih samo zatekao? Ako si gledao onda mozes obicno mozes da ustanovis od cega je.
Ako su recimo imali razjapljene skrzne poklopce i tesko disali.. bili pri povrsini onda je sigurno gusenje usled prevelike koncentracije C02.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2