Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 31
Gostiju: 31
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: Podela Akvarijuma Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojan_Knj
Član

Član

Član od: 07.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Knjaževac
Poruka: 71
Pol: Nije unešeno
Poslato: 25.02.2010 u 17:51 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Imam akvarijum od 45l i zelim da ga podelim, jer mi je to potrebno zbog sortiranja mladji koje nejednako rastu. U tu svrhu, na sredini akvarijuma, zalepio sam staklo, kroz koje moze proci neka pregrada, evo slike"

E sad, ta pokretna pregrada mi je potrebna jer ce mi mozda taj akvarijum kasnije sluziti za neku drugu svrhu (mrest) pa da je lako uklonim. I imam dve mogucnosti: napravio sam ram od stakla, i na njega razapeo mrezicu i zalepio je silikonom. Evo slike:

To je ustvari deo neke zavese, stoljnjaka, ne znam ni ja vec cega, dosta je sitna, podseca na mrezicu za hvatanje ribica. I sad razmisljam da li je to dobra ideja? Jer je mrezica od sintetickog materijala, pa se plasim, kako ce se ponasati u vodi (znam da se infuzorija hvata za vunu, da ne dodje do stvaranje iste?). Takodje, posto ce spoljasnji filter biti na jednoj strani, kroz tu mrezicu non stop treba da cirkulise voda, pa se plasim da se na nju ne nahvata prljavstina, hrana itd jer su otvori sitni zbog gore navedenog sortiranja, i da se zbog te prljavstine stvore neke baktrije i sl... Druga opcija mi je da stavim samo staklo, koje ce biti malo manje siroko od akvarijuma, tako da ostane par milimetra za cirkulaciju vode... Smorio sam s ovim, al ako neko ima ideju, neka je iznese... Opcije da uklonim pregradu ili da je zalepim silikonom su zadnje solucije
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan_Knj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan_Knj

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Pol: Muški
Poslato: 25.02.2010 u 20:05 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Kako si to zamislio da ti u jednom delu bude spoljasnji filter a u jednom da cuvas mladj?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 25.02.2010 u 20:11 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Ne, u oba dela mladj, samo sortirana. U delu gde su prelivne cevi vece ribice, a u drugom delu manje. Jer pogotovu kod dvodihalica nejednako rastu pa se dogadja da vece napadaju manje itd. Mogu ja i u tom drugom delu da stavim neki manji unutrasnji filter, ali ne znam da l ce ovo funkcionisati?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan_Knj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan_Knj

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.02.2010 u 20:51 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

axa, hoces da na taj mali aq namestis spoljni filter.
Pa moze i to da ti posluzi ako ce ti biti aq samo za mladj, i ako ce povremeno samo biti u funkciji.
Mrezica bi bila ok sto se mene tice
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Miroslav95
Gost

Gost

Član od: 25.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Kikinda
Poruka: 28
Poslato: 25.02.2010 u 21:06 | IP Prijavljen Citiraj Miroslav95

mozes da zalepis staklo i da povezes ta dva dela lulama i tako da u lulama stvis malo vate za pregradni filter tako ti prljavstina prolaziti a mladj i ako udje lako ce izaci ,nece otici u drugi deo

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 26.02.2010 u 13:18 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Ne bih lepio staklo na sredini, da bi mi taj akvarijum koristio i za mrest, to mi je zadnja solucija... Ipak to s lulama je dobra ideja, ako bih stavio samo staklo na sredini, a ne mrezicu, da pojacam cirkulaciju vode... Ova mrezica mi deluje kao najbolje resenje, samo se plasim da se na nju ne nahvata prljavstina jer je veoma gusta, i da se na taj nacin ne smanji cirkulacija i da se stvore bakterije... I taj sinteticki materijal me plasi, zbog infuzorije

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 26.02.2010 u 17:19 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Setio sam se neceg sto moze najbolje da ti dodje.
Napravis neki ram, od plastike ili drveta dimenzija akvarijuma (poprecnog preseka) i na njega zalepis mrezicu. A na akvarijum zalepis parcice stakla ili cele lajsne uzduz (po visini akvarijuma) i to 2 komada paralelna, isto tako i na drugoj stani zida. Izmedju ostavis 2,3,4mm prostora zavisi koliko ti je debeo ram, ili duplo od debljine rama. I onda ga samo spustis odozgo ram sa mrezom i imas pregradu koju brzo i lako mozes da razmontiras. A ako prostor izmedju lajsni ostavis duplo onda mozes kad ti se zaprlja mreza da stavis drugi ram nov, cist a onaj prljavi izvuces bez da ti se ribice pomesaju. Naravno te lajsne nemoras od stakla da napravis, ali kazem od stakla jer se najmanje vidi.
Pozdrav i srecno majstorisanje.

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 26.02.2010 u 17:39 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Fricky`88, xexe, pa to sam ja i uradio :) Eno na slici jedan zalepljeni paralelni parcici stakla se vide, a na slici dva ram od stakla na koji je zalepljena mrezica :) To je i bila ideja, al ne znam da li ce funkcionisati, zato sam i otvorio temu... Ne znam kako ce se mrezica koja je od sintetickog materijala ponasati u vodi (znam da se infuzorija lepi za vunu).. I ne znam da li ce se kroz kockice na mrezici cirkulisati voda, jer ce se vremenom skupiti prljavstina, ostatci hrane i slicno, pa da se ne dogodi da se razviju infuzorije?

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 26.02.2010 u 19:56 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

xaxaxa, ja nisam ni video, mada su i vrlo male slike da bi se videlo.
Pa uradi rako, napravi razmaka da mozes istovremeno 2 rama da stavis i da mozes da menjas kad se zaprlja, ovaj prljavi pod toplu vodu i gotovo. Ne verujem da ce to smetati, probaj, pa ako bude nesto menjaj. Mozes i mrezicu za komarce, znas onu zelenu ona ti ima malo vece rupe, a ljudi je koriste kad prave zid od mahovine...

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2