Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 65
Gostiju: 65
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Hemija
 Akvaristika » Hemija
Tema Naslov: Sera Omnipur-ubica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 27.02.2010 u 20:54 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

pa, baktopur recimo boji nekako u zuto muljavo, i ne mora da se gasi svetlo, ne orijentisemo se samo po boji, ali sera nema 50 lekova koji lece sve, nego samo omnipur, a on boji bas u drecavo zelenu boju kao marker zeleni, ne u zelenkastu ili zuckastu, i ne sme da stoji upaljeno svetlo sa njim, za baktopur recimo to ne pise.... a sadrzi malahit zeleno 79 mg, eto mozda zasto se tako zeleni....

http://www.sera.de/fileadmin/gbi/sera_omnipur_36.03_int.pdf

elem, bice da je taj omnipur kao neki serin fmc, sudeci po dejstvu. moguce da, posto je tako jak, ribice koje stignu u podgoricu budu toliko oslabljenje od uslova u kojim ih drze u pet sopu i da im je imunitet toliko jadan da, kad uzmes neki jaci lek, kao sto je ovaj "ol inkluziv" tj leci skoro sve, jednostavno ribice ne mogu da podnesu i uginu. opet, ako su zarazene kombinovanim bolestima sta ces drugo, jer ako imaju i gljivice i bakterije istovremeno ne moze ti pomoci samo baktopur ili lek samo za gljivice, treba ti neki kombinovani.... pa, jedino se nadaj da ce ubuduce u pet sopu biti ribice zdrave ili bolesne samo od 1 bolesti, ili, probaj fmc umesto omnipura, mozda ce njega bolje podneti ako su kombinovano bolesne. :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Pol: Muški
Poslato: 27.02.2010 u 22:27 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Da, i ja mislim da je kao sto kaze QWERTY, da zbog uslova u pet shopu im je oslabljen imunitet i to im je nagla promena i sitem nemoze to da izdrzi. To je kao ono kad ne jedes 30 dana i odmah pojedes pola kile bifteka i odmah si  nego mora po malo.
Naravno ne mislim na ishranu ribica vec za imuni sistem, to je isti takav sok.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Pol: Muški
Poslato: 28.02.2010 u 03:50 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Citiraj: QWERTY
ja uopste ne sumnjam u tvoje akv-e, ni karantinski ni maticni posto je kod tebe sve provereno i pod konac

nego, jel omnipur onaj tecni lek koji kad se stavi u vodu sva voda pozeleni, onako "nuklearno" sija zeleno? posto mi se cini da je to koristio raziel, i pisalo je na uputstvu da treba gasiti svetlo posto je fotoosetljiv, tako nesto, ne secam se sad bas precizno jer to je bilo pre godinu dana.... koliko se secam nisu mu pomrle ribe od toga.... mozda nisi gasila svetlo, pa je lek izreagovao sa svetloscu, te na kraju pobio ribe? ne znam, mozda lupam, al znam da je neki serin tecni lek sto boji vodu u nuklearno zeleno bio fotoosetljiv, mozda to ne znaci da ce se lek sje**ti od svetla, al pisalo je da se gasi svetlo..... a?

@Beco, lek o kome pricas je sera mycopur (protiv gljivicnih oboljenja), i jeste  fotosenzitivan! Lek ako reaguje sa svetloscu, ne moze da pobije ribe, nego se jednostavno razgradi i nema nikakvo dejstvo!

@Molamola, ja nisam koristio omnipur, nemam sa njim iskustva, ali bih ti preporucio, kada nisi sigurna u cemu je problem, umesto omnipura, da u isto vreme (po serinom upustvu) kombinovano koristis baktopur direct (puna doza) i mycopur(pola doze)... to sam jednom probao i jako sam bio zadovoljan! To je kombinovano dejstvo na crevne parazite, skrzne i kozne parazite, spoljne bakterije, unutrasnje bakterije i gljivicna oboljenja! Ako nisi sigurna sta je, od ovoga mora biti nesto!!   Evo ti na upustvu za mikopur, kako se koristi kombinovano sa bactopur directom! LINK  Ja sam to jednom radio, kada sam kupio neke krajnje sumnjive ribe, koje su tog dana dosle iz uvoza, bilo je vidljivo da im nesto fali, ali nisam mogao da ocenim sta tacno i pored dosta iskustva, simptomi su me vodili u vise pravaca i pokazivali na razlicite uzrocnike bolesti...  stvarno sam bio zadovoljan rezultatom...

Molamola
Zaslužni član

Zaslužni član
Nevidjena pitanja

Član od: 20.11.2007
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 781
Pol: Ženski
Poslato: 28.02.2010 u 17:31 | IP Prijavljen Citiraj Molamola

Super! Hvala za link! Vise vjerujem bactopuru i mikopuru u kombinaciji nego omnipuru.

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 28.02.2010 u 23:41 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

pa jovance, i za omnipur pise da se ugasi svetlo, kao sto prilozih u onom linku na kom je uputstvo za omnipur, ne znam sta su hteli da kazu pise samo da se ugasi svetlo..... nesto sam mislila, nisam znala da molamola nema svetla u karantinskom, pa, kao, ako ga je upalila a svetlo neutralise lek, onda su ribe podlegle bolesti, jel, ili kao sto sam mislila da nekako reaguje sa svetlom pa da to pobije ribe, ali ocito da je nesto drugo u pitanju :s....... raziel je koristio to i to sa onim spinozama koje su mu i dan-danas zive, a koristio ga je bar 4-5 puta do sad, kad su mu ribe imale onu sluz po sebi i ono jednom kad su se raspadale..... pa je najbolesnije ribe ubacivao u one kupke u baktopur direkt na pola sata, pa ih vrati u veliki akv sa lekom, i sve su prezivele, sve 4, i svi anciji, uracunavajuci i bebe koje su bile, sve neonke, dakle, kod molamole je nesto drugo u pitanju, kad umiru svaki put od tog leka.............. e sad, molamola, ako si ih lecila kombinovano sa ta 2 leka odjednom onda tako radi i ubuduce, ocigledno nesto omnipur kod tebe nece da radi
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2241 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2