Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 67
Gostiju: 67
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Upoznavanje
 Akvaristika » Upoznavanje
Tema Naslov: Akvarijum Before/After Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Član od: 23.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, SHEEM CITY-WEST SIDE !!!
Poruka: 1430
Pol: Muški
Poslato: 03.03.2010 u 13:14 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

a sta ti to treba?

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Poslato: 03.03.2010 u 14:46 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Pa kao prvo saveti a kao drugo sve ostalo. Npr. nemogu nigde da nadjem grejac od 25 ili 50 wati, pa sam dao oglas da bih kupio ili bi se menjao za tetre i barbuse, ali nema nikog.
A kao drugo trebaju mi sve ostalo, npr. biljke koje retko nalazim.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.03.2010 u 20:53 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Evo danas sam montirao jos jedno grlo za sijalicu, posto mi svi kazu da je slabo osvetljenje. Da potsetim zasad su tu jedna Grolux 18W i stedna sijalica od 40W, ne od 20W kao sto sam ranije napisao, malo sam se zeznuo, od 20 mi je na drugom manjem aq. a upravo gledam ambalazu, ne pise koliko ima lumena ili luksa, samo da je 6500 kelvina.
E i sad sam postavio jos jedno grlo koje ce biti razdvojeno od ove 2 sijalice, znaci na poseban utikac da ako bih stavio jacu sijalicu moga da gasim, i sve to na lopov pa na tajmer.
E i sad bi svima preporucio da stednu sijalicu ne zavrcu drzanjem za spiralu, jer mi je kao sto i pretpostavljate pukla u ruci.
Pa sam sad pokusao da stavim obicnu sobnu sijalicu od 40W, da vidim kakva ce biti situacija dok ne kupim novu stednu.
Mozda mi neko zameri sa tim stednim sijalicama, ali sta cu kad mi je mali poklopac i nemogu da uglavim neonku, jedva sam tu od 18W nabudzio.
Sad cu da slikam pa cu da okacim da se vidi kako izgleda.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.03.2010 u 21:03 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Click on image to open in new windowi sad sledi sa blicom
Click on image to open in new windowa evo i te haube odozdo, mada se lose vidi, levo je obicna, desno je stedna a celom duzinom je grolux

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.03.2010 u 21:05 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

a evo i te haube odozdo, mada se lose vidi, levo je obicna, desno je stedna a celom duzinom je grolux
Click on image to open in new window

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 03.03.2010 u 21:24 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Citiraj: Cicko

da se nisi ozenio gusteru?

A,bio je reper direktno iz geta,sad ide ulicom i papuce seta......

Frik bratance sto lepo ne gajis ciklide i opustis se malo,da vidis kako su ciklidi mocniji od bilja. 

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.03.2010 u 21:31 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

hehehe, nemam pare da startujem, a ni neznam sta cu sa zivorotkama...

Veljko sd
Član

Član

Član od: 28.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 16
Poslato: 03.03.2010 u 21:45 | IP Prijavljen Citiraj Veljko sd

Ne moras nikome dati...ovde ima ljudi koji bi ti pomogli.....

Nadam se da ima takvih

I ja sam sve sam radio, sa malo novca od AQ do jezerceta...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Veljko sd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Veljko sd

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 03.03.2010 u 21:49 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

manje ti treba i opreme i para za ciklide nego za biljne aq....

nego nevidim dal si zalepio foliju u krov, ako nisi zalepi radi sto bolje refleksije... imas neonke od 45cm, nisu T8 nego su T5-od 8w, stim sto su T5 dosta kvalitetnije neonke od T8, tako da kad budes pri parama slobodno dodaj i tu jednu neonku napred, cisto zbog prednjeg plana ako budes planirao u buducnosti neke biljke prvog plana...

ako hoce poslusaj me za sledece ako neces ok, sve je na tebi, to kamenje sto je razbacano bolje izbaci i ako vec tako zelis ubaci neko iste boje ili jos bolje 2-3-4-5 veca kamena... i mogo bi tu mahovinu izvezati na taj panj, uzmi panj u lavor i mahovinu i polako je konem izvezi oko panja, nebrini mahovina ce pokrini konac za par nedelja, a jako ce lepo izgledati...

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.03.2010 u 00:42 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

za mahovinu sam to i hteo nego sam prvo samo ovako ubacio da vidim dali ce se osusiti, ali tera vec nedelju i vise dana tako da cu to uraditi, a i za kamenje cu da te poslusam, bilo je poslagano po celom aq pa kako sam u poslednje vreme poceo da donosim bilje pomeram ga od bilja u sredinu na gomilu pa eto napravih suvu planinu 
A kazes te neonke T5 od 8W? Pa ja onda trebam da ih naredjam min 4 kom? Ja dosad nisam sretao neonke koje su kratke a snazne, uvek ide proporcionalno.
A mozda svratim do brace jerkovica, tamo ima generalni uvoznik za sylvani-u, imaju sve i svasta, ovu grolux sam od njih uzeo za neverovatnih 280din preko veze po nabavnoj ceni.
A sto se tice ciklida, oni me ODUSEVLJAVAJU! Znaci njih cu kad tad da cuvam, samo da se malo oporavim, a od patuljastih najvise volim demasone...
P.S. Dario hvala na intervenciji

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 04.03.2010 u 07:34 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Spusti lampe malo nize, napravi im reflektore i poradi malo na bezbednosti, ovo ne uliva poverenje. Koje su dimenzije poklopca i akvarijuma?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.03.2010 u 12:19 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

akvarijum je 60x29x45 duzina X sirina X visina(visina vode je za 7,8cm manja)
a poklopac je 56x30x15 ali su to unutrasnje dimenzije, drvo je 2,3 cm debelo... i namesten je oko akvarijuma tj. spolja.
Sad su sijalice na jedno 10tak cm od povrsine vode, dali bi uopste trebalo da ih spustam, da ih ne prska mnogo voda.

E, imam jedno pitanje, na toj nekoj slici se vidi pena na povrsini ali malo, a sad ima bas puno pene, skoro cela povrsina, zbog cega??? Kad zamenim vodu nema je, posle par dana opet.

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 04.03.2010 u 18:01 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Citiraj: Fricky`88
akvarijum je 60x29x45 duzina X sirina X visina(visina vode je za 7,8cm manja)
a poklopac je 56x30x15 ali su to unutrasnje dimenzije, drvo je 2,3 cm debelo... i namesten je oko akvarijuma tj. spolja.
Sad su sijalice na jedno 10tak cm od povrsine vode, dali bi uopste trebalo da ih spustam, da ih ne prska mnogo voda.

Nesto mi nije jasno, kako je stala Grolux cev od 18W u poklopac duzine 56cm? Da nije 15W? Nebitno, o tom potom...
Za taj akvarijum su sasvim dovoljne 2-3 cevi od 18W sa pristojnim reflektorima. Mozes da stavis 2 za pocetak, ali ostavi prostora za jos jednu, ako zatreba lako ces dodati kad imas gde. Ne znam sto si se zezao sa tim stednim, pa jos i spiralne, bas nezgodno za postizanje visoke efikasnosti u akvarijumu ovih dimenzija.
Sto se tice spustanja lampi, mislio sam da to uradis da bi napravio mesta za reflektore, ne da bi bile nize. Prskanje mozes da resis stavljanjem staklenog poklopca.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Sloba Z
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd (Resnik)
Poruka: 337
Poslato: 04.03.2010 u 19:04 | IP Prijavljen Citiraj Sloba Z

a sta mislite da se kao reflektor koristi alu folija ????

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2