Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 33
Gostiju: 31
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Neuspjeh sa Sera lijekovima Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Sasa
Član

Član

Član od: 12.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 4
Pol: Muški
Poslato: 27.02.2003 u 07:18 | IP Prijavljen Citiraj Sasa

Pozdrav svima na forumu.Evo mene opet po odgovore.Da li neko moze da mi kaze zasto nisam  uspio da se rijesim parazita ni sa mocnim sera lijekovima kupio sam sve ectopur,costapur i costamed koji doduse jos nisam ni probao jer sam se razocarao u ova prva dva.Radio sam sve po uputstvu ali poslije tretiranja lijekom ribice su se cesale kao i prije.Svi parametri vode su ok.Jedino sumljam da sam pogresio sto nisam gasio filter, samo sam izvadio aktivni ugalj,ali nigdje nisam procitao da filter ne smije raditi.Ribice i dalje normalno izgledaju, jedu zivahne su i na njima nema promjena jedino na skalarima primjecujem da na donjim dugackim prednjim perajima povremeno se stvori kao neki cvoric sa nekakvim nitima gdje poslije izvjesnog vremena dio peraja na tom cvoricu otpadne pa ponovo naraste na ostalim ribicama se nevide nikakve promjene.Sada sam zamijenio dio vode i stavio aktivni ugalj da se oslobodim lijekova iz vode.Razmisljam da probam sa tretmanom solju u odvojenom akvarijumu.Recite mi sta je najbolje resenje.Pozdrav svima

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sasa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sasa Poseti Sasa's Homepage

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 751
Poslato: 27.02.2003 u 07:28 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Mozes li mi molim te reci koliko si platio ectopur ? I kako si tretirao vodu?
Da li si vadio ribe u posebnu posudu i tu ih kupao sa njim par sati.. ili si tretman primenjivao na celokupan akvarijum?
meni su to preporucili za diskuse ali nikako nisam stigao da probam ..

pozdrav
Marko

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Sasa
Član

Član

Član od: 12.02.2003
Poruka: 4
Poslato: 27.02.2003 u 07:55 | IP Prijavljen Citiraj Sasa

Ectopur sam platio mislim 4.60 eur. 130g. i primjenjivao sam ga na citav akvarijum jer tako pise u uputstvu da sadrzi soli koje odasilju u vodu kisik i blagotvorno djeluju i na ribice i na biljke.Ta bocica je dovoljna za 600 l vode. Probacu ponoviti postupak za par dana ali sa ugasenim filterom mozda je tako djelotvorniji.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sasa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sasa Poseti Sasa's Homepage

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 173
Poslato: 28.02.2003 u 01:57 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

Ectopur u principu i je sol...100 % NaCl sa nekakvim dodatcima...nisam ni ja bio pretjerano zadovoljan...Sera ljekovi me više ne privlače , ako baš moram koristim od Aquarium munstera ili Aqua Medica...samo su skupi, ali koliko para toliko muzike.....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 01.03.2003 u 14:52 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Ako koristis takve stvari onda je to na duge staze. So pomaze i vise je delotvorna u sprecavanju nastajanja zaraze nego na samo lecenje. Koncentracija treba da je od 0.1-0.3 % a tretman treba da traje do pet dana.

Za lecenje koristi jedno od ovih stvari: Formalin, Malahit zeleni, Kombinacija formalina i malahit zelenog, Bakar sulfat ili Kalijum permanganat.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Član od: 18.03.2003
Poruka: 241
Pol: Ženski
Poslato: 04.05.2003 u 07:15 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Ja kupam kriticne ribice u visokoj konc. soli i stavljam Serin Mycopur u akvarijum uvece, iskljucim filter jer vecina ribica spava, pa ga ujutru ponovo ukljucim. Temperaturu povecam za par stepeni da ubrza ciklus razmnozavanja parazita ( kako bi lek stigao da deluje). Imas ovde na sajtu i savet sa metilenskim plavim.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2