Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 73
Gostiju: 73
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: osvetljenje akvarijuma, podloga, CO2 diy Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jevta
Član

Član

Član od: 09.03.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd, Niš
Poruka: 46
Pol: Muški
Poslato: 30.09.2009 u 12:04 | IP Prijavljen Citiraj Jevta

Prvo da Vas sve pohvalim, od svih foruma ste jedan od najsadrzajnijih. Inace nov sam u akvaristici pa me trenutno sve zanima, a inace sam od onih tipova koji hoce sve, i hoce odmah. Ali to nemoze!

Ovako, imam aq od 63 litra, 75x29x29 sa vodenim stubom od 25cm(zajedno sa podlogom). Imam hang-on filter Resun HF-200, Atec pumpu AR-2500, grejac BOYU 200w, Boyu sunligt tube od 20w, i kao podlogu cist moravski pesak!
Od riba imam:
2 skalara od 5-6cm tela - bas velikih,
8 tetri: 3 crne i 5 red (Hyphessobrycon callistus),Red Minor Serpae Tetra
4 coridoras paleatusa
1 plecostomus cokoladni!
i nekoliko ksifa.

Sad je pitanje, zeleo bih da malo obogatim akvarijum biljkama. Za sad imam 2 amazonke i 2 anubias nana zakacenih za mangrovo drvo i 2 za kamen. Citao sam po forumu za odnos svetla i litraze pa sam pre neki dan otisao da kupim jos jedan nosac za neonku, medjutim, nasao sam kod kineza simpaticnu svetiljku sa 25-30 LED dioda poredjanih u krug, i u centru 3 LED diode, koje se nezavisno pale. Tako da kad ugasim svetlo te 3 diode daju bas lep spotlight na drvetu koji se jedva primecuje(nesto kao mesecina). Koliko je korisno-dobro, koristiti LEd svetlo, da li da ga skinem i namontiram neon, ili da ga ostavim na aq?

Drugo pitanje je: Posto trcim kao tele pre rudu, napravio sam CO2 generator. Poceo je da radi posle 24 sata, daje malo CO2 mehurova/sek(citaj mehur na 20 sek), ali je jos u eksperimetalnoj fazi - daleko od ak i na terasi (imam iskustva sa burnom reakcijom kvasca u zatvorenoj flasi i u kuci,ufufuf). Kako napraviti dobar difuzor, ili koliko kosta da se kupi onaj stakleni i gde ga ima u Bg.
I jos u vezi podloge, da li da ponovo formiram podlogu i da stavi zemlju pa preko nje pesak, ili to nije neophodno.
Unapred hvala.
PS
promasio sam forum, pa Vas molim da prebacite u uredjenje akvarijuma. Hvala
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jevta's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jevta Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jevta

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 30.09.2009 u 17:52 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Druze Jevta,ne bih da te razocaravam,ali ovo sto imas u aq i sami aq nevalja nista.
Kao prvo,aq ti je veoma mali za skalare a za plecostomusa da i ne govorim.Tetre su ok,ali su one jatne ribice,sto znaci da se drze po 15-20 komada i vise.
Kao drugo,filter koji imas se samo zove filter,jer od filtriranja vode,on samo okrece vodu.Moj ti je savet da napravis spoljni stakleni filter,zapremine bar 20% od zapremine aq,moze i veci,jer sto je veci ima vecu moc ciscenja.
Sto se tice osvetljenja,t8 neonke su sasvim dobre,jer nemas veliku dubinu da bi ti trebalo nesto jace.A zbog biljaka mozes da ubacis gro-lux neonke.
Biljke koje imas su prevelike za tvoj aq,pa bih ti preporucio da ubacujes sitnolisnate biljke,koje su manjih dimenzija i samim tim ti vizuelno polecavaju aq.
CO2 nemoras da ubacujes,ako nemas hranljivu podlogu ili ne ubacujes tecna djubriva.

pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Jevta
Član

Član

Poslato: 30.09.2009 u 21:04 | IP Prijavljen Citiraj Jevta

Hvala Klinco. Sad, za skalare znam da su mi prerasli ak, ali sta da radim sa njima? Imam ih od kako imam ak.
Za filter znam.Skoro sam isao da kupim novi ulozak, jer fabricki vise muti nego sto cisti vodu, ali momak koji radi u petcentru mi je lepo dao "recept", kako da napravim filter. Uzeo sam resunov aktivni ugalj, sinteticku vatu i sundjer i sve to zbudzio u ak. Veruj mi, ak voda kao nova.Znam da nemoze da pridje spoljnom, ali nemam uslova da ga domontiram, jer em nemam mesta na komodi, em sam podstanar pa nemam ni mogucnosti da kombinujem.
Jedino sto imam mogucnost da promenim je da stavim zemlju kao podlogu,mrezu, pa tek onda pesak. Sad pitanje: da li se zemlja (kupljena u radnji) prvo propere u vodi,ili prokuva, pa tek onda stavi u ak?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jevta's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jevta Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jevta

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.10.2009 u 00:36 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Sto se zemlje za cvece tice,mnogo je bolji prirodni humus,ako imas gde da ga sakupis,nego kupljeni.Kupljeni humus je obogacivan supstancama koje smetaju ribama i ispusta dosta amonijaka tokom vrenja.
Ako planiras da koristis kupljeni humus,najbolje bi bilo da ga potopis u neko bure i menjas vodu sto cesce,tako 3-4 nedelje,da kroz vodu izbacis sav amonijak i druge otrove,pa tek onda da zemlju ubacis u aq.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Član od: 03.02.2008
Poruka: 667
Poslato: 01.10.2009 u 04:17 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

druze klinca ti je mnogo toga napisao i slazem se bas, jedino da dodam , za taj amonjak bolje resenje nemas od vlasinski treset, mnogi su se uverili pozzz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

Jevta
Član

Član

Poslato: 02.10.2009 u 00:05 | IP Prijavljen Citiraj Jevta

Znaci, drugari sa juga, najbolje resenje je da odem u sumu i "naberem" humusa, potopim ga malo u vodu i bajlagujem ak. A za vlasinski treset se slazem, ali mislim i da "svrljiski" moze, tj. mora da prodje. Hvala drugari jos jednom.

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.10.2009 u 00:49 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Nisam rekao da je najbolje,ali je najjeftinije.

Jevta
Član

Član

Poslato: 07.10.2009 u 17:53 | IP Prijavljen Citiraj Jevta

Ovako, resio sam da vas poslusam i planiram u ak samo da imam tetre i neonke. Ubacio sam jos jednu T8 neonku, pa imam vise od 0,5w/. Takodje se slazem da su mi skalari dobrano prerasli ak, pa bi ih zamenio za tetre ili neonke, tako da ako iko hoce da se "djora", mek ode u rubriku OGLASI pa da se dogovorimo

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2461 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2