Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 79
Gostiju: 78
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4355
Najnoviji korisnik foruma: Cai6mi gjjj
Najviše poseta: 118
Dana: 25.10.2020
Članova [0], Gostiju [116]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: uginuce ribica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bagi
Novi član

Novi član

Član od: 12.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 9
Pol: Ženski
Poslato: 13.02.2010 u 00:23 | IP Prijavljen Citiraj Bagi

Haj!Večeras sam slučajno videla ovaj sajt i stvarno je
ok.Imam akvarijum od 45l i trenutno samo par ribica.U zadnje
vreme mi je otišao veći broj ribica,a neznam zasto.Evo
ovako:Imam trenutno dve silver ajkulice, dve neonke,jednog
podnog čistača i neke dve ribice za koje neznam koja su
vrsta.Temperatura u akvarijumu je 24 konstantno,pumpu za
prečišćavanje redovno čistim i hranim ih sa tetra
miksom.Nijedna ribica koja je izdahnula nije imala nikakve
znake neke bolesti i sada samo čekam kada će opet da krenu
da odlaze.Dobro bi mi došao neki savet!

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Pol: Muški
Poslato: 13.02.2010 u 03:02 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Ajkulice moraju napolje, za njih ti treba akvarijum od 500 litara! Neonke su jatne ribe, tako da se 2 neonke ne osecaju tu dobro sigurno, uzmi ih bar jos npr 8 da imas jato neonki od minimum 10 komada, mozes i vise, tad ces videti njihovu pravu lepotu i uopste smisao drzanja jatnih riba u akvarijumu.... "Podni cistac" prepostavljam da nije usisivac, nego Koridoras, on moze da ostane... Reci nam ti malo o tom tvom filteru, kakav je, koliko ga cesto peres i dali peres ceo filter materijal ili samo deo? Koliko vec imas akvarijum, jesi li ga ciklirala!!? Ako nema vidljivih znakova bolesti to moze biti npr amonijak... Lepo bi blio da uslikas i okacis sliku akvarijuma, pa da mozemo da nastavimo...

Akvarista017
Član

Član

Član od: 29.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 27
Poslato: 13.02.2010 u 10:49 | IP Prijavljen Citiraj Akvarista017

500 litara za silver shark?! Nije li to malo predimenzionirana veličina akvarijuma za tu vrstu akvarijumskih riba? Naravno da će se one super osećati u toj litraži, ali u toj litraži će sve ribice uživati.

Što se tiče uginuća ribica nemoguće je na osnovu ovoga što ste napisali utvrditi pravi razlog za to. Moguće je da je došlo do trovanja usled veće koncetracije amonijumovog, nitratnog ili nitritnog katjona ukoliko niste par nedelja vršili zamenu dela vode. Pokušajte sa zamenom 1/3 vode u vašem akvarijumu i to bar jednom nedeljno. Vodu pre zamene obaveno ostaviti da odstoji bar 24 h kako bi se koncentracija rezidualnog hlora iz vode smanjila (ukoliko je ih gradskog vodovoda). Vodu pre dolivanja u akvarijum zagrejati do 24 C. U filter, ukoliko postoje tehničke mogućnosti stavite i aktivni ugalj.
Niste naveli da li imate biljke u akvarijumu. Ukoliko nemate bilo bi poželjno da zasadite par korena neke manje zahtevne vrste. Hemizam vode je tada znatno stabilniji i bolji.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Akvarista017's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Akvarista017

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.02.2010 u 11:04 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Akvarista017, 500 litara je minimum za ribu koja rasta do 40cm!!! Najbolje ih je drzati 2 do 3!! ja ne znam sta je je ovde predimenzionisano?? Ja sam bukvalno spominjao minimalnu potrebnu litrazu!! Evo linka, shvaticete zasto ona nije za akvarijum od 45 litara , pa cak ni za akvarijume 10 puta vece.... LINK

Ivan301
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 20
Poslato: 13.02.2010 u 13:56 | IP Prijavljen Citiraj Ivan301

kupi tetra easybalance i resices problem uginuca a sto se tice velicine akvarijuma najvece skalare sam vidjao u najmanjim akvarijumima tako sto se tic velicine uzivaj i ne gubi volju
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ivan301's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ivan301 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ivan301

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.02.2010 u 16:03 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Citiraj: Ivan301
kupi tetra easybalance i resices problem uginuca a sto se tice velicine akvarijuma najvece skalare sam vidjao u najmanjim akvarijumima tako sto se tic velicine uzivaj i ne gubi volju

Ovakvi komentari su jako tuzni i zabrinjavajuci!! Sreca moja da kada sam se ja uclanio na ovaj sajt, tu si bili pravi ljudi sa pravim savetima, sada vecina njih i ne komentarise, smorili se ljudi i digli ruke od budalastina, isto planiram i ja, posto sve ovo postaje sprdnja... Ivane, nista licno, ne pricam konkretno o tebi, vec generalno... Zabavljajte se i u ovoj temi i srecno, over and out...

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 13.02.2010 u 16:50 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Citiraj: Jovan85
Citiraj: Ivan301

Ovakvi komentari su jako tuzni i zabrinjavajuci!! Sreca moja da kada sam se ja uclanio na ovaj sajt, tu si bili pravi ljudi sa pravim savetima, sada vecina njih i ne komentarise, smorili se ljudi i digli ruke od budalastina, isto planiram i ja, posto sve ovo postaje sprdnja... Ivane, nista licno, ne pricam konkretno o tebi, vec generalno... Zabavljajte se i u ovoj temi i srecno, over and out...

Potpuno se slazem sa ovom konstatacijom.90% ljudi koji daju savete misle da sve znaju o datoj temi,i pisu,kao da je sve to provereno i apsolutno tacno,a u vecini slucajeva,naravno nije.I ne prihvataju sugestije i kritike.Svako treba da ima svoje misljenje, o tome kada se daje sud o nekom akvarijumu,scape-u i sl.kada nekome nesto moze da se svidi ili ne,ali kada se radi o lecenju,raznim preparatima,opremi i sl.tu nema diskusije,sve je crno na belo,ali mnogi to ne shvataju,a nikada verovatno ni nece.
Sreca je i moja bila da su u vreme o kojem govoris bili ljudi sa pravim savetima,pouzdanim,proverenim,ali iz tog perioda je ostalo nekoliko kojima se mozes obratiti ukoliko dodje do nekog problema,vecina je davno odustala od ovog sajta.
Sada sve neki samouki koji su popili svo akvaristicko znanje pomocu svog akvarijuma od 12 L u kojem su dve Japanke i neki Skalar.
Ali ima i onog jos uvek,vise nego ranije:''prodavac u pet shopu mi je rekao.''

Stvarno se izvinjavam za poveci ,ali sam morao da prokomentarisem.

@ Akvaristo 017
Tebi verovatno ne bi bilo ugodno u sobi 2x2 metra-slicno funkcionise i zivi svet u akvarijumima.

Ivan301
Član

Član

Poslato: 13.02.2010 u 18:05 | IP Prijavljen Citiraj Ivan301

ljudi vi od svega pravite nauku a ne kazete nista konkretno naljbolje da izvadi ribice i da ih vodi kod veterinara.Imao sam takav problem i znam sta im je pomoglo a dok vi date dijagnozu ode pola akvarijuma ono sto sam ja reko nemoze da steti ribama A inace ovo sve govorim kao neko ko je drzao pet godina radnju za kucne ljubimce i u radnji imao cetri kubika vode akvarijume od 70l do 400l toliko o tome ko pravi sprdnju nista licno.I sto bi nekog smarali raznim stvarima za koje i nije cuo.DAJTE NESTO KONKRETNO
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ivan301's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ivan301 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ivan301

Akvarista017
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 27
Poslato: 13.02.2010 u 20:14 | IP Prijavljen Citiraj Akvarista017

Ne znam zašto su pojedini zaslušni članovi toliko frustrirani kada se neko ko je novi član ne slaže sa njihovim stavom i odmah krenu sa time kako im savete dele neki koji imaju akvarijume od 20 litara. Nekada i akvarijum od 40 litara može biti sa više ukusa formiran nekog nečiji od 500 l (što sam u praksi i video).

To što sam novi član ovde i od nedavno registrovan ne znači da sam u akvaristici od skora. Akvaristikom se bavim od 1988. godine a od 1990. godine imam 2 akvarijuma od 200 l. Dugo sam bio gost na ovom sajtu i čitao sam i koje kakve savete koji su ne samo smešni nego i štetni (omekšavanje vode sonom kiselinom, od jenog zaslužnog člana) i zbog toga sam se uključio jer nisam mogao a da ne prokomentarišem takve savete. Ovde postoje i ljudi koji daju prave i konkretne savete i dobro poznaju akvaristiku i može se što šta i načučiti.

O akavristici se može pričati na različitim nivoima samo zavisi ko je na kom nivou.

Što se tiče ove teme koja je bila kako pomoći ribicama (a ne šta da čuvam od ribica) koju je otvorila nova članica BAGI, ja sam uz davanje saveta kako da reši problem koji ima sa pomorom riba prokomentarisao i to da se silver shark može čuvati i u akvarijumima manjim od 500 litara, a nisam rekao da ih treba čuvati u akvarijumima od 50 litara te ne znam zašto sam prozvan zbog toga. Taj šark bi se najbolje osečao u reci odakle i potiče, ali ovde je ipak reč o akvaristici. Inače većinu akvarijumkih ribica po toj logici ne bi trebali čuvati u manjim akvarijumima od 500 l.

Ivan301 je u pravu kada je rekao da se ovde često od akvaristike pravi nauka a ona je u osnovi samo hobi.

Ps. Hvala na linku. Silvere čuvam 20 godina u 200 litarskom akvarijumu pa ponešto znam i iz prakse. Ove koje trenutno imam stari su 7 godina i veliki 15 cm.

Ako sam nekoga uvredio nečime nije mi bila namera i izvinjavam se.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Akvarista017's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Akvarista017

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 13.02.2010 u 21:08 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

@ Ivane,da bi nesto moglo uopste konkretno da se kaze potrebno je uciniti neke stvari,a to je da Bagi odgovori na postavljena pitanja.Mozda ona redovno menja vodu,filter radi svoj posao,ne pere se cesto ak.je iscikliran i sl.pa pada u vodu ono sto smo verovatno svi pomislili,a to je amonijak.
Tvoj predlog da stavi Tetrin Easybalance,nema veze sa umiranjem riba.Imas li neki razlog zasto mislis da bi to resilo sve probleme?
Po tome,stavis neku vodicu i nemas probleme oko akvarijuma.Nije to bas tako,akvaristika je vise od carobnih Tetrinih buckurisa koje otklanjaju sve probleme.
A,ako hoces da cujes nesto vezano za svoju struku to je:''jao,stavio sam 4 Skalara,3 Japanke,8 Neonki,i 2 cistaca u 20 litara i sada sve umiru,o cemu se radi?Prodavac u pet shopu mi je rekao da to moze tako.''Uglavnom tako izgleda prvi post onih koji odu u pet shop da kupe akvarijum i ribice kako bi im ukrasavao dnevnu sobu.Vecina tih koji imaju radnje ili rade u istim blage veze nemaju o akvaristici,nego im je cilj prodati robu.Ne kazem da su svi takvi,nemoj da se osetis prozvanim,ali to sto neko ima pet shop ne mora da znaci da zna sve o akvaristici,ili da zna ista,naravno,moze biti i suprotno,ali je prava retkost.

@ Akvaristo017,naravno da bi svim ribama koje gajimo bolje bilo u prirodnim stanistima,ali im treba obezbediti sto slicnije i bolje uslove.Ti isti Sharkovi koje cuvas 7 godina u 200 L,bi za to isto vreme u akvarijumu od 500 litara bili na velicini od bar 30 cm.
A,to,da li je neko zasluzni,novi ili bilo koji drugi clan nije nikakvo merilo koliko znanje o akvaristici poseduje.Uostalom,o tome nije ni bilo govora u ovoj temi.

Ponovo se izvinjavam za offtopic,i izvinjavam se Bagi,jer vise odmazemo nego sto pomazemo.Ako administratori misle da ovakve poruke sa moje strane nisu prikladne,neka ih slobodno obrisu.

Nemojte da se nadjete uvredjenim,ovo je samo razmena misljenja,a ja iskazujem svoje.
I ja se,kao moj drug Jovan,povlacim iz ove teme.

Ivan301
Član

Član

Poslato: 13.02.2010 u 21:43 | IP Prijavljen Citiraj Ivan301

pa opisano je da ribice nisu pokazivale siptome nijedne bolesti .Imao sam isti problem i resio ga sa tetrinim proizvodom koji u svakom slucaju ne moze da steti .Sto se tice velicine akvarijuma sestra je kupila malog skalara i cuvala ga u akvarijumu od 25l visine 25cm.Kada sam posle godinu dana video skalara bio sam odusevljen jer veceg skalara nisam jos video kako je poraso toliko ne znam inace sestra je pravi laik sto se tice akvaristike.Toliko o tome koliko je velicina akvarijuma bitna.Kao sto je AKVARISTA 017 rekao mnogi dobiju akvarijum i bave se akvaristikom is hobija .Akvaristika nije zahtevna i moze sve to i bez toga .Uz dobar filter nije ni potrebna cesta zamena vode zamo dolivanje.Naravno akvarijum sa naslovne strane trazi sve to o cemu vi pricate ali i njegov vlasnik je profesionalac pa sve to vec zna .ovde se ljavljaju ljudi koji su pocetnici dobili akvarijume  pojavio im se problem i gledaju kako najednostavnije da ga rese.Inace sto se tice zasluznih clanova stvarno je sramota ko se sve ne zove zasluzni clan. CAST SA IZUZECIMA

Bosemani
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2007
Poruka: 152
Poslato: 13.02.2010 u 23:10 | IP Prijavljen Citiraj Bosemani

ajd i ja da pitam mog smederevca koju je to radnju
drzao 5g bas me interesuje, a ako je drzao kao sto ih sad
drze nije ni cudo sto je zatvorio
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bosemani's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bosemani Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bosemani

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 13.02.2010 u 23:15 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ufff kako ste krenuli i knjigu ima da objavite,genijalci sa org-a.

Novi clan je verovatno napustio planetu,ne forum.

Mogu da vam otvorim podforum razmena misljenja ili

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Bagi
Novi član

Novi član

Član od: 12.02.2010
Poruka: 9
Pol: Ženski
Poslato: 14.02.2010 u 00:00 | IP Prijavljen Citiraj Bagi

Evo mene opet ! Hvala svima na savetima... Evo ovako , aq je
delimicno cikliran tj. onoliko koliko sam tada znala . Voda se
redovno menja ( 1/3 ), uvek je odstajala voda . Sto se tiče
pumpe ona je obična potapajuća i na svakih par dana se
pere.Za neonke znam da su jatne ribe ,i za par dana ću imati
još . Aq imam skoro godinu , i imala sam borce, japanke ,koi
šarana,molike,balon molike i zebrice i sve su uginule.A slike
slede......

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2