Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 58
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: crvenilo na skalarima i mladji Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Mirkobgd
Član

Član

Član od: 29.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 10
Pol: Muški
Poslato: 29.11.2009 u 02:01 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

Klinci su mi pre sest meseci dobili akvarijum na poklon. kupili smo oko pet skalara. izdvojila su se dva kao par i bila su vrlo agresivna prema ostalim. Ostao je samo par. Primetio sam da se mreste pa sam ukapirao da ne vredi kupovati nove ribe. Pre vise od mesec uspesno su se omrestili i trenutno u akvarijumu ima oko 25 malih. Hranim ih serinom artemijom iz kesice. Nisam uspeo da saznam koju kolicnu treba davati ribicama. Ja kesicu podelim na oko 5 delova. Prvo u flasu izvucem iz akvarijuma litar vode, sipam 1/5 kesice artemije dodam malo soli i stavim rasprskivac u flasu i posle 2-3dana to dam ribama. Imam tri flase koje vrtim tako da imam za svako vece.

PROBLEM! Roditelji imaju crvenilo u gornjem delu. Zenka ima vise i lici na popucale kapilare pod kozom. Male ribice imaju oko 1cm i mozda i oni imaju. Nikada nisam video mladj pa neznam kako treba da izgleda. Formirala su se i bocna peraja. Citao sam dijagnosticku kartu i nemogu da prepoznam bolest. Prepodstavljam da je bakterija posto je prisutno kod oba skalara. ALi kako dati lek koji nece pobiti mladj. Neznam sta da radim, deca ce mi biti jako tuzna ako se nesto desi. Nemam nikakvo iskustvo. Svi kazu da smo srecnici sto su nam se izlegle ribice ali sta sad. Molim vas pomozite ako mozete. Uspeo sam i da slikam ako neko hoce da vidi.

hvala

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mirkobgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mirkobgd

Civi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 12.11.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 112
Poslato: 29.11.2009 u 10:44 | IP Prijavljen Citiraj Civi

Ne znam sta je to ali okaci sliku tako ce neko lakse prepoznati sta je to i uputiti te na lecenje, mislim skalare.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Civi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Civi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Civi Poseti Civi's Homepage

Petar_Kozic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vinča
Poruka: 421
Poslato: 29.11.2009 u 18:14 | IP Prijavljen Citiraj Petar_Kozic

KATASTROFALNA GRESKA !!!!    

Verovatno ti je voda u akvarijumu slana do iznemoglosti a verovatno i prljava od neizleglih naupila.

Vidi ovako. Velika greska kod koriscenja artemie. Prevelike doze im dajes i ne spremas je kako treba. Pitanje je uoste koliko zive artemie stigne do ribica.

Prvo sipas malo odstoajle vode u flasu ne iz akvarijuma. U 1L sipas jednu ravnu kasicicu soli, najbolje morske ako nema onda kuhinjsku.

Zatim, sipas artemiu iz te tvoje kesice. Dovoljno ce biti samo na vrh jedva malo tih sitnih jajasaca. To ce biti dovoljno za jedno hranjenje.

Onda ubacis crevce iz pumpe za vazduh do dna te flase i pustis da bucka artemia. Temperatura vode treba da bude oko 25-26 C. Mozes flasu da namestis da visi u akvarijumu da ne bi morao da je dogrevas.

Nakon 24h iskljucis pumpu i sacekas 5 min. Na vrhu vode u flasi ce isplivati ljuske od jaja izlezenih racica. Na dno flase ce oasti ne izlezena jaja koja se verovatno nece nikada ni izleci, a u sredini ono sitno narandzasto sto pliva to je izlezena artemia i to je ono sto jedu ribice.

Sada uzmes jednu plasticnu casu. Odseces joj dno. Preko rupe na dnu stavis komad platna najbolje svile (od neke marame ili sl.) i vezes gumicom za tegle da ti to bude dno.

Sa spricem ili tankim crevom iz flase izvlacis samo te zive artemie u tu casu odnosno sito. Kada izvuces artemiu pustis je ispod cesme da se ispere od soli. Zato smo i pravili ovu casu sito.

Kad si ih isprao dajes ribama da jedu.

Ti si sipao sve u akvarijum sto nikako ne valja jer jaja i ljuske od artemie prljaju vodu i trule a pogotovo sto si ribe nalivao slanom vodom.

P.S. Kad ostavis posle 24h da se artemia slegne mozes da je stavis na neko mracno mesto i onda sa malom baterijskom lampom osvetlis jedan deo flase i tu ce se skupiti najvise artemie jer ona ide na svetlo.

Toliko od mene. Pozdrav. 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petar_Kozic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petar_Kozic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Petar_Kozic Poseti Petar_Kozic's Homepage

Mirkobgd
Član

Član

Poslato: 30.11.2009 u 01:59 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mirkobgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mirkobgd

Mirkobgd
Član

Član

Poslato: 30.11.2009 u 02:01 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 30.11.2009 u 02:12 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Nije nista strasno.
To je normalno kod trikolora,zato se tako i zove varijatet,sto skalar ima tri boje crnu belu i crvenu,stim sto crvena nije uvek crvena,vec varira izmedju zute i crvene u zavisnosti od raspolozenja ribe.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Mirkobgd
Član

Član

Poslato: 30.11.2009 u 02:16 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

zahvaljujem se na pomoci. Da nije bi lo ovog sajta ne bi ni znao za artemiju, negde sam procitao ali nisam nasao o nacinu davanja i  kolicini. Sada sam shvatio gde sam gresio i skroz je logicno. U flasu sa litar vode nisam sipao vise od 1/4 kafene kasikice soli. Ali je definitivno previse upadalo ne izlegle artemije sto je sada napravilo problem. Ja ih hranim ovako sigurno tri nedelje.

Akvarijum je mali, oko 45lit sa dva skalara i trenutno oko 22malih velicine oko 1cm. Da li treba da ih lecim ili ovo nije nista ozbilno. Ribe se krecu normalno, normalno uzimaju hranu, mozda su eventualno vise plasljivije nego ranije ali to je mozda normalno zbog mladih.

hvala

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.11.2009 u 02:23 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Suvise ti je mali akvarijum za skalare,pod hitno ih trebaci u veci akvarijum,inace ili ce zakrzljati ili uginuti.To su krupne ribe,koje narastu preko 15cm u precniku(bez peraja).
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Mirkobgd
Član

Član

Poslato: 30.11.2009 u 02:25 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

Najvise bih voleo da je tako ali meni ovo vise lici na podliv.

Mirkobgd
Član

Član

Poslato: 30.11.2009 u 02:33 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

znam da je mali i planirao sam da napravim novi od oko 150l i to vrlo brzo. Voleo bi da drzim iskljucivo skalare. Ovaj par je prelep. Mada ako im dodam nove (ne vise od 2-3)rastgnuce ih ako ih. Neznam ni sam.

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.11.2009 u 02:34 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Mislin da nije,sacekaj da vidis sta ce drugi da napisu,a u medjuvremenu spremaj veci aq.

Mirkobgd
Član

Član

Poslato: 30.11.2009 u 02:36 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

hvala

Molamola
Zaslužni član

Zaslužni član
Nevidjena pitanja

Član od: 20.11.2007
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 781
Pol: Ženski
Poslato: 30.11.2009 u 11:13 | IP Prijavljen Citiraj Molamola

Slike su jako mutne pa se ne vidi da li su to normalne mrlje tj obojenost kod trikolora ili se radi o bukvalno hemijskim nagoretinama koze, tj koza je skroz upaljena, kao opecena ili solju ili nitratima. Morao bi da das bolju sliku. Da li si primijetio da se skalari ceskaju o dekor ili podlogu. To izgleda kao da se malo nagnu i brzo prodju kraj nekog coska i ocesu se od njega. Da li grickaju jedni drugima kozu ili slicno?
Za sada posmatraj, vrsi redovnu promjenu vode i sifoniranje dna i ocisti blago filter, tj izvadi iz njega aktivni medijum i samo blago promuljaj u akvarijumskoj vodi koju si prije toga izvukao iz akvarijuma. Kad ovo zavrsis tj kad voda bude cista trebalo bi da se vrlo brzo za dan dva vide promjene na bolje.

Svakako javi za ovo ceskanje i probaj da ih uslikas nekim boljim fotoaparatom.

Mirkobgd
Član

Član

Poslato: 01.12.2009 u 00:38 | IP Prijavljen Citiraj Mirkobgd

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2