Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 64
Gostiju: 64
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Upoznavanje
 Akvaristika » Upoznavanje
Tema Naslov: 100ak L Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Stdeyan
Član

Član

Član od: 25.12.2009
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 14
Pol: Muški
Poslato: 26.12.2009 u 01:38 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

pozdrav,
zovem se Dejan i iz Zrenjaina sam.

svoj prvi aq sam uz pomoc brata napunio pre 20ak dana,
iskren da budem u aq sam hteo da ubacim male bandare, stravstveni sam varalicar i obozavam ovu borbenu ribu :)

ali sto vise citam forume i upoznajem se sa akvaristikom mislim da ce i ovaj prvi aq biti mali za sve moje zelje i ideje ;)

sve pohvale za forum , brdo stvari koje su me zanimale i oko kojih nisam imao pojma nasao sam ovde, citajuci shvatio sam koliko je akvaristika ozbiljna , da nije samo `kada` puna vode sa par ribica...

polako se upoznajem sa biljkama , odrzavanjem , ribama, tehnikama i ostalim stanovnicima aq...

par fotografija, svaka sugestija , pohvala (ako ima nesto sto se moze pohvaliti ;) ) , kritika su dobrodosle !

dimenzije: 100x40x40
filter: spljasnji stakleni ,pumpa 150l/h
grejac: atman 50w (temperatura bez problema oko 24c)
biljke: ne bih da se frljam sa imenima :)
ribe: pre par dana sam ubacio par test ribica, 3 koridorusa i 4 black moly ( jedna mi se `porodila` pre par sati , 18kom malaca :) )

malci u kanti , nadam se da ce preziveti do sutra kad ih selim u drugi mani aq sa grejacem i ostalom opremom

jos jedan pozdrav i nadam se da cete imati strpljenja za moja pocetnicka pitanja :)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stdeyan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stdeyan

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 26.12.2009 u 02:21 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

za pocetak tj za prvi aq je i vise nego dobro e sad malo kritika, al bicu blag sobzirom da si pocetnik ovako nesvidja mi se sto si stavio obicne sijalice-rekoh bi, mozda gresim... znaci bolje ubaci 2-3-4 neonke, manje trose, daju prirodniju svetlost, lepo razbacavju svetlost-zato i mislim da imas obicne sijalice-zuckasto mi, i vidi se na slikama da je svetlo na 2 mesta dosta jace...

a druga zamerka za pocetak je ta pumpa u filteru, 150l/h, ipak je taj aq od 160l i prporucio bih pumpu od makar 450l/h ako ne i jacu...ja na 105l imam pumpu od 600l/h sto neznaci da i tebi trba bas tolko jaka...meni je potrebna zbog sto boljeg raznosenja hranjivih materija po aq, jer mi je aq biljni...znaci za tvoj aq moja preporuka je pumpa od 450l/h ili 500l/h...

sve ostalo za pocetak je super...samo citaj i pitaj sve sto te zanima i polako ces uploviti u ovaj prelepi svet :) a za malce nebrini, prezivece do sutra-bilo bi dobro da im samo ubacis rasprsivac u amper do sutra...

pozz i dobrodosao

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 26.12.2009 u 10:21 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Kakva ti je to pozadina? Svidja mi se. Da...Samo resi osvetljenje za pocetak i bice mnooogo lepse, inace odilcan pocetak.

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 26.12.2009 u 11:15 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

hvala vam na dobrodoslici :)

samo da ispravim jednu gresku , dimenzije su 70x40x40, u brzini napisao 100...
gledacu da pojacam malo protok vecom pumpom.

trenutno rasveta je 1xT8 18w 765 + 2xhalogene sijalice 12v-35w, njih sam stavio jer sam hteo da se poigram sa snopovima svetlosti koju bacaju na pozadinu.
u planu mi je da ubacim jos 1 T8 neku kvalitetniju ili ako uspem da se prebacim na 2xT5HO , ali ove male halogene ostaju na pozadini , pale se nezavisno od neonki , cisto zbog efekta koji mi se svidja :) slike su dosta tamne ...

kada smo ubacivali biljke, gledali smo da bude manje zahtevno, lepo je krenulo da se razvija u prvih 15ak dana , novi izdanci , ali od kad sam ubacio ribe i grejac dosta listova na svim biljkama je pocelo da se susi ....

pozadina, radio sam je od stiropora, sekao , topio , lepio silikonom. prelio par puta lepkom za plocice sa dodatkom nekog DRAMIN proizvoda za plastifikaciju , koji omogucava da se ovako pripremljen beton/malter koristi u tankovima za pijacu vodu i prehrambenoj industriji ....
boje su BAYER_ove za beton, praskaste i dodaju se prilikom mesanja semse.

veoma mi je drago sto sam od vas iskusnih cuo da ima neceg za pohvalu u aq :)

konacno slobodan vikend , idem da sredim malce i da spremam panj vinove loze :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stdeyan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stdeyan

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 26.12.2009 u 13:16 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

to sto ti se susi-gledao sam na 2-3 sliki, imas kriptokorine, sto je za njih normalno-Melting- pojava kod kriptokorina kad se prilagodjavaju na nove uslove.... ja kad prebacujem kripte u drugu sredinu tj u drugi aq-isecem sve stare listove, ostavim samo par mladih da bi se sto pre prilagodila na nove uslove...

sto se tice svetla, mislim da bi ipak bilo bolje da izbacis te halogenke i ubacis tu t8 neonku ili jos bolje te t5-ne znam koje ces,al koju god da ubacis t5-neces se pokajati...a sto se tice stene i efekta...mislim da ces pre postici neki bolji efekat sa npr plavim led diodama uperenih u stenu nego pre sa tim halogenkama...al tvoj aq-tvoja stvar...bitno je da je on tebi lep i da uzivas u njemu...

lozu bolje potopi u neki amper, i samo ga opteret sa nekim ciglama...menjaj vodu svaka 2-3 dana i za mesec dana ce biti spreman-napice se vode, a nece biti i toliko plesni, kad zavrsis sa takvim potapanjem, onda ga prokuvaj na 2-3h u slanoj vodi... ako hoces brze to, onda kuvaj, al obavezno ancistrusa ubaci jer ce panj 100% poceti da balavi-plesni...

pozz

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 26.12.2009 u 14:46 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

ok , eksperimentisacu sa diodam , a neonke nadam se da ce biti t5 uskoro , citao sam da su mnoogo bolje od t8 , da bilje sa njima lepo napreduje, ima u zr_u prodavnica elektro materijala dosta snabdevena rasvetom/neonkama za aq..

malci dobili aq od 30ak litara , rasprsivac vazduha i grejac na nekih 27c, malo usitnjene hrane za koju vidim da su se zainteresovali.

panj je vec potopljen duze vreme , mislim da cu ga malo potamneti let lampom , pa kuvanje ...

nego ancistrus ? mozes li mi malo pojasniti sta je ovo

Sloba Z
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd (Resnik)
Poruka: 337
Poslato: 26.12.2009 u 16:38 | IP Prijavljen Citiraj Sloba Z

Citiraj: Stdeyan
ok , eksperimentisacu sa diodam , a neonke nadam se da ce biti t5 uskoro , citao sam da su mnoogo bolje od t8 , da bilje sa njima lepo napreduje, ima u zr_u prodavnica elektro materijala dosta snabdevena rasvetom/neonkama za aq..

malci dobili aq od 30ak litara , rasprsivac vazduha i grejac na nekih 27c, malo usitnjene hrane za koju vidim da su se zainteresovali.

panj je vec potopljen duze vreme , mislim da cu ga malo potamneti let lampom , pa kuvanje ...

nego ancistrus ? mozes li mi malo pojasniti sta je ovo

prvo smanji tim malcima molija temperaturu stavi na 24 C a ancistrus ti je algar vrlo lep i koristan za akvarijum verovatno si ga video u pet shopu to su one sarene ribice sto se lepe za staklo a izmadju ostalog kucaj u guglu i vidi tako ti je najlakse ! sto se tice rasvete ona mi se svidja bas lepo izrazava pojedime delove aq ali takodje mozes koristiti i led diode sve je stvar ukusa . Sta planiras da drzis od ribica ??? Verovatno nesto africko zbog pozadime

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 26.12.2009 u 20:33 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

temperatura smanjena na 24c ;)

nisam googlo ancitrus pomislio sam da je neka hemija/specija ;)

od ribica jos uvek ne znam sta cu :))

svidjaju mi se ciklidi , ali to na prolece i veci aq ako se odlucim na to....
za jednu vrstu znam koju cu ubaciti , to je ancitrus hehe
da li mogu da ubacim i botiu sa njima ? da ne bude guzva dole pored koridorusa i ancitrusa :D

Sloba Z
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 26.12.2009 u 21:37 | IP Prijavljen Citiraj Sloba Z

mali ti je aq za botiu ! sto jel imas puzeve??

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 26.12.2009 u 21:55 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

imam 2 hehehe

vidim da sam krenuo u pogresnom pravcu oko opremanja aq, kada vidim nesto sto mi se svidja odmah bih to stavio hehehe, zato sam pitao za botie...

ostaju koridorusi + ancitrusi , a za ostalo ne znam jos uvek

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 27.12.2009 u 01:52 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

interesantna pozadina i solidna litraza, mozda malo vise biljaka sto se tice tih bandara znam da sam ih video ali ne mogu da se setim kako izgledaju ali nema veze da ne duzim ja u jednom akvarijumu imam suncanicu, suncicu ili kako god da je vec zovu, korovska riba ali je u akvarijumu fantasticna, obozavam je i veeeeoma je izdrzljiva. jos jedna stvar nemoj nikada da mesas ribe npr da sed medju te ubacis bandare odluci se za jedno pa polako....
i nase recne ribe se mogu uspesno drzati u akvarijumu ali ono sto imamo kod kuce naravno nikad nije interesantno

Stdeyan
Član

Član

Poslato: 28.12.2009 u 11:52 | IP Prijavljen Citiraj Stdeyan

^Stevo.er

bandar

izbacio sam halogene sijalice, ispod njih su pocele da se pojavljuju neke crne alge , tacno ispod snopova svetlosti koji obasjava pozadinu ... izgleda da je njihova svetlost jedino dobra za razvog algi...

jedno kratko pitanje , da ne otvaram novu temu...
koliko ovi moji malci treba da budu odvojeni u drugom aq ?
nasao sam u nekim od tema da je to 5-6 dana , pa do par nedelja.... koja je to velicina odprilike ?
klopaju super i vidno napreduju , samo mi je problem sto nemam filter za njih i pored menjanja polovine vode , voda je dosta prljava...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 28.12.2009 u 17:25 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

halogena rasveta nije dobra za akvaristiku jer ne daje dobar spektar svetlosti, koristi se metal halidna rasveta. malce drzi dvojeno bar dok nedodju na 1cm i budu veci od usta drugih riba jer sve sto moze da stane u usta tamo ce i da zavrsi.
Interesantan taj bandar ima lepe boje...

Sloba Z
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.12.2009 u 17:40 | IP Prijavljen Citiraj Sloba Z

samo sto je grabljivica kakve nema i raste do jedno 2 kile osim toga je super 

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2439 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2