Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 30
Gostiju: 30
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: kada paliti svetlo? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Leblebija
Član

Član

Član od: 29.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Negotin
Poruka: 18
Pol: Muški
Poslato: 13.10.2009 u 09:45 | IP Prijavljen Citiraj Leblebija

Znam da akvarjum treba osvetljavati od 8 d0 12 sati ali moje pitanje je kada paliti svetlo. Noću ili preko dana? Akvarijum mi je uvucen u orman tako da sunčeva svelost slabo dopire do njega osim možda ujutru. Meni najviše odgovara (zbog efekta) od 16 do 01h, jer to u redu?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Leblebija's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Leblebija

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 13.10.2009 u 10:00 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Svetlo treba da bude upaljeno u zavisnosti od toga kolika je kolicina osvetljenja,koje su biljke u njemu,od ubacivanja CO2,hranljive podloge i sl.Dakle to moze biti od 6 do 12 sati,zavisi...
Svetlo bi trebalo da bude upaljeno danju,nikako nocu...Meni je recimo upaljeno od 9 ujutru do pola 9 uvece...

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 13.10.2009 u 14:28 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Cekaj bre Haracine kad ti gledas svoje ribe i biljke onda ako na primer imas obaveze preko dana?? Ja najvise volim da se zabodem uvece kad se vratim od nekud da pogledam... Meni je u tu svrhu upaljeno recimo od 12h do 00h... i kad ti se onda mreste patuljasti ciklidi, kad je opste poznato da se oni uglavnom mreste od otpilike 22h pa na dalje, znaci uglavnom nocu...

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 13.10.2009 u 15:24 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Kod mene je upaljeno svetlo od 14 do 01h,to je period koji meni najvise odgovara,Mislim da nije mnogo bitno kad ce svetlo biti upaljeno,ako aq nije izlozen dnevnom svetlu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.10.2009 u 16:14 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Ja ustajem svaki dan u 7,i u tu svrhu tada palim,a ako ne nadjem vremena jedan dan,drugi cu naci!
Altispinose mi se uvek mreste oko podneva...Nisam znao za to o povezanosti doba dana sa njihovim mrestom...

Kao sto Klincha kaze verovatno nema veze kada se pali i gasi svetlo...Ali,nekako mi je nelogicno da je njima svetlo,a napolju mrak,ako me razumete...To bi bilo kao da sunce izlazi u 12 pa do 1 nocu da je tako...Bilo bi cudno malo,zar ne?U tu svrhu mi je ovaj moj nacin prirodniji,nista vise!

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 13.10.2009 u 16:49 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Niko i ne kaze da nije prirodan, nego mi je zapalo za oko sto si napisao da svetlo nikako ne bi trebalo da bude upaljeno nocu, a za to nisam mogao da nadjem objasnjenje... U svakom slucaju , slozili smo se da svako treba da pali svetlo kada mu odgovara i da ga gasi kada proceni da bi trebalo... pozz drugari 

Civi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 12.11.2006
Poruka: 112
Poslato: 13.10.2009 u 19:09 | IP Prijavljen Citiraj Civi

Ja predlazem automatiku
imam onaj automatski pekidac memorises tajmer i svaki dan pali u isto vreme i gasi ili ako ti odgovara da svaki dan pali u razlicito vreme.
Nisam probao da palim svetlo
Inace meni se ukjucuje svetlo u 11 i iskljucuje u 23
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Civi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Civi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Civi Poseti Civi's Homepage

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 13.10.2009 u 19:38 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Nema veze da li je dan ili noc kada ti je upaljeno svetlo.Treba bi da imas fotoperiod od 8-10 sati da bi biljke funkcionisale a sada da li ces paliti svetlo u 22 uvece do 6 ili od 6 do 14 ili neki drugi interval totalno je nebitno jer aq ti treba stajati gde ga ne bije sunceva svetlost direktno i samo ti obezbedi svetlo kao sto sam gore napomenuo i nista ne brini,uzmi fotoperiod koji tebi odgovara da mozes da budes uz svoj aq i uzivaj.

Haracin-Zasto mislis da ne bi trebalo nikako da bude upaljeno svetlo nocu???

Flora i fauna u aq ne zna da li je nama dan ili noc ili prolece ili zima

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.10.2009 u 19:55 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

To je samo moje misljenje...Razmisljam ovako:da Sunce sija danju,a ne nocu,meni se to ne bi svidjalo,bilo bi mi cudno,i neprirodno.Iako su neki ljudi zamenili noc danom,i obratno,mislim da ne bi to trebalo da rade drugim bicima...Verovatno je tacno da ribe ne znaju da je svetlo upaljeno tokom dana ili tokom noci,ali opet...Govorimo stalno kako akvarijum treba da bude isecak iz prirode,razmislite onda...Da li Sunce iznad Malawi jezera,ili Amazona izlazi u 6,7 casova ujutru ili u 13,14,15 casova posle podne...

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 13.10.2009 u 20:11 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Slazem se sa tobom ali ciklidi odgajeni u aq i sve ostale ribe nikada nece videti Amazon i svoje pravo staniste.Mi smo im majka priroda

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 13.10.2009 u 22:09 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

meni je malo glupo da svetlo radi od 14 do 2h ujitru, barem meni, jer nebi tako mogo, ustanem u 8-9h ujitru i odvrnem muziku, a ribice kao u mraku spavaju... logicno mi je da svtlo bude upaljeno od kad pocinju nase aktivnosti, a kad spavamo, onda svi spavamo... meni radi od 9h do 21h , na drugom od 8h do 20h, treci od 8h do 18h...

zaista je glupo sto obrcete vreme bez potrebe..jbt znaci neko kad vam dodje po danu, vi njemu kazete pstttt ribice mi spavaju...

salim se malo... svako ima svoj nacin razmisljanja i svako ima pravo da radi kako misli da je najbolje...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nebojsa.85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nebojsa.85

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 13.10.2009 u 22:11 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Svetlo palite u aq kada ustanete,a gasite ga kada podjete na spavanje i nista vise.

Ako imate neke aq koji nisu u kuci vec negde pored,onda postavite tajmere.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Aleksandra85
Novi član

Novi član

Član od: 13.10.2009
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 6
Pol: Ženski
Poslato: 13.10.2009 u 22:36 | IP Prijavljen Citiraj Aleksandra85

PozZ svima! Ja sam nova u ovome! Danas sam kupila akvarijum od 35l i bas sam happy, pa sam htela to da podelim sa vama!  Moze neki savet za pocetnike?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Aleksandra85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Aleksandra85

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 13.10.2009 u 22:44 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

aleksandra bilo bi lepo da otvoris novu temu pa nam postavi pitanja, pa ce mo pomoci kolko mozemo sa savetima...

nemoj da se ljutis, al da decku nekvarimo temu i ne odlazimo u off topic...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nebojsa.85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nebojsa.85

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2842 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2