Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 86
Gostiju: 86
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Voda
 Akvaristika » Voda
Tema Naslov: Isparenja... Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojan_Knj
Član

Član

Član od: 07.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Knjaževac
Poruka: 71
Pol: Nije unešeno
Poslato: 19.02.2010 u 13:00 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Puna mi je voda infuzorije... Jeste novoformirani akvarijum, pa sam mislio da je zbog toga u pocetku, ali ociglednoi nije, jer je proslo odredjeno vreme, i infuzorija i dalje cveta. Pokusao sam sve, spljasnji filter je od 12 l, stavio sam i ugalj itd. Zanima me sledece: da li isparenja mogu uticati na pojavu infuzorije... Jer tu gde je akvarijum, nekada je bio podrum, bili su burici s rakijom i sl, pa se to i dalje oseca. Unapred hvala
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan_Knj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan_Knj

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Pol: Muški
Poslato: 19.02.2010 u 13:04 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Da si malo pretrazio sajt video bi sta je uzrok infuzorije,a jos bitnije kako se resava problem.Zatamni skroz akvarijum na par dana,manje hrani ribe,i nece biti problema.

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 19.02.2010 u 13:14 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Pretrazio sam, napisao sam da sam sve pokusao.. Pa zato i pitam u vezi isparenja... Oseca se u vazduhu vinsko sirce neko, podrum je tu bio do skora, pa zato sam i postavio ovu temu, o isparavanjima niko nije pisao cini mi se. Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan_Knj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan_Knj

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 19.02.2010 u 13:17 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Da li da selim akvarijum ili ne... Ako isparenja ne mogu uticati na infuzoriju (ph je normalan sinoc sam merio), da opet pokusavam sa zatamljivanjem

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.02.2010 u 13:18 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Hoces da kazes da si na par dana zatamnio ak.i infuzorija se ne povlaci?Ako je tako,mozda je nesto drugo u pitanju,posto to uvek pomaze u ovakvim situacijama...

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.02.2010 u 13:20 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Ne verujem da isparenja uticu na infuzoriju,mozda se neko razume u to pa moze da kaze nesto vise.
Za sada naravno nemoj da selis,dok ne vidimo sta je uzrok.

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 19.02.2010 u 13:29 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

A ribe da vadim ili ne? Ni ja ne verujem da je do tih isparenja, ali nema drugi razlog, nista drugo mi ne pada na pamet... Ribe su male, vidim grickaju infuzoriju

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 19.02.2010 u 13:45 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Menjaj trecinu vode svaki drugi dan. Posle nedelju dana,nastavi nedeljnu promenu trecine vode. Filter ne diraj,nek normalno radi,svetlo i dalje neka bude ugaseno,i ako imas male ribe koje jedu infuzoriju ne moras ih ni hraniti. Javi za nedelju dana,moralo bi da nestane.

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 19.02.2010 u 14:01 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Vazi pokusacu tako, valjda nece smetati ribama ova infuzorija

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 23.02.2010 u 22:27 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Sva sreca pa sam izvadio ribice, jos pre tri dana, u akvarijumu je i dalje katastrofa. Akvarijum je od 50l, spoljni filter od 12. Ubacio sam jos jednu manju pumpu koja non stop radi. U filteru puno infuzorije, savet je da ga ne perem i nisam, vodu sam menjao na dva dana, trecinu . U akvarijumu nema podloge, nema nicega, on ima svrhu samo da sortiram ribice koje nejednako rastu posle mresta. Infuzorija samo cveta, a voda je neverovatno bistra, ph je neutralan. Vise ne znam sta da radim. Akvarijum je u podrumu, tako da je zatamljan 24h, niko ne ulazi tu. Provetravao sam ga nocu, vise se ni ne osecaju isparenja. Vise nisam pametan. Da li da cekam i dalje, mozda se stanje promeni, ili da operem ceo akvarijum i sipam novu vodu? Ali onda se bojim da ce se posle par dana desiti potpuno ista situacija, jer sam vec jednom to radio, pre par nedelja.

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Poslato: 23.02.2010 u 22:39 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Poslednja solucija moze da ti bude da operes filter u toj vodi tj u tom akvarijumu, ne pod cesmu, i da ga ostavis sa strane u potopljenu vodu iz drugog aq, i kad menjas vodu u drugom, uzmes ovu vodu sa infuzorijom prospes, operes aq i sipas tu vodu koju si izvadio iz drugog akvarijuma i namontiras filter kako je bio, a mogo bi i neki medijum iz drugog filtera koji je vec cikliran dobro.
Tako bi po mom misljenju mogo da se ubrzo koristi a ne da cekas da se aq ciklira sam.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 24.02.2010 u 11:23 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Nadji stare prljave filter mase iz nekog aq koji radi vec duze vreme i stavi to u taj tvoj filter. I daj sliku neku ako mozes.

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 24.02.2010 u 12:26 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

To sam jos pre nedelju dana uradio, to mi je prvo palo napamet. Stavio sam aktivni ugalj, i perlon vatu iz vec formiranog akvarijuma u taj novi filter. Al ne vredi. Sinoc sam isipao vodu iz filtera (nisam ga prao), i izvukao oko 5l vode iz akvarijuma, i zamenio svu tu vodu. Nasuo sam vodu iz akvarijuma koji su davno formirani, pa cemo videti ponasanje

Bojan_Knj
Član

Član

Poslato: 25.02.2010 u 16:40 | IP Prijavljen Citiraj Bojan_Knj

Od kada sam izvadio ribice (pre 5-6 dana) i zamracio i sl, stanje se samo pogorsavalo tako da sam sada "ubedjen" da sve ovo ima veze sa isparenjima rakije, sirceta itd. Ispraznio sam akvarijum, oprao ga sonom kiselinom, i sad cu da ga postavim tamo gde su mi ostali akvarijumi, da vidim razvoj situacije. Evo i slike ispraznjenog akvarijuma, pre pranja, stanje je uzasno, samo od sinoc infuzorija se mnogo razvila, sva sreca pa sam izvadio ribe jos dok su se samo javili nagovestaji ove bele vate.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2