Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 92
Gostiju: 92
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: Biotop reke Gang Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Pol: Muški
Poslato: 05.12.2009 u 17:36 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Slazem se sa Rogusom i mislim da si omasio podlogu.Kvarcni pesak ili dunavac/moravac bi tu mnogo lepse i prirodnije legao
moj ti je savet da nabacas i malo sitnijeg granja okolo
Za sada mi izgleda kao da si ga namestao za neki aquascaping...mada je to jos u izradi,ima lepu osnovu da pretstavlja biotop.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 05.12.2009 u 17:51 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Sto se tice panjeva slazem se,Roguse,ali,kao sto napisah,panjeve cu jos da premestam,pa cu te prave rezove da nekako sakrijem.

A,ova pologa je najadekvatnija,jer najblize moze da predstavi podlogu koja je u doticnoj reci,razmisljao sam i o kvarcnom,ali to ne bi bilo to,ovakva boja mnogo vernije prikazuje doticnu reku...

Razmisljao sam da ubacim jos neke manje grane,ali cu za to tek videti,jer planiram da napravim veliki zbun Rotale iza panja levo,a mozda ce nesto da ode i u desni deo pa da ne prekrijem celu podlogu panjevima,zavisi koliko ce mesta ostati...

Ipak,postavka je stara nedelju dana,ima vremena da se guraju ruke u vodu!

Hvala na iskrenim sugestijama!

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 05.12.2009 u 18:10 | IP Prijavljen Citiraj Noik

pa boja dunavca ti je slicna kao sto je i ova.Nesvidja mi se sto je sve ista granulacija (separisana)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 05.12.2009 u 18:21 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Akvarijum je jos uvek mlad,u fazi ubacivanja flore i faune i tek treba da dobije priblizan izgled onog sto si zamislio.
Meni podloga deluje prirodnije nego krarc,mada neznam kakva je pogloga reke ciji biotop radi,pa mozda kvarc bude uverljiviji.Ono nasta ja mislim da treba da obratis paznju je,da li zelis da oslikas sredinu reke ili priobalni deo(levi,desni) ili neku spilju.I da prema toj odluci redjas biljke i panjeve,da bi kasnije kad aq dobije konacan izgled posmatrac mogao tacno da provali koji je to deo reke.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.12.2009 u 20:00 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Noik,sto se granulacije tice slazem se,ali,ne znam da li se u bilo kojoj reci granulacija razlikuje u 80X40 cm,zar ne?Ako sam dobro razumeo tvoju zamerku...

Dobar predlog,Klincha,moram da porazmislim o tome!

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 05.12.2009 u 21:46 | IP Prijavljen Citiraj Noik

razlikuje se naravno.Sljunak koji se vadi,separira se na granulacije 0-4,4-8,8-16,16-31,5 mm a ima i vecih naravno, a kada se vadi,sve te granulacije su pomesane zajedno.Mesta gde je uglavnom jedna granulacija su peskovita,znaci 0-4 mm
ma opusteno,drago mi je da neko zeli da napravi sto priblizniji biotop.Samo napred i salji fotke da vidimo kako napreduje

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.12.2009 u 12:28 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Hm,ako sam te razumeo,hoces da kazes da nisi mislio na razlicitu granulaciju zavrsne podloge,znaci da je u jednom delu 2 mm,a u drugom 3 ili 4 mm,vec da je celokupna podloga razlicite granulacije?

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 06.12.2009 u 12:43 | IP Prijavljen Citiraj Noik

cela podloga je razlicite granulacije,sve izmesane u svim slojevima

Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
Poruka: 270
Poslato: 06.12.2009 u 20:13 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

Svaki pocetak je tezak 

Uglavnom se slazem sa primedbama... dorada panjeva i "sarenija" granulacija podloge.

Nisam nasao nista posebno interesantno o biotopima Ganga, ali vidim da si za glavne ribe izabrao jato Yoyo botia (Botia almorhae)  ex  Botia lohachata. Informacije o stanistu se razlikuju, izgleda da mladj voli mirnije tokove dok se odrasle ribe sele u planine - po www.loaches.com

"Care: In nature, the fish live in calmer water pool areas of highland streams. The young are usually found in more lowland waters. The tank should include lots of hiding places amongst rocks and driftwood. Excellent diggers that appreciate a sand substrate to protect the delicate barbels. Lighting should be subdued. "

Po tome neka moja ideja yoyo biotopa bila bi
Click on image to open in new window

Prednji levi ugao predstavlja glavni tok reke sa kamenjem ukopanim u podlogu. Jako strujanje vode (iz filtera) u pracu plave strelice imitira recnu maticu.

Zadnji desni ugao predstavlja zaton (vir) gde je recna matica nanela korenje i sitniji sljunak.

Ovo je samo gruba skica, prilicno sablonska za ovaj tip biotopa ali moze da koristi...

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 06.12.2009 u 22:29 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Zanimljivo resenje

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2009 u 10:29 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Moze da koristi naravno,i ima logike,hvala na ''sablonskoj'' slici!

Videcu da nacinim nesto takvo...Verovatno ce lepse izgledati!

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 07.12.2009 u 11:03 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Eh, a Haracinu cirkulacija ide sa desna na levo, tako da ova slika ne vazi...  bravo za ideje momci

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2009 u 11:06 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Samo ce da se zarotira! 

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 10.01.2010 u 14:15 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Haracine,kako napredjuje biotop?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2