Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 76
Gostiju: 76
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4338
Najnoviji korisnik foruma: Zexy
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Pet malih ciklida Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
cale_una
Član

Član

Član od: 02.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Omoljica
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 09.06.2004 u 00:30 | IP Prijavljen Citiraj cale_una

U moj akvarium se uselilo pet malih ciklida sto ce reci da je odluka pala sto se tice vrste.melanochromis auratus,melanochromis johano,demasoni i 2*asei.cini mi se da su se dobro prilagodili i vec zauzeli svako svoje mesto po pecinicama.bas zu zivahne i naravno lepe  .problem mi je da vidim razliku izmedju muzjaka i zenke.ni prodavac nije znao da mi kaze jer su male.od nekog ko juce nikad nije razmisljao o akvarijumu ja sam vec pocela da pravim veci jer vidim da traze vise prostora ali sam cvrsto odlucila da to budu ciklidi i nista vise.koliko puta jedu na dan?i da li se ova moja kombinacija slaze

pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi cale_una's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor cale_una

Danist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.02.2004
National Flag of Germany Germany, Ludenscheid /SCG, Sr.Mitrovica
Poruka: 467
Pol: Muški
Poslato: 09.06.2004 u 01:20 | IP Prijavljen Citiraj Danist

E sad ce da ti se javi Bojko majstor za ciklide i sve da ti objasni na tenane.
Ovo za veci akvarium je super

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 09.06.2004 u 01:42 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Ovo vec zahteva novu temu u odgovarajucoj sobi. Tako da sam je ja otvorio.

Pozdrav

Preki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 126
Poslato: 09.06.2004 u 02:41 | IP Prijavljen Citiraj Preki

Dok se Bojko ne oglasi da ti kazem ja par dobronamernih kritika .

Melanochromisi i demasoni = agresija , a Acei su mirni - naspram ovih su ko bebe. Bice ti mnoogo zao kad se pobiju. Uzela si 4 razlicite vrste a nijedne nemas dovoljno.To nevalja. Da si uzela  recimo 5 Aceia ili Demasona bilo bi ok.  A ovako si napravila pocetnicku gresku i bilo bi dobro ako bi mogla da vratis neke ribe nazad tj. da izmenjas. A i taj ko ti ih dade u toj kombinaciji nije bas ispao fer. Sad je sve ok ali kad prodju "pubertet" bice ti tuca u akvarijumu od non do stop pogotovo ako si sve nabola muzjake.

Hrani ih 2 ili 3 puta dnevno i trebalo bi jedan dan nedeljno da ih ne hranis. Naravno hranom na biljnoj bazi npr. Tetra Phill listici , Sera Flora listici , Sera Granu green  ......... 

Koliki akvarijum pravis ? Imaj u vidu da treba da bude nizi, a da ima vecu povrsinu dna .

Nemoj na silu , nego pitaj prvo sve sto te zanima ima ovde stvarno mnogo ljudi koji ti mogu pomoci savetima . Najgore bi bilo da se razocaras na startu zbog neke bezvezne greske.

Drago mi je da si se odlucila za Malawi ciklide i SORRY ako sam bio suvise realan.

Peca
Gost

Gost
Poluautomatski menjač pelena

Član od: 10.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 709
Poslato: 09.06.2004 u 09:59 | IP Prijavljen Citiraj Peca

Auratuse sam držao, i mogu da ti kažem da su IZUZETNO agresivni. Dok su mladi, izgledaju isto. Mužjaci, kako rastu, gube tu boju i postaju tamni (gotovo crni). Mislim da negde na forumu imaš članak o njima. Pokušaj preko ekrana "Traži" u donjem levom uglu.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 09.06.2004 u 22:01 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Od apsolutnog početnika do pet malih ciklida,bogami lepo.I naravno dobrodošla medju afrikance.

Pa ne znam,kako da počnem ali eto nekako ču.

Ja kad sam pročitao post Apsolutni početnik ,stekao sam dojam,da ti je akvarij maleni,premaleni za malawi ciklide.Dobro u planu imaš praviti veči,koliko veči?,jer ciklidi trebaju velike akvarije.

Dosta saveta ili bolje primedbi,dao ti več Preki.

No ti sad imaš malene ciklide,koji su još svi u bojama majke,ustvari nit ne znaš imaš li mužjake ili ženke,U toj kombinaciji ,bolje ti,da su ženke,biče mirnije.No ti ciklidi vole,da su u grupi,to znači,da češ morati,kat tad i takve grupe oformirati,a to znači jedan mužjak i četiri ženke,ako češ biti u mogučnosti još više ženki.

Šta da reknem o tvom izboru,jako je to tempeamentan izbor,gdje znadu neki pojedinci,da ti i neke ostale ciklide prebiju .Tu prednjači M.auratus i Pseudotropheus demasoni.Agresija tih dvoje ciklida pokaziva se,ako budu to mužjaci,u odbrani svoje teritorije,tad njih dvojica ne znadu za milost.Iako su to po veličini srednji ciklidi,baš zbog tih osobina trebaju veliki akvarij,samo za informaciju,oformirane grupe tih ciklida bile bi dobro zbrinute u 400lakvariju.No sledeči problem jeste sad i Melanochromis johanni,nije to takav agresivac,ko M.auratus,mada nit ne zaostaje puno za njim.I sad treba si samo zamisliti,njih troje kako se biju za neki kamenčič ili još gore,kako njih troje svako po malo tuče stvarno mirnije Ps.sp.Acei.Kod ciklida važi jedno pravilo,da se uvijek kupuju ciklidi iste veličine/dužine/ te po mogučnosti istog temperamenta,dakle mirni skupa,agrsivci skupa.Ove ciklide isto treba držati u nekoj povečem broju,jer im i to smanjuje agresiju.

Sad dekoracija,mora biti strogo pijesak te kamenje(uredjenja imaš u podforumu Slike akvarija,pa u Moja Malawi verzija/,valja si to pogledati.M'buna znači na jeziku domačina=skalna riba= pa treba,da bude dosta kamenja.

Ovi se ciklidi boje kad postaju polno zrijeli,neki prije a neki kasnije,na brzinu:

Pseudotropheus sp.Acei obadvoje jednako obojeni

Pseudotropheus demasoni obadvoje jednako obojeni

Melanochromis auratus:Mužjak smedje sa žutim linijama,Ženka ravno okrenuto

Melanochromis Johanni:Mužjak taman,Ženka žuta.

tako su obojeni odrasli i polno zrijeli ciklidi,vrste,koje su kod tebe u akvariju.

Ssd rešenje,rešenje ti je veči akvarij/več radiš/,dosta pečinica,zaklona,kamenja,tako da če svako imati svoju teritoriju i naravno ženke,da ti budeš imala oformisane grupe i naravno puno sreče 

cale_una
Član

Član

Član od: 02.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Omoljica
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 10.06.2004 u 00:01 | IP Prijavljen Citiraj cale_una

Bojko hvala na savetima.Veci akvarijum je zavrsen,sad se susi i za koji dan voda pa se ja nadam da za dvadesetak dana i preselim ribice.akvarijum je 300 l.oko uredjenja sam se dosta potkovala na forumima i naravno videla sam i tvoj akv.

koliko za sada primecujem najvise strada mali asei.trudila sam se da priblizno budu iste velicine ali je ipak on najmanji i kako su mi rekli muzjak je.najvise ga juri njegova zenka.(nije 100% sigurno ko je ko tako rece prodavac).auratus mi bas i nedeluje nesto agresivan ali cuva mesto.imaju nekoliko pecinica i otprilike se zna ko je gde.interesuje me hoce li oni moci zajedno da funkcionisu u velikom akv?i koliko cu jos ciklida iste vrste moci da ubacim npr.demasonija ili neku novu vrstu ciklida koja ce se sloziti sa ovom bandom?

pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi cale_una's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor cale_una

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 10.06.2004 u 04:47 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa mali uvijek nastradaju,tako to bilo,tako jeste i tako biče.Malo mi je čudno,da ti je mali mužjak,jer obično su mužjaci veči i krupniji.

Ja bih sad ,da sam na tvom mestu,kao prvo kupio još ciklida,koje ti več imaš,tako,da se oformiše grupe.Pošto su ciklidiM'bune /tako se zove i tvoji ciklidi/poligamni,znači treba njim ženke,ustvari 4 do 5 ženki na mužjaka.I to iz prostog razloga,da za vreme mresta mužjak ne ganja jednu te istu ženku,ako bi imao samo jednu,nego,da se ta njegova jurnjava malo porazdjeli.

I sad uz pretpostavku,da ti kupiš recimo još 4 ili pet primjerka,tvoj akvarij biče ti lepo popunjen.A i bolje je imati manje vrsta sa više primjerka,negoli više vrsta sa manje primjerka.Ciklidi se ugodno osječaju u nekoj povečoj grupi,to im je prirodno.Takva grupa ima strogo hiearhički odnos,gdje je "gazda"vodeči mužjak,a ženke su samo gošče na njegovoj teritoriji.Moram još to da napomenem,da moraš ti voditi kod svojih ciklida strogu brigu,da budeš imala amo jednog mužjaka.Mužajci se,naročito kod Melanochromisa i Pseudotropheusa ne trpe medjusobno i takvo se najobičnije završava sa jednim mužjakom manje.To se u početku dešavalo i meni.Ako budeš kupovala ciklide,još neformiranih u smislu polova,probaj se dogovoriti sa prodavcem,da bi eventualne mužjake promenila za ženke.

Kod novog akvarija nemoj zaboraviti na dekoraciju/to smo več rekli/,a vodi brigu i o dobroj filtraciji,Malawi ciklidi vole čistu vodu,pa ti gledaj ,da ti bude protok vode kroz filter u razmerju 1 napram 7,što znači,da se ti u sat vreme preko filtera promeni 2100l vode.U tu svrhu valja ti i više filtera ili jedan jači,naravno neko aerisanje vode isto je tako poželjno.Što se tiče temperature vode u akvariju,namesti je na 25-26stupnjeva.

Što se tiče hranjenja Preki ti dobro rekao i naveo i adekvatnu hranu.U početku,dok su mali hrani ih tri puta dnevno,kasnije može samo jedan put i jednom u nedelji ih postuj.I nemoj molim hraniti sa srcem,šteta srca i ciklida.

Eto još da ti poželim puno uspjeha sa ciklidima

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2227 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2