Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 60
Gostiju: 60
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Umiruci skalari! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Pol: Muški
Poslato: 17.11.2009 u 00:27 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

bravo za cika Darija sve je objasnio ukratko samo je zaboravio da navede da je taj akvarijum mali za skalare ali tu sam uvek ja da ga dopunim.

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 17.11.2009 u 00:36 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Sem sto je mali za skalare,mali je i za botije.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 418
Poslato: 17.11.2009 u 02:14 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

meni se svidja poster i ona "osmatracnica" ispod filtera 

Lumbe
Novi član

Novi član

Član od: 26.10.2009
Poruka: 7
Poslato: 17.11.2009 u 10:37 | IP Prijavljen Citiraj Lumbe

Kada kazes mocvara, da li si to zakljucio na osnovu objasnjenja ili slike? Voda mi je kristalna, samo sto na slici nije ispalo lepo jer sam lose slikao... Niko se nije osvrnuo na problem sa nitratima...?! Mislite da je JBL loš filter? Ako bas mogu da izbegnem da ga promenim, ja bih, a kako da poboljšam filtraciju? Mali za skalare? Mislite? Aj za skalare možda, ali za botie, zašto za njih? A kako da izbacim supstance, pogotovu onu što sipam u vodu kada mi stoji, kada je naša voda tako puna hlora, koji momentalno ubija korisne bakterije? Tako sam čuo..... Hvala vam na pomoći, a tebi Jovane na pohvali...;)

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 17.11.2009 u 10:54 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Zavisi,za neki akvarijum bi bio dovoljan taj filter,ali za tvoj nikako nije dovoljan,treba ti spoljni,stakleni ili kanister.
Mali je akvarijum i za Skalare i za Botie,sada nije,ali kao sto je Steva napisao,oni tu nece moci da se razviju,zakrzljace...Inace,Botie u prirodi rastu do 30 cm,a u akvarijumu,do 20...Pa,proceni da li imas malo litara...

Kakve supstance da izbacis?
Ne brini,nece hlor da ti remeti ravnotezu,pobrini se za bitnije stvari...

Lumbe
Novi član

Novi član

Poslato: 17.11.2009 u 11:12 | IP Prijavljen Citiraj Lumbe

Auuu, nisam verovao da oni mogu toliko da porastu.... Al ipak ne mogu da ih izbacim, jer nemam kome da ih dam a i jako sam ih zavoleo... Al ih svakako neću kupovati više, pa će valjda izdržati... Znači, sudeći po svima vama, filter je najveći problem...?! Mnogi ljudi koji drže pet-šopove su mi preporučili njega...:(  Što se supstanci tiče, napisao sam gore, sipam Serin Aquatan u vodu koja stoji, kao i Easylife Fluid filter medium koji sipam direktno u akvarijum nakon svakog menjanja vode... S vremena na vreme sipam i đubrivo, isto Easylife, profito se zove... Imam još jedno pitanje, koje bi još ribe bilo dobro upariti sa Botiama i skalarima... U prošlom akvarijumu sam imao Dva algara, koji su međutim toliko mnogo porasli i kakili ko ludi pa sam ih izbacio... Mada se ozbiljno razmišljam da ih vratim...?! Još neka vrsta?

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.11.2009 u 13:06 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

tebi izgleda ne vredi objasnjavati da je taj akvarijum premali i za postojece ribe a ti bi jos da dodajes 

nikad od tebe akvarista (hobista koji VOLI soje ribe) nece biti

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.11.2009 u 19:03 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Slazem se,Stevo!

Lumbe,sta trazis na ovom sajtu kada ne zelis da poslusas ljude kao sto su Steva i Dario koji godinama imaju Skalare,i koji im sigurno ne zele da ti naude vec pomognu savetima?Kao i svi ostali...Ako znas bolje od svih nas onda radi po svom pa ces videti kroz neko vreme na sta ce ti liciti te ribe koje su ti drage,tj.ako stignu da zakrzljaju,ako ih smrt ne spreci u tome...

Nista zlonamerno,samo to tako ne ide...

Lumbe
Novi član

Novi član

Poslato: 17.11.2009 u 19:15 | IP Prijavljen Citiraj Lumbe

Znači vi hoćete da kažete kako je akvarijum od 70 l n eupotrebljiv???

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.11.2009 u 19:41 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Citiraj: Lumbe
Znači vi hoćete da kažete kako je akvarijum od 70 l n eupotrebljiv???

upotrebljiv jeste ali za neku drugu vrstu riba 

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.11.2009 u 19:42 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

To nije niko rekao.A,niko to ni ne misli.
Itekako je upotrebljiv ako je opremljen na pravi nacin i ako su u njemu riblje vrste kojima je ta litraza dovoljna.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 17.11.2009 u 20:00 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Evo pokusacu ponovo da ti objasnim,ali zadnji put.

Upotrebljiv je taj aq ali za odredjene vrste ribica,ne one koje ti hoces da drzis,tako je u aq,ako uzimas aq i opremu po nahodjenju ili odabranom prostoru onda imas problem sta gajiti u njemu jer svaka vrsta ima neki svoj minimum zahtevnosti u pogledu aq i uredjenja.

Primera radi: neko je namestio aq od 50l sve po propisima,ali bi sada da gaji skalare ili diskuse.........e,pa nece da moze....razumes!!

Kada odredis sta ces gajiti onda aq i uredjenje pripremas za te vrste i tu nema greske ako si se predhodno dobro informisao.

Kazem da je aq mocvara na osnovu slike,nije bitno da li je losa slika ili ne,dokle god se nesto vidi,barem sto se tice aq.

Pazi,izuzetnim odgajivacima i pravim aq koje sam znao nekada je bila frka,kada im ja dodjem u vizitu veruj mi....

Vidim da si malo procitao moj post,ali treba da predjes jos nekoliko puta i da se drzis saveta,ostali clanovi su ti takodje pokusali razjasniti neke stvari tako da imas sve na jednom mestu,nema dalje ili hoces da uradis kako treba ili neces.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 17.11.2009 u 21:36 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Ja bi ti dao jos jedan savet,a to je da nikada ne slusas prodavce,jer vecina njih nije akvarista ili nema pojma o zahtevima riba.Oni su tu da prodaju robu i njih ne zanima koliko ce te ribe ziveti i kakvom akvarijumu ce ih drzati musterija.I nijedan prodavac ti nece reci da je spoljasnji stakleni filter najbolji,jer se taj filter pravi po sopstvenim merama kod stakleresca i nemaju ga u prodaji,pa je zato za njih uvek bolji filter onaj kog imaju da ti uvale.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Lumbe
Novi član

Novi član

Poslato: 18.11.2009 u 03:25 | IP Prijavljen Citiraj Lumbe

Hvala vam puno... Ne znam što ste me svi napali da neću da slušam, ja verujem da niko od vas ne misli da treba da izvadim botie i skalara napolje i da ih ispečem na ringli...?! Ok, stvarno cenim sve što ste mi napisali, hvala zaista... Ako ne njih, koje su tačno vrste pogodne za akvarijum ove litraže...? Kakva su vaša iskustva sa neonkama? Čuo sam da ih skalari jedu, al da kao neće dok su mali, jer jednostavno ne mogu...?! Verovaću KlincaVR, pa neću da slušam prodavce lažove, pa evo da pitam vas??? Koja je minimalna litraža za skalare i botie? A akvarijum ni stvarno nije močvara(verujte mi da nije u mom interesu da vas lažem ili da se hvalim, pa vi ste tu da mi pomognete jbt), stvarno ne znam zašto je slika tako loše ispala, probaću ponovo da slikam ovih dana pa ću je postaviti! Hvala svima, jako, jako, jako....:)

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2