Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 26
Gostiju: 26
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: Dobro dosla Pomoc Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Pol: Muški
Poslato: 25.02.2010 u 09:37 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Ako hoces ove biljke,pre svega mislim na HC,CO2 i hranljiva podloga su obavezni,a,takodje i dodavanje mikro i makro elemenata...Posto to nije neka zavidna litraza,zadnji plan bi mogao da se bazira na nekoj Rotali,malo pogledaj ima bas puno vrsta,ili eventualno Eleocharis Vivipara.Za srednji mogu u obzir doci nize Cryptocoryne,umesto toga mozes naci neke grane i za njih privezati neki od Mikrosoruma,i za prednji plan HC.Moras koristiti sitnoliste biljke,da akvarijum dobije na velicini.Takodjene biljke koje rastu u ''nedogled'',jer je ipak 60-etak litara malo.

Sa filterom nemoj da se igras,i to odradi kako valja,znaci kanister ili spoljni stakleni.
Za ribe,razmisljaj,gledaj i sl.ali posto ce akvarijum biti biljni najbolje bi bilo da uzmes neke sitne jatne ribe,toga imas u izobilju.

I samo da kazem da si jedan od retkih pocetnika koji je lepo prezentovao problem,namere i pitanja.

Nikouro
Član

Član

Član od: 21.01.2010
Poruka: 15
Poslato: 27.02.2010 u 01:12 | IP Prijavljen Citiraj Nikouro

da krenem redom ... i ujedno na pocetku da vam se zahvalim na pomoci .

1. Hauba: Tu semu sa sijalicama si skroz omasio! Ja dosad nisam video sijalicu koja radi na 480V tj da na obe strane povezes fazu  znam sta ce da bude - 

dobro pimeceno Fricky`88 . greska u crtezu. gde je zelena tu je i plava, tako da nece biti . hvala ...
 danas se raspitivao za tajmere i moram reci da je izbor veoma tanak. moracu do blokova, pa da vidim sta ima tamo, a pre toga moracu da resim dilemu u vezi osvetljenja. naime ove "sijalice" koje sam planirao da postavim pod haubom imaju neku oznaku : Lighting 3U  20W  6400K   230V/50Hz . mene zanima sta je to 6400k ???
 Resenje je doneto ... aq. se lepi po primeru 1. ovih cu dana da definisem milimetre stranica i pravac kod staklorezca. TKK AQ. ima u romi a sobzirom da su mi najblizi, najverovatnije poseticemo ih u toku sledece nedelje.
a da , umalo da zaboravim. okvir ili ojacanje aq. od cega se izradjuje ???
filter ....hmmmm filter ??? imam iza aq. slobodnih nekih 15 cm a od kojih mogu da iskoristim 10 cm i to u duzini aq. prilaz bice malo otezan ali sta je tu je. posto ovaj sistem filtracije vode nisam planirao moracu malo detaljnije informacije da proucim i to uklopim pre sastavljanja aq. dobro bi mi dosao neki predlog ili eventualno slika ili skica takvog filtera i koja pumpa za ovu litrazu ???
ono sto mi je zapalo za oko i sto pokusavam da postavim kao baza pri formiranju aq. jeste taj prednji ili tepih HC cube. takodje , voleo bih tu pozadinu da izvucem ( u stilu zida ) sa Tajvanskom mahovinom usadjenoj u mrezi koja ce biti pricvrscena za zadnje staklo. sve ostale biljke nisu i konacne ... od ukrasa bice verovatno " keramika" ...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikouro's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikouro Poseti Nikouro's Homepage

Bio_biofizicar
Član

Član

Član od: 12.01.2009
Poruka: 19
Pol: Nije unešeno
Poslato: 27.02.2010 u 09:16 | IP Prijavljen Citiraj Bio_biofizicar

Citiraj: Nikouro
... mene zanima sta je to 6400k ??? 

K je jedinica za merenje temperature (Kelvin).

6400K ukazuje na boju svetla (ne predstavlja realnu temperaturu sijalice).

Ova karakteristika sijalica nastala je uporedjivanjem zracenja sijalice sa bojom zracenja idealnog crnog tela zagrejanog na navedenu temperaturu. Ona ne ukazuje gde se nalaze pojedinacni pikovi u spektru zracenju sijalice nego predstavlja sumarnu karakteristiku spektra (malo fizike).

Suncevo svetlo oko podneva po vedrom danu je oko 6000K do 7000K (napominjem da govorimo o boji svetla, a ne o intezitetu)

2000K-4000K je zuckasto - crvenkasta svetlost (sunce u svitanje i suton) 

8000K pa na vise je bljestavo belo - plavicasta boja svetlosti....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bio_biofizicar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bio_biofizicar

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Poslato: 27.02.2010 u 13:43 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Imas tajmere i kod kineza, oni mehanicki pa stavis na njega lopov i povezes sve sto ti treba preko tajmera tj svetlo. Mozda bi stvarno mogao umesto jedne stednjive stavis jednu grolux od bar 18W, bile bi lepse boje.
Spoljni filter bi trebalo da ti bude u principu dimenzija visina i sirina akvarijuma a duzina otprilike 10 cm, znaci poprecni presek aq sa 10 cm, to je min. a bolje je ako mozes i vise od 1/10 zapremine.
Koliko sam ja video aq ti je otprilike 63L, a staklo je 6mm? Za to ti ne treba nikakvo ojacanje, moj je 75L a sastavljen prednja strana 10mm, sve ostale od 6mm, cak je bilo i malih rupica (lose iseceno), popunjeno sa silikonom i sljaka ko ludo
Bio bio vidi se da si fizicar, bar si bas lepo objasnio, nisam ni ja to znao za sunce.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Nikouro
Član

Član

Poslato: 27.02.2010 u 15:47 | IP Prijavljen Citiraj Nikouro

u svakom slucaju bice mi zanimljivo ovih par dana, dok pretrazim forum i ukapiram kako sve to funkcionise sa filterom....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikouro's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikouro Poseti Nikouro's Homepage

Nikouro
Član

Član

Poslato: 07.03.2010 u 14:25 | IP Prijavljen Citiraj Nikouro

Filter ... Resio sam da napravim Spoljni filter za moj Aq. Ono sto sam izvukao od sveznalice Googla jeste sledece ....

Click on image to open in new window

Sta mislite ... valja li ili ne ??? Redosled filtracije treba da omoguci da se na pocetku odvija mehanicka filtracija a kasnije i bioloska.
Filter je dimenzija 40x10x35 i mislim da zadovoljava potrebe akvarijuma ?
Ono sto me interesuje jeste zapravo da li da pravim sa 4 komora ili 5 ??? Buni me ovaj zadnji preliv koji treba da obezbedi dovoljno vode da bi pumpa bila uvek pod vodom ...?   Takodje me interesuje koji je nacin bezbedniji po pitanju prelivanja i eventualnog praznjenja zadnje pregrade vodom ???
Interesuje me da li iko zna da li ima negde na Novom Beogradu ili u Zemunu da se kupi silikon Silirub Aq. Nasao sam u Ustanickoj ulici ali mi je suvise daliko ( a da budem iskren ne ide mi se preko Gazele...). Inace , staklo za Aq. je pripremljeno i cekamo silikon i malo toplije vreme pa da krenemo sa lepljenjem.

Nikouro
Član

Član

Poslato: 07.03.2010 u 14:29 | IP Prijavljen Citiraj Nikouro

a u medjuvremenu hteo bih da pripremim i filter, tako da ... dobro dosla pomoc sa svih strana

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Poslato: 07.03.2010 u 15:13 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Umesto te keramicke plocice bolje stavi neku plasnicnu resetku sa dosta otvora, da bi voda mogla bolje i brze da prolazi. Nejednak ili praznjenje dela gde je pumpa moze da se desi kad ima previse materijala a gusto nabijeni, voda slabije prolazi, tako je kod mene nivo gde je pumpa nizi za 2,3 nekad i vise cm, i jos kad se zaprlja filter zna da bude do pola...
Ja bi taj pesak tj medijum br. 3 izbacio i umesto njega ubacio aktivni ugalj u preko 4. medijuma, tako da ga mozes izvaditi kad ti ne treba bez da sve rasturas.
Moj je filter bio i sa peskom i svime i svacime al sam sve to povadio, ostavio samo vatu i bio kugle, a kad mi zatreba ubacim aktivni ugalj.
A ako ces sudnjer da stavljas nemoj onaj gusti nego onaj sa velikim rupicama, bas za to....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

Nikouro
Član

Član

Poslato: 07.03.2010 u 19:37 | IP Prijavljen Citiraj Nikouro

Upravo sam isekao staklo na dimenzije filtera.Ostalo je da se iseku pregrade, ali to cu sutra kod staklorezca ( nemam stakla vise ... ). produzio sam filter za 5 cm. Sada su mere 45x10x35 i to unutrasnje. Resio  sam da filter napravim sa 4 pregrad tj 5 komora.Mislim da je to bezbedniji nacin odnosno u slucaju da (  ne daj boze ) dodje do zacepljenja dovodne cevi ostaje samo peta komora bez vode ( to je  negde oko 5 lit. vode viska u Aq. ) sto i nije strasno .

Sta mislite o ovom sastavu filtera :

I- komora :

1.plastican djak od paprike
2.Perlon vata

III-komora :
1.Bio kugle
4.Keramicki valjci
i po potrebi Aktivan ugalj ...
Trebalo bi sutra da rasim koji ce precnik cevi biti stavljen ...
Imam pripremljene vodovodne cevi ( plasticne ) od pola cola, koja je izresetana ( izbusena ) nekih dvadesetak santima u vis ( sto bi trebalo da otkloni eventualno zapusenje cevi ??? )
Zna li neko gde mogu da kupim silikon na teritoriji NBG ili Zemuna ...

Nikouro
Član

Član

Poslato: 23.03.2010 u 10:34 | IP Prijavljen Citiraj Nikouro

imam velikih problema da se ulogujem na forumu ... nekad ne uspem ni posle dvadesetak pokusaja . moze li neko da mi kaze sta se to desava, inace bilo koji drugi forum ili stranicu otvaram bez problema ... pooooomooooooccc

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2