Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 57
Gostiju: 57
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: help umiru ribice Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Nikolasava
Novi član

Novi član

Član od: 01.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Užice
Poruka: 5
Pol: Muški
Poslato: 05.02.2010 u 09:24 | IP Prijavljen Citiraj Nikolasava

ljudi hvala svima koji odgovore na ovu temu,mnogo su mi popmogli,jer ja ne znam sta da radim,imao sam skalara i africkog somica za koga sam procitao da nije ribica za akvarijume,al mi baba sto prodaje ribice uvali i njega kao cistaca,posle sam video da je on mali monstrum,kupim jos jednog skalara i svi su neko vreme ziveli srecno i zadovoljno dok novi skalar malo veci od starog(inace oba su mala za skalare 5cm duzine je taj veci manji je 3) nije poceo da juri manjeg i da ga kljuca,ovaj se polako poceo da krije,nije hteo da jede,ona velika peraja na dnu stomaka mu se lomila i na kraju je uginuo,za to vreme somic ne dira nikoga vecinom spava a kada ne spava vrti se oko neke skoljke daleko od svih,to da je monstrum sa procitao na forumima ali ja zapravo nikada nisam video da je jurio neku ribicu,elem ubacim jos jednog ksifo muzjaka odraslog i sve ok,posle kupim jos 4 gupike,dve zenke(verovatno skotne jel su im stomaci veliki)i dva lepa muzjaka.ksifo poceo da juri zenke na pocetku ali tu se umesali muzjaci i pa se sve smirilo jedno mesec dana,ali juce nema jednog muzjaka gupija a drugome rep ocerupan,ja povadim sve ukrase iz akvarijuma da bi ga nasao ali nista,reko kad sam vec tu da uradim generalku akvarijuma i prevadim ribice u teglu,dok sam jurio somica primetim malu ribicu belu providnu,sad ne znam dal je to mladj od gupija,al me cudi da ih nema vise ,a zenke su isto sa velikim stomacima,i l ije mladj od skalara koji je mozda branio i osakatio gupije,definitivno je malisa uzrok sukoba,ali ne znam ko su mu roditelji,inace ocerupani gupi ppolako umire jer nemoze da pliva i pada na dno
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikolasava's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikolasava

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 05.02.2010 u 09:32 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Koliki je akvarijum?Sta je africki som?
Ta mala,providna riba je Gupika.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 05.02.2010 u 11:40 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Citiraj: Nikolasava
ljudi hvala svima koji odgovore na ovu temu,mnogo su mi popmogli 

Ja ne vidim na sta ovde moze da se odgovori?? Koje je uopste pitanje??

Sto se tog malishe tice, on nije uzrok sukoba, jer gupike ne brane svoje potomstvo, najcesce ih i same jedu, potomstvo brane ciklidi poput skalara itd...

Sto se skalara tice, cak i da ti se potrefilo da su muzjak i zenka, skalari od 5 i 3 cm nisu polno zreli za mrest!

Ispricaj ti nama lepo o velicini akvarijuma i filtraciji,  pa mozemo dalje... i ti ukrasi... I koliko cesto radis te tvoje "generalke akvarijuma"?

Nikolasava
Novi član

Novi član

Poslato: 05.02.2010 u 12:57 | IP Prijavljen Citiraj Nikolasava

Pa ovako,akvarijum mi je mali,40l,imam neku filterpumpu italijansku malu(takva ista je i atman at f101),koja je prema prodavcima iz radnji za akvaristiku dovoljna i za akvarijume od 60l,ali nemam nastavak za vazduh jer je nisam kupio novu pa mi radi kao filtar samo, a pumpu za vazduh sam kupio membransku spoljasnju,zuji ali ima dosta mehurica,i grejac atman 50w,ukrasi su plasticni mostic,pecinica,kratke biljke,i jedan drveni panj,on je malo veci.nisam ni jednom radio "generalku" do sada jer imam akvarijum tek 2 meseca,menjam im vodu sedmicno,hranim jednom dnevno,e da hteo bi jos nesto da vas pitam,kako kad perem filter da ne izgubim kolonije bakterija u njemu.
a taj africki somic ne mogu da se setim kako se zove,ali sam na ovom forumu cuo da ga ljudi ne preporucuju jer jede sve sto stigne,ulicni prodavci ribica ga prodaju kao cistaca,ali on samo spava i jede hranu kojom ga hranis a nista po dnu,ima velike brkove,postoji i albino,moze da poraste bas veliki,toga se secam kad sam citao o njemu

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikolasava's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikolasava

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 05.02.2010 u 13:32 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Za par Skalara je potreban akvarijum min.100-120 L zapremine.Tako da ih pokloni sto pre.U tvom akvarijumu mogu da se nadju samo sitne jatne ribe.
Kolonije bakterija neces izgubiti ako na mesec dana properes deo filter materijala u akvarijumskoj vodi.
Postavi sliku,da vidimo kako je to,pa da te uputimo.
Sto se tice te africke ribe,najbolje bi bilo da postavis sliku.

Nikolasava
Novi član

Novi član

Poslato: 05.02.2010 u 15:55 | IP Prijavljen Citiraj Nikolasava

Clarias gariepinus tako se zove somic,ukucaj na googlu ima i akvarijumskih a ima i ogromnih ribetina po 50kg,ili na engleskom Walking catfish

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 05.02.2010 u 16:38 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Citiraj: Nikolasava
Clarias gariepinus tako se zove somic,ukucaj na googlu ima i akvarijumskih a ima i ogromnih ribetina po 50kg,ili na engleskom Walking catfish

Na Wikipedii pise da jede velike ptice, moze da se krece po suvom i proizvodi nekakve glasne zvuke. Samo se pitam koji li idiot prodaje ovo nekome za akvarijum.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 06.02.2010 u 00:10 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

e bas je za akvarijum od 40L ja videh da moze da nabaci  do 54 kilograma!
toplo ti preporucujem sve ali bukvalno sve ispocetka. a ovde na sajtu ces da pronadjes i kako da se ne ponavljamo.

Burda
Član

Član

Član od: 28.12.2009
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 87
Poslato: 06.02.2010 u 00:22 | IP Prijavljen Citiraj Burda

nasao sam nesto na netu kaze da je svastojed i da za 8-10 meseci raste i do 1000g.jel to moguce da si stavio u aqvaeium

Nenomkd
Novi član

Novi član

Član od: 05.02.2010
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 8
Poslato: 06.02.2010 u 11:31 | IP Prijavljen Citiraj Nenomkd

i ja mislim da moras sve od pocetka jer ove ribe sto si stavio sad u aq bas i ne idu zajedno tako da ti odluci sta ces da gledas mislim na skalare ili gupike i onda vidi koje ribe idu sa njim a za taj  Walking catfish bolje da izbacis.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nenomkd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nenomkd

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2373 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2