Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 92
Gostiju: 92
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4355
Najnoviji korisnik foruma: Cai6mi gjjj
Najviše poseta: 118
Dana: 25.10.2020
Članova [0], Gostiju [116]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: Ne rastu Ancistrusi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Zeljkomutavdzic
Član

Član

Član od: 05.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Mladenovac
Poruka: 18
Pol: Muški
Poslato: 11.01.2010 u 23:38 | IP Prijavljen Citiraj Zeljkomutavdzic

Posle mresta, mladi ancistrusi su narasli na otprilike jedan santimetar i dalje ne rastu.Hranim ih zelenom lisnatom hranom  za algare i tabletama koje prethodno jako usitnim. Hranio sam ih i kuvanim  tikvicama, zelenom salatom i blitvom ali su mi brzo uginjavali.

Imali neko ideju o cemu se radi, jedu spavaju uzivaju a ne rastu?

Hvala unapred

evo slika tate i tate i mame

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zeljkomutavdzic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zeljkomutavdzic

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 418
Poslato: 12.01.2010 u 00:13 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Velicina akvarijuma?? Koliko ih ima??

Sarcevb
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.11.2007
National Flag of Srbija Srbija, Bečej
Poruka: 179
Poslato: 12.01.2010 u 00:46 | IP Prijavljen Citiraj Sarcevb

Polako prijatelju narasce, samo im treba vremena. Samo nastavi sto kvalitetnije da ih hranis i ubaci im malo spiruline u ishranu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sarcevb's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sarcevb

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 12.01.2010 u 00:57 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Bez ljutnje ali mresni aq izgleda strasno,nadam se da ne zive u njemu,gde gajis malce???

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Zeljkomutavdzic
Član

Član

Poslato: 12.01.2010 u 13:58 | IP Prijavljen Citiraj Zeljkomutavdzic

Uvazeni kolega,

bavim se akvaristikom vise od 35 godina i smatram da sam pronikao, i pored toliko iskustva, samo u mali deo ove velike oblasti. Ancistrise sam mrestio do pre par godina  jednostavno, skoro kao gupike. Medjutim u poslednje vreme nece, pa nece. Samo sto im nisam pevao pesmu. Kod vas na forumu sam dobio neka nova iskustva od kolega akvarista da je da mrest potreban potpuno prazan akvarijum, 1 muzjak sa 2-3 zenke, podgovarajuca temperatura, aeracija i cesto menjanje vode. Malici, bar dve generacije zive sa roditeljima a za tim prelaze u drugi akvarijum. Fotografiju sto sam vam poslao je akvarijum za mrest, a on nema ulogu da bude deo prirode ili dna reke u mom domu. Napominjem da nikada u zivotu nisam prodao ni jednu akvarijumsku ribicu, niti cu vec mi je veliko zadovoljstvo poklanjati ih malisanima koji posle cesto dolaze po savete, brinu se o akvarijumu i prelepim stanovnicima u njemu. Zato verujem da razumete zasto je akvarijum onako prazan i neuredjen. Lakse se cisti i odrzava higijena u njemu a i, ne daj boze, bolesti lakse uoce.

Pozdrav svim drugarima i ljubiteljima akvaristike sirom sveta.

Zeljko

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zeljkomutavdzic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zeljkomutavdzic

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 12.01.2010 u 15:23 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Sve je to lepo, ali ti opet nisi rekao nista o akvarijumu i uslovima u kojima cuvas te problematicne  nerastuce malce... Ono sto uvek podsticajno deluje na rast, a to valjda i sam znas kad se vec toliko dugo bavis akvaristikom/mrestom, jesu ceste zamene dela vode i da nije guzva u akvarijumu.

Zuja
Član

Član

Član od: 11.10.2009
Poruka: 56
Poslato: 12.01.2010 u 15:40 | IP Prijavljen Citiraj Zuja

Pozdrav kolegi iz Mladenovca .
Da nisu mozda roditelji u srodstvu ?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zuja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zuja

Zeljkomutavdzic
Član

Član

Poslato: 12.01.2010 u 17:45 | IP Prijavljen Citiraj Zeljkomutavdzic

A da akvarijum je nekih 80 litara spoljasni filter, od ribica ima jedan veliki muzijak i dve zenke i jos 5 malaca ancistrusa.I nisu u srodstvu. Pozdrav za Zuju

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 385
Poslato: 13.01.2010 u 12:52 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

N.ekv vam je dao dobar savet,vrlo im je vazna redovna zamena vode.Ja u maticnom akvarijumu menjam jednom nedeljno vodu a tamo gde mi je mladj,dva puta nedeljno po 30-40%.Male ancije hranim smrznutom pripremljenom hranom i crvenom proteinskom.Leti kada ima zelene salate dobiju i to ali ovo mi je osnovna hrana.I jako lepo rastu i napreduju,jedan mrest mi je bio usporen ali zakacili su neke crevne parazite i posle tretmana orvagilom sve je bilo uredu.Crvena proteinska hrana ne valja za zivorotke ali za ancije je odlicna.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nemus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nemus

Zeljkomutavdzic
Član

Član

Poslato: 13.01.2010 u 19:59 | IP Prijavljen Citiraj Zeljkomutavdzic

U potpuno se slazem sa kolegom Nemus-om. Redovno se vrsi filtracija vode posto mi je spoljni filter os 22 litra. sastavljen je od vise slojeva: gruba koncasta vata, sundjer (sa sirokim rupama podseca na morski), sundjer gusti, srednje krupan sljunak i na kraju aktivan ugalj o sest plasticnih jezica. Za cirkulaciju vode koristim srednje jaku motornu pumpu koja na ulasku u akvarijum se racva na vise izlaza da ne bi pravio vrtloge i ometao ribe u plivanju. Vodu 1\4 menjam nedeljno, a skoro svaki treci dan odstranjujem necistocu sa dna istocivsi pet litara vode. Mozda sam bio malo nestrpljiv, malci su prebrodili kriticni period i sada su OK. Mnogo vam hvala na svim dobronamernim savetima.

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.05.2006
Poruka: 561
Poslato: 14.01.2010 u 10:04 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Ljudi...ancistrusi SPORO rastu. Nisam video ribu koja sporije raste od njega. Ni boljeg algara ni sporijeg rasta :)

Suki-ds
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Lazarevac
Poruka: 105
Poslato: 25.01.2010 u 12:35 | IP Prijavljen Citiraj Suki-ds

Pokusaj malo Artemije da ubacis u ishranu a ako je moguce proveri i da nije doslo do promene tvrdoce vode koju sipas uakvarijum. Meksa voda laksi mrest.

Thalassoma
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2009
Poruka: 161
Poslato: 25.01.2010 u 13:26 | IP Prijavljen Citiraj Thalassoma

Citiraj: Futurist
  Ljudi...ancistrusi SPORO rastu. Nisam video ribu koja sporije raste od njega. Ni boljeg algara ni sporijeg rasta :)

Pa sad... Navodno su Otocinclusi bolji algari jer se Ancistrusi "ulenje" kada malo porastu. Ne znam... Tako kazu iskusniji... Sta vi kazete na sve to?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Thalassoma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Thalassoma Poseti Thalassoma's Homepage

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2324 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2