Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 103
Gostiju: 103
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: afro americki mix Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
R-sinisa
Novi član

Novi član

Član od: 01.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 6
Pol: Muški
Poslato: 01.02.2010 u 13:03 | IP Prijavljen Citiraj R-sinisa

Nakon sto sam ceo moj stari akvarijum (ribe i bilje) poklonio jednoj skolskoj ustanovi za decu sa spec potrebama, resio sam s jeseni prosle godine da formiram novi, ali pomalo experimentalni tip. U pomalo ubiljen 130l aq nakon formiranja ubacio sam ramireze koji su se tu odlicno uklopili, nekoliko ancistrusa i koridorasa po potrebi. Nakon tri ili cetiri meseca to je sve super zazivelo, ribe napreduju, bilje se razlistava i sve je kako se pozeleti moze. a onda jedna suluda ideja... Palo mi je na pamet da ubacim afrikance. Nakon dobre pretrage po netu izbor je pao na Labidochromis. Pripremio sam teren tako sto sam ubacio nekoliko krupnijih i sitniih kamena, od njih napravio pecinice, po neku sigu i stari cup koji se vukao po podrumu. Uz par saveta prodavca koji nikako nije bio za varijantu ovog mixa i uz rezervni plan o selidbi ramireza u Amazon resio sam da ipak pokusam. Pored 1+3 Karleusa ubacio sam i 6 Cizumula mislim da je 2+4 a mozda i 1+5. Prvih 24 h je super proslo. Ramirezi su nesto veci i krupniji od afrikanaca pa je situacija jako zadovoljavajuca,cak sta vise u korist ramija kod kojih imam jednog nabusitog muzjaka koji ni sam sebe ne moze da podnese. Mislim da je on prvi zaveo red medju novopridoslim stanovnici, pa mislim da nece ni kasnije biti problema. Sto se bilja tice za sada je ok, kriptokorinu i nanu ne diraju, mada sam primetio da imaju obicaj da onako u prolazu gricnu izdanke spatofiluma koji se kod mene ludacki primio i raskrupnjao. Malo sam udavio sa temom, ali ako ima jos neko sa slicnim mixom ne bi bilo lose da mi da po koji savet da ne bi bilo .

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 01.02.2010 u 13:21 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

a jel moze neka fotka tog zanimljivog miksa...malo slicica :)

Darkoni
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.07.2008
National Flag of Netherlands Netherlands, Roterdam
Poruka: 218
Poslato: 01.02.2010 u 19:03 | IP Prijavljen Citiraj Darkoni

Kako ti stoji sa parametrima vode dali im je bar voda slicnog
kvaliteta u prirodi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Darkoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Darkoni Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Darkoni

R-sinisa
Novi član

Novi član

Poslato: 01.02.2010 u 20:25 | IP Prijavljen Citiraj R-sinisa

Pa ne znam koliko se poklapa. Jedino sto znam da su ramirezi dosta zahtevni, pa sam prvo vodu prilagodio njima. Kod mene su nekih dva meseca i super su napredovali. Idem tom logikom da ako oni budu zadovoljni kvalitetom vode kao zahtevnije ribe, afrikancima nece nista da skodi. Malo cesce cu menjati vodu u aq i to je to. Ne zelim da ih nesto mazim ili da im titram, to su ciklidi!!

R-sinisa
Novi član

Novi član

Poslato: 01.02.2010 u 20:34 | IP Prijavljen Citiraj R-sinisa

Click on image to open in new window

Click on image to open in new window

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 01.02.2010 u 22:28 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Sto u narodu kazu:''ne mesaj babe i zabe!''To vazi i za ovo.Odluci se da li ces Afrikance ili Juznoamerikance.

R-sinisa
Novi član

Novi član

Poslato: 02.02.2010 u 07:25 | IP Prijavljen Citiraj R-sinisa

Mislim da je samo stvar predrasuda o babama i zabama. Ovo ribe!

Srecansd
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 197
Poslato: 02.02.2010 u 07:45 | IP Prijavljen Citiraj Srecansd

Haracin te lepo savetuje ali ti neces da slusas, mnogo je razloga zasto ne treba mesati afrikance i juznoamerikance... Parametri vode na primer, afrikanci preferiraju tvrdu vodu a ramirezi upravo suprotno, biljke ce tesko da ti opstano pored afrikanaca a ramirezi bez biljaka se nece osecati bas najsigurnije ako nemaju gde da se sakriju... Razmisli dobro u ne bih da ti malerisem ali sumnjam da ce ta tvoja postavka da opstane...
Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srecansd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srecansd Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srecansd

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 02.02.2010 u 09:04 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Ne radi se o predrasudama,upravo ono sto je Srecansd napisao,traze razlicite uslove,a ti drugacije sem u odvojenim akvarijumima ne mozes to da im priustis,jako je prosto.

R-sinisa
Novi član

Novi član

Poslato: 02.02.2010 u 13:04 | IP Prijavljen Citiraj R-sinisa

Jasno je meni da ste vi u pravu. Pre nego sto sam se uopste smislio da tako nesto uradim ja sam znao da su oni Bog i sesirdzija, ali je meni bio izazov da probam da to opovrgnem. sto se bilja tice uzdam se u kriptokorinu. Lepo napreduje i za par meseci ce prekriti bar 1/4 aq. Uostalom videcemo za nedelju dana. Ako vidite oglas "poklanjam ramireze" znajte da sam to ja!

Diefaust
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 104
Poslato: 02.02.2010 u 15:18 | IP Prijavljen Citiraj Diefaust

Pazi, nije tolika frka, moze to sve da bude u jednom akvarijumu, labidohromisi su izdrzljive ribe i jedni su od najmanje agresivnih malawi ciklida... Tako da nece da riknu zato sto ti je voda kisela i meka, ali im definitivno nece biti dobro tu... Slazem se sa svim sto su rekli Haracin i Srecansd, potpuno su u pravu (mada je to nekako i logicno... mnogo stvari sam naucio i saznao iz Haracinovih postova )
Kriptokorina ce da ti opstane, anubia isto, mikrosorum...
Moje je misljenje da ce ti postavka uspeti, ali definitivno nece odgovarati ni ramirezima (labidohramisi ce da ih traumiraju cim porastu) ni labidohromisima (zbog parametara vode)
Ali u svakom slucaju zelim svu srecu

p.s. - okaci neku slicicu da vidimo kako to sve izgleda
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diefaust's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diefaust

Diefaust
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 104
Poslato: 02.02.2010 u 15:21 | IP Prijavljen Citiraj Diefaust

Naravno, mislio sam kad labidohromisi malo porastu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diefaust's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diefaust

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2