Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 49
Gostiju: 49
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: slatkovodna ajkula Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Ariel6
Član

Član

Član od: 27.08.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 25
Pol: Nije unešeno
Poslato: 15.11.2009 u 18:23 | IP Prijavljen Citiraj Ariel6

Imam akvarijum od 40l i ajkulu i 2 gupike unutra.
U pocetku sam imala problema sa bolescu novog akvarijuma i sve su mi ribice pocrkale osim nje. Zahvaljujuci savetima ovog foruma uspela sam da se izborim sa tim u smislu da sada imam te 3 ribice i da sam dosta toga naucila o njihovom ponosanju. Kupila sam i dodatnu potapajucu pumpu za vazduh. Neki od vas su mi rekli da udomim ajkulu u veci akvarijum, ali ja nisam uspela da pronadjem nikog, a i mnogo je volim.
Redovno je posmatram i nema nikakve prepoznatljive znake bolesti. Jede dobro i dobro izgleda. Jedino sto je jako neaktivna. U stvari primecujem da je jedino aktivna nocu i kada jede. Ostalo vreme provodi u amfori na dnu akvarijuma gde kunja. Rekla bih da ubrzano dise ali nisam sigurna kako je pre disala pa ne mogu da tvrdim. Rekla bih i da je jako uplasena jer kada menjam vodu ili nesto diram u akvarijumu izbezumi se. Zato se trudim da je ne diram, ali sam zabrinuta za nju. Cesto i levitira u toj amfori. Dubi na glavi ili na repu. Danas sam se isprestravila kada sam je videla da lezi na ledjima. Ne znam sta znace ta ponasanja pa vas molim za pomoc?
Da li su to znakovi neke bolesti ili je psihicki siznula od svega i kako mogu da joj pomognem?
Hvala unapred!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ariel6's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ariel6

Sarcevb
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.11.2007
National Flag of Srbija Srbija, Bečej
Poruka: 179
Pol: Muški
Poslato: 15.11.2009 u 21:01 | IP Prijavljen Citiraj Sarcevb

Izvini da li imas mozda ovu ribu, pangasius???  http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.practicalfish keeping.co.uk/pfk/images/GiantCatfish-WWF.jpg&imgrefurl= http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/pages/item.php%3Fn ews%3D661&h=253&w=380&sz=32&tbnid=WLuCviBdGd zihM:&tbnh=82&tbnw=123&prev=/images%3Fq%3Dpangas ius&hl=en&usg=__ghyez05pQDzzCSi06hKKlBuP1Cs=&ei= qlsAS9myKIjmnAP1jt3zCw&sa=X&oi=image_result&resn um=7&ct=image&ved=0CCAQ9QEwBg
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sarcevb's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sarcevb

Ariel6
Član

Član

Poslato: 16.11.2009 u 00:37 | IP Prijavljen Citiraj Ariel6

Da, pangasius. Nisam uspela da otvorim tvoju sliku ali to je ta ribica. I dugacka je duzine malog prsta (barem ova moja) :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ariel6's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ariel6

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 16.11.2009 u 10:17 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Pa,i ti ne bi bila aktivna da zivis u 2 kvadratna metra,zar ne?

Verovatno se sve skupilo,stres,losa filtracija,tj.neiscikliranost,i ko zna sta jos,mozda cak i neka bolest...Ima li neke promene na telu?
U sustii ako je pocela da se okrece na ledja tesko da ce joj biti spasa...

Ariel6
Član

Član

Poslato: 16.11.2009 u 11:17 | IP Prijavljen Citiraj Ariel6

Nema nikakve promene na telu. Nocas sam opet ustala da je vidim po mraku i bila je aktivna. Plivala je po akvarijumu. Jutros opet standardno u amfori, normalno boravi dole kao neki som, kad im dam hranu njupka ko luda i tad je aktivna kao i nocu. Sad kad se najela opet je zabola dole, ne okrece se vise na ledja sad je na stomaku kao i uvek. Gleda me i trepce. Mislim da voli mrak pa je zato dole, jer je amfora nekako najtamniji deo akvarijuma.

A koliki njoj treba akvarijum da bi bila srecna? A da joj kupim decka? Ili devojku? Posto ne znam kog je pola. :)

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.11.2009 u 11:21 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Pa,trebao bi joj od nekih 300-400 L...Nemoj da ih kupujes,vec pokloni tu nekome.

Ariel6
Član

Član

Poslato: 16.11.2009 u 13:14 | IP Prijavljen Citiraj Ariel6

Mislis da bi u tom vecem zivnula? Ja bih je onda poklonila nekom ako je zeli. Mnogo je lepa. I velika je kao mali prst (duzina). Volela bi da bude srecna. A opet mi je zao da se odvojim od nje. Ali evo opet lezi na ledjima. U stvari ona se naslanja tako na tu amforu i viri iz nje naglavacke. Posmatra sve i trepce ali jako je cudno to ponasanje. A kad je mrak skroz je normalna. Tako da ne bih volela da zarad moje ljubavi ona ugine. Ako je neko zeli neka se javi, kao i ako neko zna sta bi moglo da se uradi po pitanju njenog ponasanja posto sam jako zabrinuta.

Pozdrav!

Ariel6
Član

Član

Poslato: 16.11.2009 u 13:28 | IP Prijavljen Citiraj Ariel6

A ta dodatna pumpa za vazduh jel to ok sto sam uzela? Potapajuca je i pravi djakuzi u akvarijumu  gupikice je obozavaju. A uzela sam je jer sam skapirala da je ova vec postojeca pumpa filter nedovoljna jer su mi sve ribice boravile oko filtera i udisale vazduh. Samo problem je sto je ona bucna. Pa onda i to dodatno stresira ajkulicu. Tako da je ugasim kad vidim da opet nesto izvodi tipa tog prevrtanja i dubljenja na glavi. Ona se onda smiri cini mi se. A gupikice onda idu i grickaju crevo od te pumpe jer se na njemu nahvataju neke bele alge.

Sarcevb
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.11.2007
National Flag of Srbija Srbija, Bečej
Poruka: 179
Poslato: 16.11.2009 u 19:58 | IP Prijavljen Citiraj Sarcevb

Ariel naj gore je kad covek samo uleti u akvaristiku jer brzo i izleti iz nje. Za to su naj vise krivi ljudi sto rade po sopovima jer njima je bitno da prodaju robu. E sad ti je moj savet da lagano sednes i razmislis sta zelis. I taj AQ od 40lit moze biti pravi raj uz odredjene izmene. I tako odo ja u off topic 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sarcevb's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sarcevb

Ariel6
Član

Član

Poslato: 18.11.2009 u 02:28 | IP Prijavljen Citiraj Ariel6

Kad smo vec off topic samo jos nesto da kazem povodom tih kretena iz shopova! Ja sam gupike kupila trazeci najmiroljubivije ribice koje su lake za odrzavanje. Trazila sam 3 crvene sa crnim repom. Dobila sam 1narandzastu, jednu crvenu sa crnim repom i jednu neku zakrzljalu koja je ubrzo i uginula. A ove dve se tuku svaki dan. Ova narandzasta stalno kidise na ovu tamniju i njupka je. Cak je jedno vreme njupkala i ajkulu al je od nje digla ruke posto se ajkula samo skloni i iskulira je. Onda sam ih ja okrenula da im se pozalim a vrlo inteligentni mladic mi je dao ovaj savet:
uzmite neki prutic i kada sledeci put ta narandzasta krene da gricka i juri tu drugu vi je malo lupnite pruticem da ona zna da nije ona gazda! Ako se ne smiri vi je izdvojite malo u izolaciju u neku teglu da se malo smiri pa je posle vratite!
Ovaj savet je i meni laiku izgledao potpuno van svakog smisla! Mozda gresim?
U svakom slucaju nisam ga primenila. A one se jure ali vidim da im nista nije tako da mozda se igraju tako ili dokazuju ko je glavni. U svakom slucaju bezopasno je kako mi se cini.

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.11.2009 u 10:45 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Ne brini nista,to je bezopasno.
A,taj koji ti je dao taj savet da za prut je ili lud,ili zeza ljude,ili pak misli da je to pravi nacin,sto opet dokazuje da nije nesto sa njim u redu...
Nisu ribe psi pa da se dresiraju.

Ariel6
Član

Član

Poslato: 18.11.2009 u 15:27 | IP Prijavljen Citiraj Ariel6

Taj koji mi je dao savet je prodavac, akvarista, u jednom poznatom,najvecem pet shopu u bg. Ma cim sam videla kako se ponasa sa ribicama u samoj prodavnici znala sam da nije ok (lupio je cvrgu nekoj ribici sto je bila mirna kao da vidi da li je ziva???). Ja pre svega ne guram prste u akvarijum dok ih ne operem dobro, a kamoli da pipam ribice i da ih dresiram!!! A da nije vas sa ovog foruma, verovatno bih kupila tamo ko zna sta sve posto mi svaki put uvale neku hemiju koja ne znam za sta sluzi ali kao treba mi to za akvarijum.
I posle zasto su mi ribe istraumirane.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2