Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 62
Gostiju: 62
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Restauracija 3D pozadine Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Pol: Muški
Poslato: 05.12.2009 u 16:55 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Sjajno je sto se ovoj temi prikljucio Draganlav - neko od koga smo svi ucili kako se pravi i farba pozadina od stiropora i slicnih materijala 
Lave, molim te preciziraj na koju litrazu akvarijuma sipas hidrogen i koliko? Ili si to radio odokativnom metodom?
A ideja o praznjenju akvarijuma da bi se pozadina restaurirala mi nije bas najjasnija. Mislis da bi biljke i ribe prezivele u preostaloj trecini vode, pa cak i ako ne bi bilo problema - trecina pozadina ostaje neofarbana...... Mozda je bolje isprazniti citav aq, a ribe i biljke privremeno zbrinuti u drugom?

Srky Boy
Član

Član

Član od: 20.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad, Velika Greda
Poruka: 34
Poslato: 05.12.2009 u 17:36 | IP Prijavljen Citiraj Srky Boy

Tacno, i mene interesuje odnos litraze akvarijuma i kolicine sipanog hidrogena. Ako sam razumeo hidrogen se sipa direktno u vodu i ne utice na ribe i biljke. Ako se zna pravi odnos. Bitno mi je i kako bi se farba primila na pozadinu ako alge nisu 100% skinute. Jer cilj mi je da unistim samo cupave, a ostale nisu problem. Za koje god resenje se na kraju opredelim ono nece biti polovicno pa makar se dobro namucio.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srky Boy's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srky Boy

Srky Boy
Član

Član

Poslato: 20.12.2009 u 12:07 | IP Prijavljen Citiraj Srky Boy

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srky Boy's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srky Boy

Srky Boy
Član

Član

Poslato: 20.12.2009 u 12:21 | IP Prijavljen Citiraj Srky Boy

o
 Obecao sam da cu obavestiti kako je prosla restauracija pozadine. Nije bilo ni tesko ni komplikovano. Ispraznio sam akvarijum, oribao pozadinu zicom za sudove posto sam prethodno unistio dva sundjera za sudove, bez veceg efekta na alge. Zatim sam oribanu pozadinu dobro isprao i ostavio da se osusi. A potom dva puta prefarbao braon farbom za beton na bazi vode. To je bio najlaksi deo svega, jer onda je pocela glavobolja. Akvarijum nije pustao do praznjenja. A kad sam ga ispraznio dobro sam ga pregledao i vidim silikon pobeleo na spojevima, mehurici se spajaju u liniju, fugne iznutra se odlepljuju. Pa odletim u prodavnicu, kupim silikon odlepim najslabije fugne pa opet zalepim nove. Sad cekam da se to osusi, da se pomolim Bogu i sipam vodu. Bio sam pripremio i tetra complete substrate kao podlogu, ali ce postavka biti skromnija. Biljke cu staviti u posude sa tresetom, sljunak necu ni staviti. Nivo vode cu smanjiti za 4 cm. da smanjim pritisak na  strane akvarijuma. I tako do aprila, a onda novi akvarijum istih dimenzija. Podlogu cu da sacuvam za taj akvarijum. Evo svima besplatan savet. Ne praznite akvarijum bez preke potrebe 10 dana pred Novu Godinu, i uopste u toku zime. Jer ko zna sta sve moze poci po zlu. A na -10 nema sanse da narucujem i donosim drugi akvarijum. Samo se nadam da ce akvarijum izdrzati do aprila jer ako procuri pre toga stvarno ne znam sta cu . Pozdrav svima.   

Akvarista017
Član

Član

Član od: 29.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 27
Poslato: 20.12.2009 u 22:01 | IP Prijavljen Citiraj Akvarista017

Hvala na savetu po pitanju pražnjenjna akvarijuma, ali očigledno da ti akvarijum nije bio zalepljen silikonski kitom koji je kvalitetan i namenjen i za lepljenje akvarijuma. Imam dva akvarijuma od 200 litara preko 20 godina i pražnjeni su više puta i ni jedan nije protekao na spojevima (silikon kojim su lepljeni i dalje je plave boje). Pri kupovini silikonskog kita neophond je da na njemu bude slika akvarijuma, ili da u deklaracijskom delu stoji da je i za lepljenje akvarijuma.

Inače nisi privi koji je imao te probleme a uzrok je kvalitet silikona.

Molio bih "Dragoslava" da odgovor na pitanje koje je postavio "Bradonja" a vezano je za doziranje vodonik peroksaida u akvarijum radi uništenja bradate alge. Zanima i mene koliko se dozira, da li su ribice i bilje u akvarijumu tokom tretmana,i naravno da li postoji neka neka negativna strana ovog tretmana.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Akvarista017's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Akvarista017

Srky Boy
Član

Član

Poslato: 22.12.2009 u 14:19 | IP Prijavljen Citiraj Srky Boy

Juce sam napunio akvarijum i drzi, ali sam u konstantnom strahu da ne procuri. I ja sam sad shvatio da me je prodavac zeznuo. Jer kad sam kupovao akvarijum pitao sam ga koji silikon koristi, a on kaze neki nemacki, za akvarijume. Sad kad me je muka stisla ja se malo raspitam i skontam da za pet shopove u Vrscu akvarijume lepe stakloresci, i da ne koriste nikakve posebne silikone predvidjene za akvarijume. Tako da akvarijum dimenzija 70cm duzine, 35cm sirine i 40cm visine kosta od 2600 do 3000 dinara, staklo je naravno 6mm debljine. Sto je dosta jeftinije nego sto traze u Ns-u. Tako da kad dodje vreme da ga zamenim moracu dobro da razmislim i vidim sta cu. Nisam se opredelio za hidrogen jer mi ne bi resio problem izbledelosti pozadine. Sad je pozadina najbolji deo akvarijuma, sve ostalo je nesigurno. Bilke sam posadio i cekam da vidim kako ce se primiti. CO2 se ubacuje, ispod sljunka treset. Pa kako bude.

Rusmir burek
Novi član

Novi član

Član od: 26.12.2011
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 2
Poslato: 26.12.2011 u 21:35 | IP Prijavljen Citiraj Rusmir burek

veliki pozdrav novi sam na forumu al ne u akvaristici samo sto sam se davno bavio prije 20 godina i sad sam opet krenuo sa akvarijumom od 140 litara.kad sam vidio kako je i koliko je akvaristikanapredovala pravo sam se obradovao.

imam jedno pitanje vezano za 3d pozadinu pa molim za pomoc:interesujeme dali se oblik kamenja i stijena moze praviti od pur pjene  i onda lijepiti  na tablu stiropora jer se sa njom moze jako lijepo i lakse oblikovat,i onda kad se zalijepe naravno silikonom sve prefarbat.
isto sam dosao na ideju da te komade premazem silikonom i pospem sa raznim velicinama akvarijumskog pjeska tako da bi dobilo izgled pravi.

i dali se smije sve premazat ljepilom za plocice kosto sam vidio da neki rade sa tim.
unaprijed hvala na savjetima i misljenjima

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2637 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2