Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 75
Gostiju: 75
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: Pocetnik sa par pitanja Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Leblebija
Član

Član

Član od: 29.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Negotin
Poruka: 18
Pol: Muški
Poslato: 29.09.2009 u 11:43 | IP Prijavljen Citiraj Leblebija

cao svima, vidim da ima puno poznavalaca i ljubitela akvaristike ovde na forumu pa rekoh da vas priupitam nesto da malo pomognete pocetniku kao sto sam ja

Prvo apsolutan sam pocenik, nabaviuo sam aq dimenzija 78*46*26, staklo je 10mm debljine, kupio sam jos i hang on filter Atman HF-0600, grejac Atman od 100w, panj od nekog aziskog drveta cudnog imena i jos par ukrasa i sera aquatan. E sad idu pitanja:

- Da li je je filter prejak za moj akvarijum, negde sam ovde procitao da jak filter moze da umori ribice. Filter su mi preporucili u radnji ali sada pocinjem da sumljam u njihovu preporuku i jos jedno pitanjce vezano za filter: Kako se aktivira?jer treba prvo da se napuni vodom?

- Koliko jako osvetljenje je potrebno za moj aq? 2*18w? Planiram za pocetak par Japanskih akorusa i kabomba ali bih kasnije prosirio broj biljaka u akvarijumu. Jer moze i neka preporuka za neoke, cuo sam u radnji da imaju neku koja ubrzava rast biljaka, jer je to moguce?

- Posto zivim u malom gradu kome ima samo jedna oskudna ali i skupa prodavnica  opreme za akvarijume, a moje zelje su da napravim jungle u akvarijumu pitam se koliko biljke dugo mogu izdrzati transport. Pitam ovo jer relativno cesto odlazim za bg pa bih tamo pazario par biljcica ali se plasim da mi ne uvenu u transportu. Put iz Bg do Negotina traje 6 sati. Jer mogu toliko da izdrze? Kako da ih pakujem?

- Koje preparate mi savetujete da uzmem za zdravlje ribica i biljaka i ocuvane vode u akvarijumu a da se mogu naci u bgu?Znate li neku dobru opremljenu radnju u bgu a da su cene normalne?

- Nabavio sam kamencice debljine od 4 do 5mm i nesto sitnijih za preko toga, jer to nije previse grupno za podlogu u kojoj ce se saditi biljke?

- Koje kombinacije ribica mi preporucujete za ovaj akvarijum a da nisu previse zahtevne za jednog pocetnika

- neki savet za sadjenje i odrzavanje ovih gore navedenih biljaka ( japanski akorus i kabomba)

- jos neki savet?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Leblebija's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Leblebija

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 29.09.2009 u 12:34 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

ovako, za akvarijum promeni filter odmah....mali ti je filter za tolki akvarijum, tvoj je 93l kolko sam izracunao... nece taj filter moci da prociscava toliki akvarijum, moj predlog ti je da odes kod staklorezca  da ti napravi spoljasnji prelivni filter i kupis potapajucu pumpu od recimo 450-600 l protoka i bog da te vidi... a ako imas para toplo preporucujem neki kanister filter...

osvetljenje gledaj da makar imas 0.5w po litru... znaci jedno makar 3 neonke od 18w.... ili jeftinija varijanta su ti stedne sijalice koje su dosta dobre...po meni... oko brendiranih neonki...nemas potrebe...al valjalo bi makar 1 da ubacis...npr gro lux... ostale mozes i obicne.... a mozes i 1 neonku...znaci gro lux u kombinaciji sa par stednih sijalica...

podloga mi se cini kao ok...mada kod mene je sitniji donji sloj...al mislim da ce proci... vidim da neces ubacivati nista isod kamencica tipa humus..zemlja za cvece itd...tako da pretpostavljam da ces ishranu bilja vrsiti preko lisa...ako sam upravu preporucujem ti sve easy life proizvode(easy carbo, pro fito,fero)...

za zdravlje ribica preporucujem opet easy life proizvod ffm...

sve ove proizvode mozes lako nabaviti...iams reklamu sa desne strane na baneru pa udji pa vidi cene i za sta koji sluzi da ti sad nepisem o tome...

za ribice preporucujem tetre-a na tebi je da odlucis koje...

za bilje uzimaj za pocetak pocetnicko,brzorastuce koje nije zahtevno tipa valisnerije, ustarene itd...

tolko valjda sam malo pomogo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nebojsa.85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nebojsa.85

DJAPE030
Član

Član

Član od: 05.06.2009
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 99
Poslato: 29.09.2009 u 14:13 | IP Prijavljen Citiraj DJAPE030

Pozdrav zemo! Slazem se sa ovime, sto ti je Nebojsa naveo! Verovatno kupujes kod Roberta u radnji! On ima radnju i u Boru i cene su mu podnosljive, ali ako ides cesto za Bgd, onda bolje nabavljaj tamo! Ribice, ako su dobro upakovane i nema ih puno u kesi, mogu da izdrze 24h! Ja sam ih donosio, neznam ni sam koliko, samo reci u radnji, da putujes malo dalje i da ih stave u vecu kesicu! E, da, posto idu hladni dani, ja bih ti preporucio, da kesicu drzis u unutrasnjem dzepu od jakne, da se ribe ne bi sokirale, zbog velike pada temperature. I ja bih ti preporucio tetre, ili neke zivorotke, za pocetak, kao i spoljni filter! Ja sam za svetlo stavio kombinaciju grolux neonku od 18w i dve minjonke 25-40w! Preparati za brz rast biljaka, nisu bas jeftini i ako naviknes biljke na njih, posle moras stalno da im kupujes!
Od biljaka ti savetujem da uzmes neku kriptokorinu, zito travu, sljivicu, neki limun, anubiju Barteri ( svi je pogresno zovu NANA)! Najbolji panj ti je mangrov, je se on polako rastapa u vodi i tako hrani biljke, a daje i lepu boju vodi!
 Toliko za sada od mene i srecno!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DJAPE030's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DJAPE030

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 29.09.2009 u 22:39 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

gresis dzape u 2 stvari...prva nana postoji anubies bateri var nana... sa manjim listovima od obicnog baterija...ima i manjih...npr bonsai...itd... a druga stvar nije tacno da stalno moras da djubris kad jednom krenes.... kod nekih biljaka nema potrebe da djubris mogu i bez prihrane npr mikroskorumi, anubie itd al to ne znaci da nebi trebalo...mnogo ce brze i zdravije rasti kad ujednacis sve,prihranu,svetlo i co2.... a ima i bilja koje nemozes ni pokusavati da drzis u svom aq ako nedjubris tj zahtevne vrste...

u svemu ostalom se slazem sa tobom u potpunosti...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nebojsa.85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nebojsa.85

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 30.09.2009 u 09:47 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Slobodno kupi biljke i ne plasi se da ce da uvenu u transportu od 6 sati mogu one i po 2-3 dana da prezive.

Leblebija
Član

Član

Član od: 29.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Negotin
Poruka: 18
Poslato: 30.09.2009 u 12:00 | IP Prijavljen Citiraj Leblebija

Hvala svima na ovakvom dobrom i brzom odgovoru.

Ali sad me kopka to sto mi filter los, na kutiji pise od 100 do 200l a i na netu sam nesto sl. video i tesko da cu sada imati pare za neki bolji, mozda za mesec-dva nadam se da ce ovaj da posluzi do tada?!Kakvo je vase misljenje?

Odlozio sam formiranje aq. na par dana posto pocinje ispitni rok pa cu morati da skoknem do bga, pa razmisljam da kupim ako nije preskupo neki substrat za podlogu za biljke, jer ima neka preporuka oko izbora?

Za osvetljenje uzecu jednu gro-lux i dve stedljive

I jos jedno pitanjce: Video sam na par slika akvarijuma neku vodenu mahovinu koja izgleda jako dobro u aq. Da li je mogu naci u bg i kako se zove.Jer preporucujete?

Jos jednom hvala svima na korisnim savetima, slobodno nastavite
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Leblebija's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Leblebija

DJAPE030
Član

Član

Član od: 05.06.2009
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 99
Poslato: 30.09.2009 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj DJAPE030

Ne, nego ti gresis! Anubija je vrsta biljke, a nana, barteri i ostale, da ih sad ne nabrajam, su podvrste! Kao sto je na primer: platika - vrsta, a koral platy, mickey maus plati, spic(kometa) platy, wagtail platy, ..., su sojevi, a ne vrste!
Ili kao, na primer : Ehinodorus( amazonka), je vrsta, a Ocelot i ostale, su podvrste Ehinodorusa!
Pa sam si rekao, djubrenje je za brzi rast, a kad prestanes , biljke ce sporije rasti i manje ce bujati!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DJAPE030's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DJAPE030

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2