Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 50
Gostiju: 50
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Sta je dodjavola ovo?? koja alga? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 418
Pol: Muški
Poslato: 15.11.2009 u 02:04 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

e ovako ljudi, ovo sam pitanje hteo dugo da postavim, odavno je ovo kod mene prisutno, na privpogled akvarijum izlgeda super, a da li je... nije... e ovako, molim vas da mi kazete sta da radim i sta je ovo... da krenemo od dna..

kamencici su crni, hvataju se nek tamno crne dlacice po njima... grozno... slika
Click on image to open in new window

a za ovo sam hteo dugo da pitam, na prvi pogled bise pomislili da lisce truni, sto nije tako, jer je list zdrav a na njemu se nalazi ova bankasta kolonije necega i toga ima po svim listovima, osim po onim koji tek izniknu... dakle... sta je ovo?

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.11.2009 u 02:08 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

dakle ova braon skarama je odavno prisutna i siri se non stop i najvise me nervira... ova crna klupaka po dnu su novotarija a od danas vidim i da je na panju nesto najstasnije sluzavo kao kad se neko zalize gelom do zla boga...
molim za pomoc

ja malo sumnjam da je ovo sve posledica neke cijanobakterije, ali vise hocu da poludim, cim nikne list, zelen je dva dana i onda ga polako prelavljuje ovo braon cudo i tako po celom akvarijum, kao neke sitne dlacice... ma stasno!! pomoc?

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 15.11.2009 u 09:34 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Ti imas reviju raznih algi u akvarijumu. Pogledaj ovde, pa kad ih sve identifikujes i uputis se malo u problematiku da vidimo sta ti je ciniti.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Diefaust
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 104
Poslato: 15.11.2009 u 10:34 | IP Prijavljen Citiraj Diefaust

Mnooogo algi... Od svega toga ti je najveci problem ona crna, cupava alga, ali nemoj da se bacas u frku, sve se to da sanirati. Ono sto ti je sad najpotrebnije je nekoliko lisica (posto su one jedini algari koji jedu ove alge), kozice (ali ne znam tacno koje), redovna zamena vode, mislim 20-25%svaka 2-3 dana, neka me ispravi neko ako gresim.
i sve te crne alge koje mozes da pocupas, cupaj, odmah!
E sad panja sto se tice, stvarno nikada nigde nisam video tako nesto... Ja bih izvadio panj, stavio ga u hipermangan, pa posle toga prokuvao, cisto da pobijem sve na njemu.... Nadam se da ce sve to biti dovoljno.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diefaust's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diefaust

Civi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 12.11.2006
Poruka: 112
Poslato: 15.11.2009 u 11:53 | IP Prijavljen Citiraj Civi

Dodao bih jos i da svetlo palis dva puta dnevno po recimo 4 ili 5 sati i pravis pauzu izmedju dva paljenja 2h. Ne znam da li ovo funkcionise ali kada sam ja imao problem uz sve sto je Diefaust rekao ja sam i ovo meru primenjivao i smanjio alge. Naravno u mojim uslovima alge mora da postoje , ali je bitno da nema tih crnih i mrkih
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Civi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Civi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Civi Poseti Civi's Homepage

Sarcevb
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.11.2007
National Flag of Srbija Srbija, Bečej
Poruka: 179
Poslato: 15.11.2009 u 14:00 | IP Prijavljen Citiraj Sarcevb

Pozdrav Jovane. Prvo pitanje sta imas od hranljive podloge??? Moj predlog ti je Co2 da dodajes (mada mislim iskreno da ga vec imas), sera algovec je ekstra, letece lisice i uklanjanje listova koji su napadnuti. To sto ti se desilo nije ni malo prijatno ali uz puno strpljenja mozes se toga resiti. Ja sam imao problem sa crnom koncastom i na taj nacin sam se nje resio, sad je sve perfektno. Srecno!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sarcevb's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sarcevb

Vladar
Član

Član

Član od: 17.07.2007
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 16
Poslato: 15.11.2009 u 14:20 | IP Prijavljen Citiraj Vladar

Pozz. Slozio bih se sa Sarcevb, uzmes Serin algovec(tako sam se ja resio tih cupavih algi, a imao sam ih puno), nakon toga menjas 20% svaka dva dana...to ti je moje misljenje. Srecno!

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.11.2009 u 14:59 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Citiraj: Blue
Ti imas reviju raznih algi u akvarijumu. Pogledaj ovde, pa kad ih sve identifikujes i uputis se malo u problematiku da vidimo sta ti je ciniti.

To ne prvi pogled ne izgleda strasno, akvarijum izgleda manje vishe lepo i zdravo, biljke rastu itd, evo slika od pre dva dana, tako je i sad...

kada sam slikao alge, slikana su mesta gde najvise ima te gamadi.... Blue brate, ja sam pogledao ovu temu tj slicnu na aqua-artu i jos mnogo detaljniju na akvarij.netu milion puta i nisam uspeo da indentifikujem niti jednu jedinu algu od ovih sa slika... znaci nijednu... ili sam ja slep, ali nigde ne vidim na slikama nista slicno ovome sto ja imam, mozes se i sam uveriti, niko ne objasnjava ovu braonkastu skramu na listu... iskreno ja malo sumnjam u neku cijanobakteriju, posto one znaju biti zlatno-braon. inace to je maximalana velicina te alge ili vec sta je, ne raste u visinu, samo se siri... ko ce ga znati, pomagaj... i javi mi za ono sledece nedelje

Sarcev korisitm Co2, jedino postoji mogucnost da ga slabo rastvaram mada ne bih rekao, posto ga rasrsuje pumpa na mikrone i shiba po celom akvarijumu... Podloga mi je JBL aqua-basic, stara oko 9 meseci....

Makele
Novi član

Novi član

Član od: 10.03.2007
Poruka: 4
Poslato: 15.11.2009 u 15:12 | IP Prijavljen Citiraj Makele

E ovako, imao sam slican problem sa crnim algama, koje su mi prekrile kompletno bilje, kamenje i panjeve. Fora je u tome da se te alge razvijaju u uslovima neodgovarajuceg osvetljenja, u sta ja nisam hteo da poverujem jer sam imao dovoljno svetla (18w nenoka, obicna kucna) i onda sam odlucio da kupim Grow-Lux neonku iste snage i stavio je. Posle 5 dana panj i bilje je potpuno otkriveno, a kamenje polako ali sigurno napreduje i sada je desetkovan broj algi, a bilje napreduje. I moram dodati da imam u akvarijumu dve "Lisice" i Gibicepsa, ali njihovo prisustvo nije imalo znacaj pre nenke, moguce da su ubrzale proces doduse.

Nadam se da ce i tebi upaliti

pozdrav

makele

p.s. ako imas i zelene alge, skloni akvarijum od direktnih suncevih zraka i prstima ukloni sve alge koje mozes.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Makele's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Makele Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Makele

Diefaust
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 104
Poslato: 15.11.2009 u 15:51 | IP Prijavljen Citiraj Diefaust

E sad sam se setio te odvratne braon "alge" ili sta god da je vec... To sam imao u svom prvom akvarijumu pre 10ak godina (napominjem da nisam akvarista sa stazom, vec sam tad bio neodgovoran klinac sto je rezultiralo time da taj akvarijum neslavno zavrsi ) e sad imao sam mnooogo toga, mnooogo preko peska, kamenja i panja... I tada sam kupio lisicu, ali sada vidim da to nije bila lisica
Najverovatnije je to "lazna lisica" (kako je nazivaju ljudi ovde na forumu), ne znam tacno, nisam siguran. Raspitaj se koji je to algar, posto je meni bukvalno za noc oglodao sve u akvarijumu, ostalo samo malo, a i to malo je nestalo za nekih 7 dana.... E sad, taj akvarijum je imao nesrecnih 30l... pa vidi koliko bi ti ih trebalo...
Ako je to ta braon alga koju sam "sreo" ovo ce ti resiti problem, ali sto bi rekli svi ljudi ovde na forumu, pozabavi se uzrokom :)
A sa crnim algama samo polako i nemoj da se nerviras, ipak treba malo vremena za njih, jbg
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diefaust's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diefaust

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.11.2009 u 16:04 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Ma imao sam ja lisicu davno, pa sam ja poklonio... ja sam sve u faznu sto se ispostavilo solidno tacno da sto vise imam biljaka, manje ce biti ove gamadi... i menjam vodu mucenik i sve, ali jos ima oviakvih gluposti po aq...

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.11.2009 u 16:42 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Ljudi ne shvatam ovu pojavu, ovo su slike od juce sad ja upalim svetlo na panju nista od one grozne alge, sve se skinulo i otislo... kao da me neko zeza.... cini mi se da se i u okolini smanjio broj algi preko noci... imao sam juce duzi fotoperiod, probacu i veceras....

Makele
Novi član

Novi član

Član od: 10.03.2007
Poruka: 4
Poslato: 15.11.2009 u 19:40 | IP Prijavljen Citiraj Makele

Pa to ti pricam,  svetlost je u pitanju 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Makele's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Makele Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Makele

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 16.11.2009 u 00:22 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

pogledaj i vamo James' Planted Tank - Algae Guide

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2539 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2