Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 61
Gostiju: 61
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Moj morski akvarijum
 Akvaristika » Moj morski akvarijum
Tema Naslov: Za sve ljubitelje morske akvaristike Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Petarst
Član

Član

Član od: 08.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 35
Pol: Muški
Poslato: 09.10.2009 u 21:58 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Pozdrav svim ljubiteljima morske akvaristike,

evo jedne male slicice gde mozemo videti kako danas izgleda jedan akvarijum koji u startu nije bio postavljen kako treba,gde su NO3 isli do cak 50ppm,gde su tangovi dobijali rupe u glavi,zbog pogresnih informacija da je duscus futer dovoljna hrana za ovakavu vrstu zivotinjskog sveta,gde SPS korali tesko imaju buducnost itd.... Na zalost, pregrst namerno lose navodjenih informacija me je kostao,sto zdravlja,sto vremena.O novcu ni ne zelim da pricam.

Uskoro cu postaviti nove slike koliko je to moguce sa vrstom aparata koji posedujem,a do tada zelim vam sve najbolje,

Petar

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petarst's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petarst

ZorK
Član

Član

Član od: 19.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 33
Poslato: 10.10.2009 u 13:06 | IP Prijavljen Citiraj ZorK

Petarste, uvodni tekst Vam je nekako isuviše ”dešperatan” iz ugla posmatranja ovdašnjih budućih morskih akvarista, ali su Vam ribe i tvrdi koral na fotografiji fantastični! Ne mogu da poverujem u to da Vas je neko sračunato pogrešno savetovao na početku Vašeg bavljenja morskom akvaristikom! Pre će biti da ste doživeli sudbinu nemalog broja ljudi ovde koji su se zainteresovali za ovaj hobi. Dospeli ste u šake nekome od ovdašnjih samozvanih eksperata koji formiraju, snabdevaju, održavaju akvarijume i savetuju u toj oblasti. Jednostavno, niste ni mogli da dobijete prave instrukcije. No, bilo pa prošlo! Samo napred! Pozdrav!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ZorK's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ZorK

Petarst
Član

Član

Poslato: 10.10.2009 u 15:59 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Pozdrav Zork,

Dospeli ste u šake nekome od ovdašnjih samozvanih eksperata koji formiraju, snabdevaju, održavaju akvarijume i savetuju u toj oblasti. Jednostavno, niste ni mogli da dobijete prave instrukcije.

Iskreno,veoma bih voleo da ste u pravu,ali to ovoga puta nije slucaj.          ;     

Pre svega,zelja mi je da ohrabrim nove-stare vlasnike morskih eko sistema da uz mnogo truda i paznje, jeste moguce videti svetlo na kraju tunela i ako im se cini da nema izlaza.

Kao sto rekoste, Samo napred :)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petarst's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petarst

Carcharias
Član

Član

Član od: 12.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Šumadija
Poruka: 30
Poslato: 10.10.2009 u 21:26 | IP Prijavljen Citiraj Carcharias

Nedaj se TIGRE.....Click on image to open in new window
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Carcharias's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Carcharias

Petarst
Član

Član

Poslato: 14.10.2009 u 08:30 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Citiraj: Carcharias
Nedaj se TIGRE.....Click on image to open in new window

Moze i ovako nesto Igore,

acropora na slici koju vidite (uzgred ne znam da li je nana ili neka druga),moze se reci, da je bila na ivici smrti.Uz odredjene korekcije u ishrani, kao i poboljsanju parametara morske vode, uspeli smo da je spasemo.

Carcharias
Član

Član

Član od: 12.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Šumadija
Poruka: 30
Poslato: 14.10.2009 u 21:22 | IP Prijavljen Citiraj Carcharias

Moguce da je i Acropora azurea....a saznacemo verovatno kad malo jos zivne i povrati se...od  Zeovit coral produkata..jel tako?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Carcharias's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Carcharias

Petarst
Član

Član

Poslato: 15.10.2009 u 14:19 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Povratila se odavno i veoma dobro napreduje.Problem koji sam imao sa tim koralom je minoran u poredjenju sa novijim koji mi je stigao u veoma losem stanju,sto zbog duzine puta,sto zbog velike temperature kojoj je bio izlozen.

meni veoma dragi bull's eye zoantusi

Petarst
Član

Član

Poslato: 23.10.2009 u 23:05 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Pozdrav svima,

acro se potpuno oprovila i u to ime

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
Poruka: 402
Poslato: 24.10.2009 u 09:41 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

SVAKA CAST KOMSIJA!!!!
Poznato je koliko je tesko (i skupo) ako neko zeli da morski akvarijum dovede do savrsenstva, zato imas moju punu podrsku.
Bilo bi lepo da postavis neke slike na kojima se vidi ceo akvarijum.

Petarst
Član

Član

Poslato: 25.10.2009 u 13:56 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Citiraj: Bradonja
SVAKA CAST KOMSIJA!!!!
Poznato je koliko je tesko (i skupo) ako neko zeli da morski akvarijum dovede do savrsenstva, zato imas moju punu podrsku.
Bilo bi lepo da postavis neke slike na kojima se vidi ceo akvarijum.

Dragi Bradonjo,

uskoro cu postaviti slike akvarijuma,a sto se tice koliko para treba za ovako nesto,treba, ako nemas informaciju sta,gde i kako,kada te sisaju kao ovcu i gde ti traze za jednu Pseudoanthias pleurotaenia 75-80 eura.

Petarst
Član

Član

Poslato: 07.11.2009 u 16:15 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Pozdrav svima,

da budem iskren,moj malecni P&S aparat ne moze da odradi WB kako treba,takodje autofokus malo gresi itd.,ali barem  moze da se vidi kako izgleda moj akvarijum posle veoma loseg i ne obecavajuceg pocetka.

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
Poruka: 402
Poslato: 15.11.2009 u 17:51 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Petarst
Član

Član

Poslato: 21.11.2009 u 13:00 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Brada thx,jos je to jako lose,ocekujemo boljitak u buducnosti.

Idemo dalje, leto je,pakleno toplo vreme,stize mi koral preko drugara koji se vraca sa letovanja u Grckoj.U pitanju je acropora milepora,jedan veoma zahtevan koral.Otvaram kesu i imam sta da vidim.

Boze, da li je moguce da sam toliki baksuz,prosli su dan,dva koral je sve gore i gore.Izvadim ga iz vode, dam mu freshwater dip,zatim kupanje u tropic marin pro coral cure,onda ga isecem na vise komada i zalepim.I eto koral koji kosta 60-80 eura velicine 5cm spade na par malecnih po 1-2 cm.

Posle 2 meseca evo kako izgleda ovaj koral, ima tu jos da se radi na njemu, ali bice to ok kako vreme prolazi.

Petarst
Član

Član

Poslato: 21.11.2009 u 13:06 | IP Prijavljen Citiraj Petarst

Rast montipore,

ovako izgleda ovaj fragic sto sam dobio pre 9 meseci.

Danas to izgleda ovako:

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2