Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 41
Gostiju: 40
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bele tacke? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 751
Pol: Muški
Poslato: 04.03.2003 u 15:55 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Ljudi pomagajte..
Moj tupavi tata je bez pitanja kupio gibicepsa i ubacio ga kod malih diskusa a milion puta sam mu rekao da nista ne radi dok me prvo ne pita.. I tako.. sad mogu samo da ga psujem (ali ne u njegovom prisustvu da ne izvucem deblji kraj.. :o)

Zato pomagajteeeeeeeee
Treba mi neki efikasan lek koji ne pravi posledice po okolinu zajednickog akvarijuma..  Znaci ono sa solju ne dolazi u obzir. Karantinski akvarijum ne dolazi u obzir. Treba mi nesto za zajednicki akvarijum sto ce brzo da potamani bele tacke!

p.s.
zakljucak: Ribe iz uvoza su kliconoshe iako one same nisu bolesne!!! 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Jelena
Član

Član

Član od: 16.01.2003
Poruka: 22
Pol: Ženski
Poslato: 04.03.2003 u 20:57 | IP Prijavljen Citiraj Jelena

Ako su u pitanju oni paraziti sa kojim sa ja imala problema, sa koncentratom `plavog leka` Contra-Ichhyo (mislim da ga Turci proizvode i ako deluje smesno fenomenalan je) za jedno vece sam ih ubila sve. Stavlja se prvo vece sa iskljucenim filtrom 2-3 kapi na 10l, dok naredna 2 dana stavljas po 1 kap na 10l. Garantuje se da za 3 dana nemas parazite vise.

Pozdrav i srecno

Jelena 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jelena's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jelena

Jelena
Član

Član

Poslato: 04.03.2003 u 20:58 | IP Prijavljen Citiraj Jelena

ups greska, lek se zove Contra-Ichthyo

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jelena's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jelena

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.03.2003 u 01:02 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Super :) posto sam kupio upravo to pre nego sto sam procitao poruke :))))
Reci mi samo da li je obavezno iskljucivanje filtera?
Nemam aktivni ugalj u njemu ..
A filter bas i ne bih smeo da iskljucim jer mogu da dobijem svasta posle..
Prvo sto moram male diskuse da hranim svakih 3-4 h , pa se od mesa jako brzo muti voda.. a drugo je to sto ako ga na duze iskljucim mogu da unistim kolonije korisnih bakterija u filteru koje amonijak pretvaraju u nitrite i nitrate.

I reci mi samo da li si videla ikakvu promenu u vodi kad si sipala lek? Jer ja sam sipao 50 kapi na 200-250 L i voda uopste nije promenila boju

pozdrav i hvala
Marko

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 05.03.2003 u 05:26 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Gde si kupio lek? Koliko je ta radnja "pouzdana"? Lek Sapromax, koji prozivodi laboratorija iz Sremske kamenice, se stavlja 6 kapi na 25 litara vode i onda ponavljas sutra dan jos 3 kapi na 25 litara. Neki tipovi se dosetili pa ga razblaze i prodaju u bocicama "za 50 litara vode" znaci u jednu bocicu stavljaju 12 kapi leka i lepo zaradjuju. E sad fazon je kada se zabroje pa umesto 12 stave 10 ili 8 ili 6 kapi i boja koju dobijes nije ni priblizno onome sto dobijes kada stavljas orginalni lek. Mozda je i kod tebe to slucaj.

Telefon firme MAXVIT iz Sr. Kamenice je 021/462-087. I mislim da prave prilicno kvalitetne lekove i preparate.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 05.03.2003 u 05:28 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Da ne bude zabune:

SaproMax je lek za plesni ali prave i lek koji mislim da se zove IchtyoMax za bele tacke. Treba se raspitati.

Ako hoces mogu ti poslati i cist rastvor metilensko plavog u vodi. Bez dodatnih primesa. Problem je samo sto sam ga ja licno razblazivao (dobio sam ga u kristalima) pa koncentracuju odredjujes odokativnom metodom po boji vode.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Jelena
Član

Član

Poslato: 05.03.2003 u 09:40 | IP Prijavljen Citiraj Jelena

Filter se treba iskljuciti bar za noc pre nego sto stavis lek. Ja uvek lek stavljam pre nego sto im svetlo iskljucim, tako da nema problema oko zamucenja vode. Isto tako im dajem neku laksu biljnu hranu i ono sto ti savetujem iz licnog iskustva a ne iz nekog znanja da bar iskljucis na jedno 3 dana. I ja se raspitujem ovde jer nisam neki ekspert ali jedina dobra stvar u pojavljivanju bolesti je iskustvo vise. Ima ovde ljudi koji su bas iskusni i sve ce ti reci. Sto se tice leka Cira je u pravu mora promeniti voda boju ako je ne razlazu pa makar na svetlo svetlo plavo, ali sam sigirna da je lek kupljen u originalnoj boci bez ublazavanja bodom.

Pozdrav i srecno

Jelena

Jelena
Član

Član

Poslato: 05.03.2003 u 09:43 | IP Prijavljen Citiraj Jelena

Smanji kolicinu hrane a vodu kristalisi uspomoc hipermangana......

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.03.2003 u 16:36 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Hm.. Lek sam kupio u Amazoni. Deluje kao originalna bocica.. ima na engleskom , nemackom..  ima neku cudnu kapaljku u obliku pipka sa strane.
Juce sam stavio 2 kapi na 10 litara vode.. ali sa ukljucenim filterom.
Zatim je tupavi tata prehranio ribe pa sam morao da promenim 10-20 litara vode.. i onda sam sipao jos jedno odokativno 20-30 kapi i iskljucio filter.
Bio je iskljucen celu noc.. sad sam morao ponovo da ga ukljucim.
Sve je meni to jasno da bi trebalo da se hrane laksom hranom ili da se uopste ne hrane..
Ali onda mogu da bacim sve male diskuse posto ce zakrzljati sad kad su velicine 1 din.. do 2 din :)  Zato moram redovno da ih hranim.. i to smrznutom hranom koja jako brzo prlja vodu.  Ostalu hranu nece da jedu a i nije dovoljno hranljiva za njih.
Sve u svemu jutros situacija ista .. ima jos belih tacaka.. ali su od sinoc krenuli da se ceshu ko ludi.
Ne ostaje mi nista nego da cekam i dosipam lek.. a na kraju da linchujem caleta.

Sta mislite da sipam orvazil? Ili imam neki lek kupljen u Engleskoj  anti fungus , anti bacteria? jel moze to da pomogne?
Ili antibiotik koji ce da pobije sve zivo unutra pa i korisne bakterije :))))
hvala i pozdrav!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 05.03.2003 u 18:52 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Sta mislite da sipam orvazil? Ili imam neki lek kupljen u Engleskoj  anti fungus , anti bacteria? jel moze to da pomogne?
Ili antibiotik koji ce da pobije sve zivo unutra pa i korisne bakterije :))))
hvala i pozdrav!

Za orvazil ne znam ali anti fungus i anti bacteria sigurno i definitivno NE!

Samo bi jos pogorsao kvalitet vode a parazitima ne bi bilo nista.

Jelena
Član

Član

Poslato: 05.03.2003 u 21:09 | IP Prijavljen Citiraj Jelena

Naravno nisam rekla a to:

je povecaj temperaturu i dodaj so

Pozdrav

IvicaM
Novi član

Novi član

Član od: 11.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 8
Poslato: 06.03.2003 u 07:33 | IP Prijavljen Citiraj IvicaM

pozdrav,

da ne bi mnogo reskirala sa lekovima preporucujem ti Serin COSTAPUR, ako ti nesto znaci i zvanicno je registrovan i prosao je inspekcijske analize.Ovo bi  treba dosta da ti znaci. Jer imam losa iskustva sa lekovima koji su bili sumnjivog porekla pogotovo sa naseg podrucja i iz Turske. Desava se da kvazi proizvodjaci samo oboje vodu i prodaju je kao lek. Pre pocetka obavezno zameni trecinu vode u akvarijumu a u toku tretmana preporucuje se da se iskljuci svetlo da bi se ribice primirile i lek imao bolje dejstvo. Ovaj lek se moze koristiti i preventivno svakih dve nedelje.

puno srece u daljem lecenju

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.03.2003 u 15:37 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Hm..
Sinoc sam jos video da od ovog turskog bas nema neke vajde .. pa sam svratio u jednu prodavnicu gde sam uzeo Serin COSTA MED (original, made in Germany).
E sad .. covek mi je rekao da sipam 6 kapi na 10 litara.. a kad sam mu rekao da mi treba za diskuse , rekao mi je da sipak 3 kapi na 10 litara jer su diskusi osetljiviji na lek.. Ja sam ipak sipao 4-5 kapi na 10 litara..  (Kaze da se taj lek vezuje za kiseonik.. pa da zato moze da bude problem)
Sve u svemu rekao mi je da mogu da ostavim filter upaljen, bez aktivnog uglja.
Videcemo sta ce ispasti od toga svega.. po njegovoj prici za 2 dana vise nece biti ni jedne bele tacke u akvarijumu.. A ako ih budem posle 2 dana video po telu riba .. rekao je da ne brinem da su to mrtve bele tacke i da samo treba da sacekam da otpadne.
Valjda cu se resti ovih napasti
Hvala i pozdrav
Marko

Jelena
Član

Član

Poslato: 07.03.2003 u 21:32 | IP Prijavljen Citiraj Jelena

Marko

Ja sam stvarno imala uspeh sa tim lekom. ali ja sam pocela prvo da ih lecim tako sto sam ubacivala so (topik dole) gram soli na litar vode. Mozda mi je i to ubrzalo dejstvo leka. Nisam ti rekla da i kiseonik treba da se pojaca kao i so. To koliko sam cula do sada u vek se radi kad se lece ribice bas iz tog razloga sto se lek vezuje za kiseonik i time se smanjuje kiseonik u vodi. Ima istine i u tome da se lek razblazuje. Kod coveka kod koga uvek kupujem lekove ima najbolje cene, a veruovao ili ne isti taj lek u istom pakovanju itd je na buvljaku kosta jeftinije. Zapitala sam se dal je ovaj poceo da me potkrada ili sta je u pitanju. Odgovor je vrlo prost : razblazuju lek vodom. Sigurna sam da je to u pitanju jer kao sto si rekao voda nije promenila boju a ovaj lek je koncentrat tog leka, znaci jaci je i mora doci do promene boje. Koliko vidim svi su rekli po nesto pametno. Izaberi sta tebi najvise odgovoara i izleci te parazite. Bice bolje sigurno.

Pozdrav i samo napred

Jelena

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2402 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2