Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 40
Gostiju: 40
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Moj morski akvarijum
 Akvaristika » Moj morski akvarijum
Tema Naslov: Moja mocvara Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Boem
Član

Član

Član od: 02.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 10
Pol: Nije unešeno
Poslato: 14.11.2009 u 13:50 | IP Prijavljen Citiraj Boem

Pozdrav,

Drago mi je da ste svi uspeli da se predstavite u najboljem svetlu. Zaista vasi akvarijumi izgledaju svetski i siguran sam da se svi ponosite svojim akvarijumima a ja, ja umesto ponosa mogu da vam predstavim svoju bruku - jednu veliku mocvaru ali sta je tu je.

Moja mocvara je velicine 130 x 60 x 60, stara dva meseca, osvetljena metal halogenim sijalicama 2 x 250w (koje zbog izgleda akvarijuma i ne volim bas da palim jer najlepsi efekat je nocu, kada se sve pogasi i kada se nista ne vidi), 2 x 30w blue marin i mesecevo svetlo 2 x 100w, u njoj se nalazi 25 kg. zivog tropskog kamenja i 25 kg. mrtvog tropskog kamena, unutra se nalaze dve stream pumpe Tunze 6101 i kontroler tunze 7095, za ciscenje je zaduzen skimer Deltec APF 600 koji se svim silama trudi da ocisti mocvaru ali ..., tu je i povratna Tunze pumpa 1073. Od kontrolera postoje Tunzeov Ph metar i tunzeov temperaturni kontroler. Takodje imam i Deltecov kalcijum reaktor PF 601 koji jos uvek nije prikljucen, a kada ce i da li ce verujte mi da ni sam ne znam. Tu su jos i 10 ribica, 2 Lysmata debelius i 3 Lysmata amboinensis. Takodje imam i par koralcica (fragova) koji su su mi jos uvek kod drugara i cekam da ih prenesem. Voleleo bih da nabavim jos fragova ali situacija na lokalnom trzistu je katastrofalna (citaj nema na trzistu) pa cu morati da sacekam neke bolje dane.
Da li ste i vi prolazili kroz sve ovo ili sam ja talican, ne znam, znam samo da sam dnevno po nekoliko sati na forumima trazeci neku srodnu dusu koja ima ili je imala ovakav ili slican problem pa da ga pripupitam ima li nade da se jedna mocvara pretvori u divan reef akvarijum koji svi ukucani zarko zelimo.

Na kraju bi bih vas sve pozdravio i zazeleo sve najbolje u daljem razvijanju vasih akvarijuma i zavrsio recima
STA RECI A NE ZAPLAKATI
Click on image to open in new window
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boem's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boem

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Pol: Muški
Poslato: 14.11.2009 u 14:12 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Mislim da je aq preplavljen algama zbog metal halogenih sijalica,mislim da imas prejako osvetrljenje.Metal halogenke ti nisu potrebne ako nemas korale i verovatno je to uzrok bujanja algi.A moze da bude uzrok i filter,koliko znam u morskom aq moras da imas perfektan bio filter.

Poslacu ti u pp ardesu gde i kome da se obratis
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Diefaust
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 104
Poslato: 14.11.2009 u 17:33 | IP Prijavljen Citiraj Diefaust

Kod slatkovodnih akvarijuma ti treba 1W po litru vode (ako koristis wolfram sijalice (obicne), za neonke 0.5W po litru.
E sad posto koristis halogenke, mislim da bi trebalo da bude manje od 1W po litru posto su halogene svetiljke jace i osvetljavaju vise od obicnih wolfram sijalica.
E sad to je sve za slatkovodni akvarijum, a morski korali su na vecim dubinama nego sto je slatkovodno bilje tako da moze da bude da treba mnooogo manje svetla.... (ovo ne mora da bude tacno, samo pokusavam da razmisljam logicno )
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diefaust's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diefaust

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 14.11.2009 u 19:59 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

u akvaristici se ne koristi halogena rasveta nemgo metal halidna. halogena rasveta ne proizvodi spektar koji je potreban biljkama i proizvodi mnogo vise toplote. to bi trebalo da je uzrok onim silnim algama.

Boem
Član

Član

Poslato: 14.11.2009 u 20:14 | IP Prijavljen Citiraj Boem

Izvinjavam se na nacinjenog gresci, lampa je Aquaconnect Ufo :

• 2 x 250 watts Metal Halide Lamp
  • 2 flourescent lamps, blue, 30 watts each
  • 2 moon lights 100 watts each
  • Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boem's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boem

Carcharias
    Član

Član

Član od: 12.08.2008
    National Flag of Srbija Srbija, Šumadija
    Poruka: 30
    Poslato: 14.11.2009 u 20:28 | IP Prijavljen Citiraj Carcharias

Diefauste...1W po litru nema veze sa vezom...to je marketinska fora firmi koje proizvode rasvetu...Najbitnija je vrednost PARa i LUXa koje sijalice isijavaju iz njih,..a sto se tice korala(fotosintetickih)onih koje mi drzimo u aq.oni nisu na velikim dubinama...itd
    Boem...ti imas opremu kojom retko ko ovde moze da se pohvali,ali nijedan reef ne nastaje tako brzo za 2 meseca!Nije procikliran kako treba i rezultat ti je na slici...umesto reef,napravio si fishonly...vadi pesak jer on ce ti skupljati organski i neorganski otpad i jos vise navuci alge....rasvetu moras da redukujes 2x250w je prejako svetlo..jesu li sijalice na njemu 14k ili20k(20000kelvina)?i to je bitno.
    PO4 treba da ti bude manji od 0.03....pozdrav
    Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Carcharias's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Carcharias

Senegalac
    Član

Član

Član od: 03.10.2009
    National Flag of Senegal Senegal, Pančevo-Petrovaradin-Pančevo
    Poslato: 15.11.2009 u 14:00 | IP Prijavljen Citiraj Senegalac

mene je jos strah da se upustim u morsku akvaristiku ali kada vidim tvoj aq sada me i nije toliko
    svaka cast
    Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Senegalac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Senegalac

Diabolique
    Član

Član

Član od: 08.01.2006
    Poruka: 69
    Poslato: 15.11.2009 u 17:30 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Pozdrav!

Ne očajavaj. I moj je do skora izgledao slično, sada je malo bolje.
    I moje mišljenje je isto.
    Citiraj: Carcharias
    Nije procikliran kako treba i rezultat ti je na slici...umesto reef,napravio si fishonly...vadi pesak jer on ce ti skupljati organski i neorganski otpad i jos vise navuci alge

Prijatelj od koga sam dobio akvarijum, je imao podlogu od lomljenog korala.

Za početak proveri parametre vode.
    Nemoj da ih hraniš obimno i da hrana završava završi na dnu.
    Da li koristiš RO vodu?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diabolique's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diabolique

Boem
    Član

Član

Poslato: 15.11.2009 u 19:28 | IP Prijavljen Citiraj Boem

Pozdrav,

- Po4 - izmedju 0,25 I 0,5
    - No3 - izmedju 5 i 10

Koristim RO vodu, osmosa JBL 120, morska so, tropic marin pro

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boem's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boem

Stevo.er
    Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.11.2009 u 01:44 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

PO4 treba da ti bude manji od 0.03....pozdrav

jedan od vas dojice je omanuo za decimalu samo je pitanje koji?

Diabolique
    Član

Član

Član od: 08.01.2006
    Poruka: 69
    Poslato: 16.11.2009 u 03:23 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Citiraj: Boem

Pozdrav,

- Po4 - izmedju 0,25 I 0,5
    - No3 - izmedju 5 i 10

Koristim RO vodu, osmosa JBL 120, morska so, tropic marin pro

Pa parametri su relativno OK. Ako planiraš neke korale, trebao bi da spustiš te parametre što niže.
    Pošto nemaš korale, mogao bi da ostaviš samo jednu MH lampu.

Koliko često menjaš vodu?
    Koliki je foto period?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diabolique's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diabolique

Carcharias
    Član

Član

Član od: 12.08.2008
    National Flag of Srbija Srbija, Šumadija
    Poruka: 30
    Poslato: 16.11.2009 u 13:14 | IP Prijavljen Citiraj Carcharias

Stevane...koliki bi po tebi trebalo da budu parametri, kad je neko od nas omanuo decimalu???????????????????????
    Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Carcharias's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Carcharias

Stevo.er
    Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.11.2009 u 00:46 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Stevane...koliki bi po tebi trebalo da budu parametri, kad je neko od nas omanuo decimalu???????????????????????

ne znam ja pitam ne odgovaram na pitanje, pogledaj sta si ti napisao a sta je on, zato pitam  ko je u pravu.

Petarst
    Član

Član

Član od: 08.09.2006
    National Flag of Srbija Srbija, Zemun
    Poruka: 35
    Poslato: 18.11.2009 u 13:13 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Igor je u pravu, Boem imas pogresne informacije, korala ima,samo ti si daleko od ubacivanja istih.Ubacio si 2 paracanturusa u akvarijum malih dimenzija,bio load ti je veci nego sto tvoj filter kakav god da je, ne moze da podnese.

Kuknjavi nema mesta,javi mi se na mail petarst@gmail.com da probam da ti pomognem.

Pozdrav,

Petar

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petarst's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petarst

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
    Vi ne možete slati nove teme
    Vi ne možete odgovarati na poruke
    Vi ne možete brisati svoje poruke
    Vi ne možete menjati svoje poruke
    Vi ne možete praviti nove ankete
    Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2