Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 69
Gostiju: 69
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Upoznavanje
 Akvaristika » Upoznavanje
Tema Naslov: 100ak L Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Stdeyan
Član

Član

Član od: 25.12.2009
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 14
Pol: Muški
Poslato: 28.12.2009 u 20:31 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

da raste kod nas do jedno 2 kile , ja bih bio najsrecniji varalicar/ribolovac

kod nas su primerci od 300-400grama vec kapitalci ...

bandare koje sam ja hteo da ubacim trenutno imaju nekih 2 cm , bebe bandari hehehe i verujem da im treba dosta vremena da porastu u aq...a kad bi porasli , nazad u tamis

jos uvek nisam odustao od te ideje, ali bih vole da mi akvarijum prvo malo zivne sto se bilja tice i da jos stvari naucim koje su bitne za odrzavanje.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stdeyan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stdeyan

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Poslato: 28.12.2009 u 20:54 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Pa dobro Stdeyane, zar ti stvarno ocekujes da ce ti neko poverovati da si pocetnik? Pa ovako dobar aq, sa jednom od najoriginalnijih pozadina koje sam video je za svaku pohvalu 
Ako ga lepo aranziras i ubiljis bice to jako lep akvarijum! Ne bih da ti ponavljam savete koje si vec cuo, a sto se tice tvog drveta - ne vidim potrebu da ga oprljis let lampom jer je i ovako skroz ok (kazes da si ga prokuvao i nadam se da ne boji vodu).

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 28.12.2009 u 21:06 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

hvala Bradonja , nadam se da si ozbiljan kad si mi pohvalio pozadinu

ovu granu koju trenutno imam sam drzao dugo u vodi i kuvao u slanoj , ne pusta boju , nju sam ubacio cisto da privezem ove biljke/paprati da ne trule , tako su mi bar rekli

a panj sa granama koje se preplicu planiram tek da sredim ,samo sto imam problem , ne znam u cemu cu da ga kuvam , veci je od svih lonaca moje mame    , trenutno ubacujem jos nosaca za neonke , da ovih dana, ako nadjem neke `kvalitetnije` ubacim zbog bilja...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stdeyan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stdeyan

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 28.12.2009 u 21:38 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

daj molim te slikaj te biljke izbliza koje planiras da vezes za granu, ako su to one sa prve slike to su kripte i one se sade, a vec sam ti reko da je to normalna pojava kod njih da se tope dok se neprilagode novim uslovima...

daj sliku tog bilja, mozda imas i mikrozorume i anubie, pa to mozes da vezes, a moze i u podlogu, al samo korenje, ne rizon... bilo bi najbolje da das sliku bilja, pa da resimo problem...

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 28.12.2009 u 22:19 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

sad mi nista nije jasno ... kripte nisam vezao , imam taj mikrozorum jedan mali pelcer , a ovo drugo ne znam sta je ... sad sam se smorio sto sam vezao cele biljke, ne samo korenje... i pocelo je da se susi , a dok je bilo `zabijeno` u pozadinu izraslo mu je korenje od 10cm za nekih 10ak dana....

procitao sam da se isece staro korenje i stari listovi i da se onda veze , ali mi je izgleda promako podatak da se veze samo koren...

moracu da slikam...

Sloba Z
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd (Resnik)
Poruka: 337
Poslato: 28.12.2009 u 23:08 | IP Prijavljen Citiraj Sloba Z

slikaj slikaj pa da vidimo a sto se bandara tice i ja sam ribolovac obozavam da ih pecam i naravno ih uvek vratim a to da rastu do 2 kile je istina nasi mozda ne zbog uslova za zivot ali kada ih hranis sa proteinskom onda je moguce i naravno ako imas veci aq imas na youtubu mnogo videa sa njim u aq pa ako hoces potrudise i pogledaj ... pozz kolega i BISTRO!!!

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.12.2009 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

ne, ne, ne, nisi me razumeo, mikrozorume i nane ili neke drufe anubije mozes da vezes kako god hoce, dal oko korene ili oko rizona... a reko sam ako hoces da ih sadis, znaci sadis-moze ali sadis samo koren biljke, gledaj da rizon stoji iznad povrsine... ako bude u podlozi, vremenom ce rizom poceti da truli a samim tim i cela biljka... a sto se tice toga sto si cuo, da moze i tako, otkines svo lisce, korenje nemoras da diras i vezes samo rizom za drvo, stenu gde hoces i gledas kako biljka krece jova nanova-malo duze cej joj trebati, al rasce...

samo pitaj objasnicemo...

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 29.12.2009 u 00:49 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

kolega ribolovac :)
drago mi je da cujem da ih vracas u vodu :)
mislim da sam bas na ovom forumu procitao da ih neko smatra korovom i da je za bacanje... ali svako ima svoje misljenje...

elem , da se vratim na temu ... a tema je ... aq i neznanje

evo slika

levo mikrozorum cini mi se , a desno anubija

e sad ja sam posekao svo korenje sa ove desne i sad je u haosu a ova leva je bila lose , a sad mi se cini da raste ... gledacu da ih malo okrenem na gore , da budu vise prema svetlosti, mozda i granu da okrenem....

e samo da vam se jos jednom zahvalim za savete
jbg , ucim polako , verujte da je tesko nekome ko veze sa ovim nije imao do skoro , a brat me zarazio pa mi se vise i ne javlja
clan je foruma vec duze vreme , ShonePa , mozda neko i zna barabu ...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 29.12.2009 u 16:18 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

ne znam ko te je slagao da treba da odseces listove i korenje, sad se moli bogu da prezivi. cuo sam za trik da anubiji oseces vrh i listove da bi pustala pelcere ali ne i koren, mora sirota biljka od necega da zivi...

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.12.2009 u 19:55 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

stevo moze i ovako, 100% provereno, ja cesto to radim sa anubiama... 

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.12.2009 u 20:02 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

evo stevo i link http://www.aqua-art.org/readarticle.php?article_id=51 da nebude da izmislajm, link je preuzet sa aqua-arta, a valjda znamo da ovi momci znaju sta rade-ipak su oni tata mate za biljke... tako da nemam sta vise da dodam sem da sam ja to radio sa anubiama-malo im duze treba da krenu, ali krenu...stim sto sam ja kad odsecem sam rizon ubacivao rizon u filter(spoljasnji stakleni) pa i zaboravim na taj rizon, i kad menjam masu u filteru svakih mesec-dva se iznenadim kako napreduje lepo...

probaj stevo pa se uveri, nista te nekosta jedan mali rizoncic od 2-3cm da ubacis u filter ili vezes za granu...

ali sto si i sam reko-nisam seko korenje, samo listove, al na ovom linku kolko vidim sece se i korenje...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 29.12.2009 u 22:41 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

ne znam da li si procitao da sam napisao da znam za secenje listova ali mi nije receno da se sece i koreni da te ispravim nije rizoN nego rizoM. a mojim anubijama nikada to ne bi uradio one teraju pelcere  i vise nego sto treba kad bi malo brze rasle ja bi bio sretniji.

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.12.2009 u 22:52 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

ja se izvinjavam za gresku-mislim pravopisnu... a i ja sam napisao za koren, al kolko na linku vidim i koren se sece... a ko nebi voleo da malo brze rastu i anubie i mikrozorumi a i bolbitis...

pozz

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 31.12.2009 u 17:40 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

drugari opet mi treba pomoc

evo mresti mi se zenak koridorusa u velikom aq, nisam nista primetio , pa ih nisam prebacivao u manji , kao sto sam citao da treba... zenka se uznemirila , njuska po aq i baci po par komada ikre na raznim mestima.... a mali koridorus (nadam se da je muzjak) ide za njom i sav se nesto trese heheh , vidim da je sad saterao molike u jedan cosak

e sad , molim vas pomozite ... da li da par listova biljaka gde vidim ikru prebacim u mali aq , gde mi se trenutno nalaze male molike ?? da li ce biti neke sanse da se izlezu mladi ?? verujem da ako ostavim u velikom aq da ce sve pojesti ...

Nebojsa.85 pomagaj , ti mi uvek das neki savet

pozz

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2