Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 51
Gostiju: 48
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: Sta ubaciti sa skalarima Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Brakulla
Član

Član

Član od: 03.12.2009
National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 11
Pol: Muški
Poslato: 06.12.2009 u 23:41 | IP Prijavljen Citiraj Brakulla

Sta da ubacim sa skalarima imam samo 3 skalara 1 japanku i cistaca stakla a akvarijum je veliki 230l izgleda dosta prazno.Za skalare znam da su teritorijalni i da zahtevaju velike akvarijume dali da ubacim samo jos jedan par skalra ili sta drugo????

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 06.12.2009 u 23:50 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Mozes jos dosta toga da ubacis,(od ciklida)
ramireze,apistograme,alpistonoze,onda razne tetre,corydorase....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Poslato: 07.12.2009 u 09:21 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Japanka i skalar se bas i ne slazu....... A jako je lepa kombinacija skalara i neon tetre. To i ja planiram da uzmem.... Uzmi jos 2 skalara i najmanje desetak neonki, a cuo si koje jos ribe idu sa skalarom. Imaj u vidu i litrazu akvarijuma, pa nemoj da pretaras sa brojem riba. A ako ti aq izgleda prazno uvek ga mozes popuniti nekim panjem ili biljkama....

Bojan-84
Novi član

Novi član

Član od: 25.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Obrenovac
Poruka: 1
Poslato: 07.12.2009 u 11:47 | IP Prijavljen Citiraj Bojan-84

PA ZAR NECE SKALAR DA UBIJA NEONKE !!!!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojan-84's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojan-84

Brakulla
Član

Član

Poslato: 07.12.2009 u 12:59 | IP Prijavljen Citiraj Brakulla

Hvala sto ste mi odgovorili ali sto se tice neonki imao je iskustvamoj prijatelj sa njima skalari su mu bili ogromni i smazu sve sto im se nadje na putu ja nisam mogao da verujem koliki je 1 zalogaj skalara proguta celu ribu.A sto se tice panja ubacicu mopan ili sta vec ako imate bolje resenje.J sam uvek za misljenje vise ljudi deset coveka su pametnija od jednog.

Brakulla
Član

Član

Poslato: 07.12.2009 u 13:10 | IP Prijavljen Citiraj Brakulla

I da zaboravio sam da pitam dali mogu sijamskog borca sa skalrima on mi se dosta svidja samo da im ne gricka repove.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3055
Poslato: 07.12.2009 u 21:03 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Zavisno od skalara,ali hoce da pojedu neonke i ostale manje jatne ribe,japanka u tom aq nema sta da trazi,ali na tu litrazu moze da se "provlaci" u aq,ako je niko ne dira naravno.

Sa skalarima se lepo kombinuju neke vece tetre koje ne plivaju mahnito,preporucujem crnu tetru i santafilomene,zatim neke vrste labirintovki kao sto su trihogasteri i kolise,moze i borac,ali neka je mlad kad udje u aq zajedno sa ostalima,ribe dna mozes slobodno,koridorasi koje hoces i to je to.

Ostani samo na jednom paru skalara zato sto ti aq nije dovoljno veliki za vise skalara.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 08.12.2009 u 02:12 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Za iskustva sa drzanjem skalara i japanki mozes da pitas nasu dragu Qwerty, tacnije Becu... mislim da ce japanka kasnije da izvuce deblji kraj, tako da ako mozes resi je se...

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.12.2009 u 09:16 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Dario, jel to znaci da ne bih trebao da experimentisem sa skalarima i neonkama ili da rizikujem? Deluju mi kao prelepa kombinacija, ali dzbe sve to ako ce skalari da ih jedu....?

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.12.2009 u 11:10 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Bradonja, ma nece, Dario malo preteruje tu, samo nemoj uzimati neke sitne, uzmi kraljevsku neonku i uzivaj.... off topic- jel dobro skalar???

Bauk011
Član

Član

Član od: 28.07.2008
Poruka: 25
Poslato: 08.12.2009 u 11:24 | IP Prijavljen Citiraj Bauk011

Ja sa mojim skalarima drzim jos i Plati, Hokey tetre, par ramireza i Brochise...Idila, niko nikoga ne dira...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bauk011's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bauk011

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.12.2009 u 11:57 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Jovane, skalar je super, samo sto malcice ubrzano dise (ali daleko normalnije nego prve veceri kad je pod stresom usao u aq). Danas sam mu dao vrlo malo one hrane i nije hteo da jede...... Ali pliva skroz normalno.....

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.12.2009 u 15:16 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Da da, to je za ocekivati, on je izasao iz vode sa puno CO2 u koju se dodaju nitrati i fosfati u tvoju vodu koja ove stavke nema... to moze biti prvi razlog... drugi razlog moze biti to sto je period od 7 dana za ciklianje tvog akvarijuma dosta mali, to smo vec zakljucili, ali on je snazna riba , tako da se nadam da ce uskoro biti sve ok... kupi par vrsta hrane pa mu ponudi, dodaj i malo nitriveca da ubrzas proces stvaranja bakterija, jer njih nemas ako nemas pre toga izmet neke ribe... smirice se on vremenom, kad se sve stabilizuje, ostaje nam samo da se nadamo najboljem I jos jedna stvar oko filtracije, skalari zive u mirnim i savrseno cistim vodama sa malo turbulencije, na tebi je da nadjes resenje kako da smanjis turbulenciju vode u akvarijumu, a da ti pri tome filtracija bude odlicna i efikasna, ja sam to recimo uradio tako sto nisam smanjivao protok pumpe, nego sam onu izlazno crevo od pumpe okrenuo da bije u zid akvarijuma, imas puno slicnih resenje, pa ti vidi sta ti odgovara i srecno i javljaj situaciju preko PP-a

P.S. izvinjavamo se jos jednom za offtopic, buducu komunikaciju cemo nastaviti preko PP... 

Brakulla
Član

Član

Poslato: 08.12.2009 u 15:56 | IP Prijavljen Citiraj Brakulla

Ljudi necete da mi verujete ali kada sam prvi put aktivirao akvarijum jos dok nista nisam znao o tome pocele su naglo da mi crkavaju ribice japanka,sijamski borac,pangazijus(ajkulica),japanka teleskop sve su crkle od neke bakterije i od neke infekcije samo su mi skalari preziveli ja sam svu vodu izbacio i sipao novu u akvarijum samo jedan dan mi se filtrirala ja sam ubacio skalare i evo su i sada zivi i zdravi     .

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2