Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 45
Gostiju: 42
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Biljke koje podnose visoke temperature Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Milosmincic
Novi član

Novi član

Član od: 05.03.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 8
Pol: Muški
Poslato: 19.01.2010 u 11:53 | IP Prijavljen Citiraj Milosmincic

Pozdrav svima,

U stanu mi je jako toplo preko cele godine i temperatura u akvarijumu se ne spušta ispod 28 stepeni. Interesuje me koje biljke izdržavaju tu temperaturu pošto mi gotovo sve koje stavim istrule vrlo brzo.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milosmincic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milosmincic

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 19.01.2010 u 11:56 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

To i nije bas visoka temperatura nepogodna za biljke.Razlog zbog kojeg ti istrule je verovatnije vezan za svetlo,podlogu i CO2.

Napisi osnovne podatke o akvarijumu pa da ti pomognemo nekako!

Milosmincic
Novi član

Novi član

Poslato: 19.01.2010 u 12:11 | IP Prijavljen Citiraj Milosmincic

Karakteristike su sledeće:

Dužina 60 cm
Visina 35 cm
Širina 30 cm što će reći negde oko 60 l
Osvetljenje neonka Juwel day lite 15 w/438mm
Filter Juwel unutrašnji bioflow super 280 set ( tako piše šta god to značilo)
Vazdušna pumpa neka, jednom nedeljno dodajem tečno đubrivo Easy life pro fito i jednom u dve nedelje menjam po 1/3 vode. Alo treba još nešto kažite?

Pozz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milosmincic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milosmincic

Milosmincic
Novi član

Novi član

Poslato: 19.01.2010 u 12:12 | IP Prijavljen Citiraj Milosmincic

E da i podloga je sitan šljunak granulacije oko 1-2 mm

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.01.2010 u 12:24 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

A,nemas nista od hranljive podloge?

Da bi uspesno gajio biljke trebas da imas balans izmedju svetla,podloge i CO2.Takoreci,ti nemas nista od toga i to je glavni razlog zasto ti biljke propadaju.

Ako zelis i nezahtevne biljke moras da dodas svetlo,bar jos 15 W,to je neki minimum.
Hranljiva podloga je potrebna za vecinu biljaka,ali mnoge vrste mogu i bez nje(Anubie,razni Mikrosorumi,i sl.)

Profito ti ne sluzi nicemu jer nemas svetlo i CO2 koji bi im pomoglo da utrose mikroelemente,i time samo mozes da napravis problem sa algama...

Milosmincic
Novi član

Novi član

Poslato: 19.01.2010 u 12:44 | IP Prijavljen Citiraj Milosmincic

Hvala za savete. Kako da na postojeću podlogu dodam hranljivu i kako da rešim problem sa CO2?

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.01.2010 u 12:50 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Dodatno ubacivanje CO2 nije potrebno za sve biljke,reci koje bijke zelis pa da vidimo da li ti je potrebno...Isto je i sto se podloge tice..Da ne radis nesto sto nije potrebno nabroj koje biljke hoces da imas...

Milosmincic
Novi član

Novi član

Poslato: 19.01.2010 u 13:11 | IP Prijavljen Citiraj Milosmincic

Pa sad imam dve Anubius Nane i jednu onu lopticu, ne znam joj ime, ostalo sam pocupao jer je ruzilo akvarijum. Stavio bih jos dve visoke biljke u pozadini i jos jedno dve, tri manje u sredini akvarijuma. Sta mi preporucujes tj sta bi bilo najbolje za ove uslove koje imam? Naravno pojacacu svetlo i dodati nesto u podlogu ako je moguce. Hvala unapred 

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.01.2010 u 13:15 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Pa,mozes da se baziras na Anubiama,Riccia Fluitans,razne plutajuce biljke,Valisneria koju bi stalno morao da skracujes,ili Elodea Densa,sitnije Cryptocoryne.Ta biljka koju imas je Cladophora,i to je ustvari alga...

Thalassoma
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2009
Poruka: 161
Poslato: 19.01.2010 u 13:34 | IP Prijavljen Citiraj Thalassoma

Drugar! Evo ovako, ako hoces da imas biljke koje ne traze hranjivu podlogu, ja ti doniram valisneriu, "limun" (Hygrophila cherry leaf) i Hygrophila polysperma  a mozda nadjem i neki aponogeton, Naravno, to sve pod uslovom da malo pojacas rasvetu a moj savet ti je da nadjes neku TL-D 950 ili 965, Philips Aquarelle ili jednostavno jednu SUN Sun jer sve ostalo je dosta skuplje.

Javi se kada resis osvetljenje. Nadam se da ce to biti uskoro jer nisam siguran da cu jos dugo moci da drzim spomenute biljke.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Thalassoma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Thalassoma Poseti Thalassoma's Homepage

Milosmincic
Novi član

Novi član

Poslato: 20.01.2010 u 16:33 | IP Prijavljen Citiraj Milosmincic

Idem danas da kupim jacu neonku. Moze neki savet kako da obogatim podlogu? Hvala na ponudi za ove biljke, javljam se cim resim svetlo

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.01.2010 u 16:44 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Da ne bi vadio sve kompletno mozes da ubacis kuglice gline,imas puno na sajtu o tome,i da dodajes prihranu u tecnom obliku...

Thalassoma
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2009
Poruka: 161
Poslato: 21.01.2010 u 00:38 | IP Prijavljen Citiraj Thalassoma

Postoji jos nekoliko nacina da se resi pitanje nedovoljno kvalitetne podloge ali su sve to improvizacije. Na primer, mozes da kupis Osmocot i da ga ubrizgas u podlogu. Ja nisam probao ali kazu iskusniji akvaristi da je dosta dobra varijanta. Druga varijanta ti je sa vadjenjem biljaka i stavljanjem istih ili u saksijice ili u mrezice u kojima ima hranive podloge. Ovaj drugi nacin sam ja probao i dosta se dobro pokazalo. E sad... Sve je pitanje sta ti ocekujes od akvarijuma i da li planiras da pravis biljni akvarijum? Ako to budes zeleo jednog dana, mislim da ces ipak morati da formiras akvarijum skroz ispocetka. A do tada, izaberi neki od predlozenih nacina i pojacaj osvetljenje. Naravno, ponuda za donaciju biljaka i dalje vazi.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Thalassoma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Thalassoma Poseti Thalassoma's Homepage

Milosmincic
Novi član

Novi član

Poslato: 21.01.2010 u 13:58 | IP Prijavljen Citiraj Milosmincic

Probao sam juče da rešim svetlo, da dodam još jednu neonku od 15w ali je to kod mene nemoguće, tj naružila bi se celovitost poklopca i celog akvarijuma. Naime akvarijum je kupljen sa plastičnim poklopcem gde je već bila instalirana neonka i nije mnogo udaljen od površine vode tako da mogućnosti za improvizaciju ne postoje. U jednoj radnji u Zemunu su mi preporučili, i ja sam ih poslušao, neki aluminijum koji se stavi iznad neonke i on kao poveća osvetljenje za 100 posto. Ja u to nešto ne verujem ali videću kako će se pokazati. Kupio sam i neke tabletice pa sam ih stavio pored svakog korena. Ako bude nekih poboljšalja uskoro te kontaktiram za biljke. Hvala i za ostale savete za podlogu, probaću.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2