Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 60
Gostiju: 60
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: Tetra i beta zajedno Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Zimbet
Novi član

Novi član

Član od: 01.03.2010
National Flag of Canada Canada, Edmonton
Poruka: 6
Pol: Ženski
Poslato: 01.03.2010 u 22:03 | IP Prijavljen Citiraj Zimbet

Dobila sam od prijatelja mali akvarijum od 12 l sa unutrasnjim filterom,i po preporuci  "iskusnog" prodavca kupila jednog borca (crvenog ),jednu neonkicu i jos jednu (ne znam kako se zove).Stavila sam i grejac za male akvarijume (26 C).Ali evo posle jednog dana borac je poceo da juri preostale dve ribice.Primecujem da je jednoj i izgrickao malo peraje.Isto imam problem i sa hranom (blood worms )koju jede samo borac,a druge dve je ne primeciju.Pocinjem da sumnjam da prodavac nije bas iskusan u svom poslu i da ove ribice ne idu zajedno,a i hrana nisam sigurna da je adekvatna.Sta da preduzmem da bi ribice opstale?

Drugo pitanje je vezano za tetra i beta ribice,nisam bas najbolje skapirala ko tu sa kim sme ili ne sme,i kako da prepoznam po izgledu koje su tetra a koje beta?

I jos jedno pitanje:planiram za mesec dana da uzmem veci akvarijum (60-70 L) pa bih volela da prvo ispitam teren i stavim samo proverene ribice i biljke koje su kompatibilne jedne s drugima.Vec primecujem da ce borac izgleda jedini opstati u malom,pa mi je bitno koje ribice mogu da stavim sa njim,koje vole da su u jatu,koju mogu pojedinacno da stavim,koje biljke su najbolje za pocetnike a i za ribice koje mi preporucujete.Nova sam u svemu i necu odmah da vas bombardujem svim pitanjima,ali sam se zainatila da lepo uredim akvarijum pa bih da ispitam sve pre nego sto pocnem.
Unapred zahvalna,
Ivana.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zimbet's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zimbet

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Pol: Muški
Poslato: 01.03.2010 u 22:26 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Kao prvo nemozes neonkicu drzati samu, ona je jatna riba, znaci preko 10 komada, ovako je samo mucis, tek preko 10 mozes vvideti njihovu lepotu.
Mozda mislis na betta a ne beta, a to ti je borac. Tetre znaju ponekad biti agresivne prema njemu, tj. da mu ocupaju peraja, ali nemora da znaci, bar se to kod mene desavalo.
U taj od 12l ti nebi nista preporucio osim da ti bude karantinski aq za taj od 70L, u njemu jedino borca mozes da cuvas, mada njega mozes i u obinoj casi jer je on dvodihalica.
A za sve ostalo malo pretrazi forum, koristi pretragu, sve ces naci, pa sto ti nije jasno pitaj...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.03.2010 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

e da, za hranu, probaj sa lisnatom ili proteinskom, mozda ce nju hteti. Kod mene npr. susene dafnije koja je dobra hrana nisu ribe htele ni da pipnu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Zimbet
Novi član

Novi član

Poslato: 01.03.2010 u 23:26 | IP Prijavljen Citiraj Zimbet

E sad sam tek zbunjena,Fricky kazes da tetre hoce da napadaju borca?!Kod mene je slucaj da borac napada druge dve  tetra.A znam da je ovaj mali akvarijum i da moram da uzmem veci,nego je problem sto putujem uskoro i necu biti tu mesec dana ,pa je nemoguce da ih sada prebacujem a i nema ko da ih hrani.
Hvala na odgovoru
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zimbet's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zimbet

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.03.2010 u 23:44 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

kazes imas borca, neonkicu i jos jednu koju neznas. Tetra nije neonkica, nisi spomenula da imas i tetre u tom aq. Jel imas ili te samo interesuje sta bi bilo?
Mnoge ribe hoce da napadaju borca a i on hoce druge ribe da napada, zavisi kakvog borca ubodes, moj je bio povucen.
Mesec dana bez hrane ti ribice nece izdrzati, mozda nedelju dve, ali mesec danaa....

Filip:)
Član

Član

Član od: 21.08.2009
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 49
Poslato: 02.03.2010 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Filip:)

sto se tice hrane imas u pet shopu da kupis hranu koja se zalepi za staklo tj.ti je pritisnes na staklo i tako ostane to je hrana bas za takve slucajeve kada negde putujes pa da ribe ne uginu to oni grickaju kada im treba i to je to.a i nije ni cudo sto ti borac vija neonkice one su mnogo manje od njega a i prijalo bi mu drustvo(zenka iste vrste nikako muzijak) jeste da je to u vecini slucajeva miroljubiva ribica ali u tvom slucaju nije bar prema malim ribicama kao sto je neonka.a ako si mislila na crne tetre ne bi trebalo da se vijaju...pitaj jos nesto ako te sta zanima :)

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.03.2010 u 00:20 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

hehehe pa bas kod mene je bila crna tetra koja ga je ocerupala skroooooz, ali skroz. po 5 dana nije izlazio iz sklonista, bezi od nje, kad sam ga video odmah sam kantirao tetru.
A ta hrana sto se lepi, to mislis na tubifex, a ribe to smazu za min celu kocku! Neznam za drugu koja se lepi na staklo.
Moze da spasi hranilica automatska ili kapsule koje se posle nekog vremena rastvore u vodi i ispuste hranu.

Zimbet
Novi član

Novi član

Poslato: 02.03.2010 u 01:15 | IP Prijavljen Citiraj Zimbet

Evo prepisacu sta pise na racunu kad sam kupovala ribice,na osnovu toga pretpostavljam da ima i tetra i betta:tetra black,betta male,tetra emperor.Ali ja kao laik ne kapiram kako je emperor tetra.Odoh sad da ih slikam,bas me zanima koja je ova treca,samo jos da vidim kako se stavlja slika.A za hranu ,to sam se snasla,nasla sam im "dadilju" za tih mesec dana,nosim ih kod prijatelja na cuvanje,a onda se ozbiljno bacam na posao,ovo mi je zanimljivije nego sto sam mislila:))

Zimbet
Novi član

Novi član

Poslato: 02.03.2010 u 01:27 | IP Prijavljen Citiraj Zimbet

Click on image to open in new window

Bojan_Knj
Član

Član

Član od: 07.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Knjaževac
Poruka: 71
Pol: Nije unešeno
Poslato: 02.03.2010 u 01:29 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Ako je crna tetra ta treca ribica (udovica) nece ti dirati borca, ja imam u malom akvarijumu tri takve koje zive s borcem vec 2-3 godine. Borca hoce da napade zenka (mog je sve ocerupala, a mrestila se s njim), sve zavisi... I naravno vece ribe, skalari itd
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan_Knj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan_Knj

Zimbet
Novi član

Novi član

Poslato: 02.03.2010 u 01:57 | IP Prijavljen Citiraj Zimbet

Niko ne dira borca,on dira ove ostale,ne znam koliko se na slici vidi ali ovoj je i grickao peraja.A evo ga i Click on image to open in new windowmangup(ne znam dal` je muzjak ili zenka).

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 02.03.2010 u 07:29 | IP Prijavljen Citiraj Blue

U principu, prvo si trebala da odaberes ribe, pa se raspitas, zatim korigujes izbor prema mogucnostima, a onda obavis kupovinu. No, sta je tu je, valjda ce sve biti u redu, a i ako ne bude, sta da se radi. Nemoj previse da ih hranis, redovno menjaj deo vode (odnosno dadilja:), pa kad se vratis sa odmora i nabavis taj drugi akvarijum, onda krenes iz pocetka.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Green Samurai
Član

Član

Član od: 05.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 92
Pol: Nije unešeno
Poslato: 02.03.2010 u 11:25 | IP Prijavljen Citiraj Green Samurai

Fricky88
neonke su tetre.
Zimbet
druga ribica je Hyphessobrycon erythrostigma,i obe tetre su miroljubive,ali i jatne.Jata treba da su 6 kom ili vise,i pri tome treba paziti da se aq ne pretrpa.Obe vole da je aq dobro ubiljen.Borcu nadji bar 2 zenke,dodaj malo plivajucih biljaka i bice mirniji.
Hranu ce prihvatiti svu koju mogu da progutaju,ali treba da je raznovrsna.
Pozdrav

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 02.03.2010 u 12:29 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

ne treba nista da te cudi i ribe naravno kao i ostala ziva bica postaju agresivnije u malom prostoru a akvarijum od 12l je stvarno mali. ni jedna od navedenih vrsta nije agresivna, pa cak ni borac jer svoju agresiju ispoljava samo prema muskim pripadnicima svoje vrste, inace je mirna riba. u principu ne treba da mesas borca sa ribama iz porodice tetri, jer se desava da hoce da im grickaju peraja,kao i svim drugim ribama koje imaju dugacka peraja, muzijacima gupika na primer.

nikada nemoj da se konsultujes samo sa prodavcem nego pitaj jos nekoga ko se razume ili pitaj ovde. prodavac hoce da proda svoju robu, u neku ruku ne mozes ga ni kriviti jer masakr u tvom akvarijumu njemu je profit, zato sto ces doci po jos riba.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2490 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2